HONOR ET GLORIA, UTILITAS

Erasmus-Mundus

(0 )

Новий прийом заявок на участь у програмі. - !!!

Навчання за програмами Erasmus-Mundus – перспективи для життя

           Як один з минулорічних учасників навчання за грантовою програмою Erasmus-Mundus, маю зазначити, що кожен студент європейської країни мріє бути відібраним для участі у ній та отримати, в кінцевому результаті, якісну освіту та нові можливість для кар’єрного та професійного зростання й розвитку. Не винятком у цьому є і Україна. Зокрема, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, на ряду з іншими відомими європейськими вищими навчальними закладами, офіційно став учасником даної міжнародної програми ще у 2007 році, а тому на сьогодні і наші студенти та навіть випускники мають реальну можливість взяти участь у конкурсному відборі для навчання за програмою Erasmus-Mundus.

          Варто зауважити, що участь у програмі Erasmus-Mundus – це не лише навчання в університеті іноземної країни протягом визначеного часу на безоплатній основі з отриманням щомісячної стипендії, але і безліч інших позитивних переваг та перспективних можливостей, як то – заведення нових знайомств та корисних зв’язків, покращення та поглиблення знань у володінні та застосуванні відповідної іноземної мови, набуття нового досвіду в участі у міжнародних програмах мобільності (обміну) студентів, отримання якісно нових знань за обраними навчальними дисциплінами або здобуття відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня з отриманням диплому іноземного навчального закладу за обраною спеціальністю, можливість вигідного працевлаштування за обраним профілем як на території України, так і за кордоном та, власне, розширення власного кругозору і світосприйняття.

          Слід підкреслити, що програма Erasmus-Mundus є міжнародною програмою обміну студентами, що передбачає навчання студента у ВНЗ іншої країни строком від 3 місяців до 1 року (якщо студент навчається на бакалавраті, але до отримання диплому бакаларва), або на строк від одного до двох років, тобто на весь період тривалості навчальної програми (якщо був відібраний для навчання на магістратурі або в аспірантурі). Важливим є і те, що Erasmus-Mundus складається не лише з однієї визначеної навчальної програми або профілюючого напряму, а має чималий перелік можливостей навчання для студентів та випускників. В залежності від спеціальності, профілю навчання та бажання студента, на сьогодні можна сміливо подавати заявку на участь у навчанні за будь-яким напрямом – від вивчення хімії та фізики до міжнародних відносин та права. З детальним списком таких програм можна ознайомитись, зокрема, за наступною Інтернет адресою - http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/ або у відділі міжнародних зв’язків відповідного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

          Для того щоб взяти участь в одній з програм Erasmus-Mundus студентам Київського національного університету імені Тараса Шевченка необхідно звернутись у відділ міжнародних зв’язків відповідного факультету університету, куди до визначеної кінцевої дати подати необхідний пакет документів. Як правило, такими документами є – копія диплому бакалавра або магістра, або витяг із заліково-екзаменаційних відомостей; документ, що посвідчує необхідний рівень володіння відповідною іноземною мовою (в залежності від вимог програми); академічне резюме; мотиваційний лист; рекомендація від викладача. Вказаний пакет документів не є вичерпним та залежить від обраної програми навчання та вимог щодо участі у ній. Участь в програмах Erasmus-Mundus здійснюється на конкурсній основі, а тому подавши необхідний пакет документів працівнику відділу міжнародних зв’язків, учасник має чекати наступного повідомлення від працівника відділу міжнародних зв’язків щодо його успішного відбору на предмет його рекомендації університетом для подальшої участі в обраній програмі. Зазначений процес займає не багато часу, а тому студенти, що вчасно надали необхідні документи для участі, досить швидко інформуються про результати конкурсного відбору. Також слід зазначити, що чимала кількість програм Erasmus-Mundus рівня магістратури та аспірантури здійснює набір потенційних студентів на незалежній основі, тобто без прив’язки таких студентів до їх вищого навчального закладу.

          Таким чином, студент з дипломом бакалавра або магістра може самостійно подати необхідний пакет документів безпосередньо до університету, в якому є можливість навчання за відповідною програмою Erasmus-Mundus. Отож, не витрачайте час марно та визначайте своє майбутнє вже зараз!

Галінський Владислав Геннадійович,

учасник навчання за програмою Erasmus-Mundus

в університеті Деусто (Королівство Іспанія) в 2007-2008 рр.

31052 Останнє редагування 09 квіт. 21:30 |

Коментарі