HONOR ET GLORIA, UTILITAS

Відбулася І Міжнародна науково-практична конференція "Історія вітчизняного та європейського адміністративного процесу", та презентація репринтного видання книги Юрія Панейка

(0 )

6 жовтня в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в залі Вченої ради відбулася конференція з адміністративного права.

20161006 IMG 6906

Варто відзначити, що це — перша така масштабна конференція. Її особливістю було те, що конференція була безкоштовна для участі та публікування свої наукових тез. Українських науковців було безліч, але також виділялись й польські та білоруські гості. Кафедра адміністративного права також була рада презентувати видання книги адміністративіста, колишнього ректора університету та досвідченого й леґендарного науковця Юрія Панейка.

20161007 IMG 6911

З привітальним словом від імені ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка виступив декан юридичного факультету Гриценко Іван Сергійович. Він наголосив на тому, що адміністративне право прийшло в Україну саме в німецькій інтерпретації. Крім того, Іван Сергійович зосередився на питанні адміністративно-правової історії юридичного факультету, а саме ознайомив слухачів з тими постатями науковців, які відзначилися найбільше.

20161007 IMG 6910

Модерував конференцію Володимир Михайлович Бевзенко — завідувач кафедри адміністративного права, людина, що чи не найбільше доклала зусиль до організації цього заходу. У вступному слові він вказав на невід’ємну роль доктрини у практиці та наголосив на актуалізації знань відповідно до потреб сьогодення: «Не може бути просто знань, без знань які включають у себе досвід України та Європейських країн». Гете у одній зі своїх робіт сказав: «Той, хто працює і для себе, і для інших, отримує радість, помножену багаторазово». Завдяки таким ентузіастам як Юрій Лукич Панейко ми маємо звідки черпати знання. Праці таких людей ніколи не втратять актуальність, вважає Бевзенко.

В ході конференції було запрошено багато правників — розповімо трохи про них.

Коліушко Ігор Борисович – голова правління Центру політико-правових реформ. Він розказав як зародилася ідея видати книгу Юрія Панейка. Саме Ігор Борисович займався відродженням адміністративно-правової спадщини Юрія Панейка. Перед собою він ставив такі завдання як збереження оригінальності книги, можливість донести найголовніші ідеї до студентів, а також правильність подачі термінології, яку використав Панейко Юрій Лукич.

Заслужений юрист України – Стецюк Петро Богданович вказав на те, що Юрій Панейко – це постать, яка нещодавно відкрита для українського суспільства, він є яскравим представником державної теорії місцевого самоврядування. Петро Богданович зробив короткий екскурс біографією видатного адміністративіста, автора праці «Теоретичні основи місцевого самоврядування» 1963 року.

Член – кореспондент Національної академії наук України Шаповал Володимир Миколайович зосередив увагу слухачів на питанні «Конституційні засади виконавчої влади в Україні». В ході обговорення він зауважив, що адміністративне право своїм інструментарієм продовжує конституційне право.

20161007 IMG 6907

Футей Богдан Петрович, суддя Федерального претензійного суду США (1987 – 2002 рр.), визначив роль Українського Вільного Університету у розвитку сучасної юридичної науки і освіти в Україні та вказав на те, що кожна наука повинна мати свій історичний блок, адміністративне право – не виняток. В залі Вченої ради були присутні і його студенти.

Голова Вищого адміністративного суду України (2004 – 2011 рр.) Пасенюк Олександр Михайлович висловився з приводу сучасного стану адміністративного судочинства та наголосив на його перспективах.

Добковські Ярослав, керівник кафедри адміністративного права факультету права Вармінсько-Мазурського Університету в Ольштині, визначив актуальність поглядів Юрія Панейка на сутність самоврядування в сучасній адміністративно-правовій доктрині.

Професор кафедри теорії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Костицький Василь Васильович відзначив соціолого-правові погляди Юрія Панейка. Василь Васильович вказав, що право – соціокультурний феномен.

20161007 IMG 6909

Жернаков Михайло Володимирович, головний експерт з судової реформи Реанімаційного пакету реформ, виступив з актуальним питанням «Закон про адміністративні процедури: mission possible?».

В процесі обговорення піднятих питань брали участь українські адміністративісти, судді, доктори юридичних наук, закордонні гості.

20161007 IMG 6908

 

Матеріал репортажу підготували Анастасія Бєльчик та Альона Марченко (члени Інформаційного департаменту СПЮФу). Фотокадри (взяті з відео): Кирило Король (голова Інформаційного департаменту СПЮФу).

28017 Останнє редагування 07 жовт. 01:12 |

Коментарі