HONOR ET GLORIA, UTILITAS

28 лип. 17:24 |

Літня школа з Прав Людини та Гуманітарних Дій в Сучасному Світі у м. Білосток (Польща)

(2 )

Украінські студенти, які навчаються в університеті Міколаса Ромеріса за програмою подвійного дипломування, відвідали літню школу з Прав Людини та Гуманітарних Дій в Сучасному Світі у м. Білосток, Польща. Відбір проходив на конкурсній основі, в результаті якого учасниками з Украіни стали: Анастасія Березюк, Марія Деряга, Артем Кобрін та Катерина Петрова. Школа проходила у стінах Вищої школи публічної адміністрації імені Станіслава Сташица міста Білосток з 29 червня по 12 липня. Було забезпечено безкоштовне навчання, проживання та харчування, а також студентам відшкодовувались усі транстпортні витрати в межах зони Європейського Союзу.

Метою організаторів було створити міжнародний робочий майданчик для вирішення ряду питань, пов'язаних з "гуманітарними інтервенціями".

Ті країни, які є членами багатьох міжнародних організацій, таких як Організація Об'єднаних Націй, Організація Північноатлантичного договору та Європейський Союз, беруть активну участь у різних гуманітарних акціях, спрямованих на захист прав людини. Найбільш відомою і однією з найобговорюваніших концепцій інтервенціі є ідея «відповідальності за захист», що передбачає чітко визначені умови та форми військового втручання у краіни третього світу.

І сьогодні критерій юридичного і морального обгрунтування "гуманітарної інтервенції" викликає серйозні сумніви через труднощі в чіткому розумінні ситуацій на місцях. Окрім славнозвісного випадку в Іраку, найобговорюванішими темами школи стали втручання Організації Об'єднаних Націй, Організації Північноатлантичного договору і Європейського Союзу в Косово, Лівію, затяжні місії в Афганістані, а також останні події в Украіні. У більшості з вищенаведених випадків, держави які зобов'язалися втрутитися, були звинувачені в неправильній реакції на актуальні проблеми в регіоні. Тож нагальною та досить неоднозначною стала ключова тематика програми літньоі школи.

Курс лекцій читали викладачі з таких країн як Польща, Турція, Литва та Латвія. Студенти з Польщі, Украіни, Литви, Латвії, Турції та Італії обмінювалися досвідом власних краін у вирішенні міжнародних конфліктів. Таким чином, так-звана "мультикультурна" атмосфера дала змогу побачити більш широке коло підходів та на основі цього побудувати вже нові і власні.

Групи працювали над широким колом питань, починаючи від "Правил ведення бойових дій" і закінчуючи вже координацією самоі гуманітарної діяльності в конкретних областях, що постраждали від конфлікту.

Окрім навчальної діяльності, для учасників школи було організовано ряд заходів, серед яких: зустрічний банкет, екскурсіі по визначним та культурним місцям Білостока і, як завершальну частину, прощальний святковий вечір, де було підведено підсумки і висловлено подяку організаторам літньої школи.

По закінченню всі студенти офіційно отримали сертифікати про участь. А нові знання, досвід та знайомства стали неофіційними здобутками, які стануть корисними бонусами як для подальшої професійної діяльності в конкретній галузі, так і для особистісного розвитку в цілому.

Студентка 2 курсу магістратури
юридичного факультету
Марія Деряга

Human Rights and Humanitarian Actions 0

Human Rights and Humanitarian Actions 1

Human Rights and Humanitarian Actions 2

Human Rights and Humanitarian Actions 3

42782 Останнє редагування 31 лип. 20:48 |

1 коментар

  • Коментувати Josie 21 квіт. 19:49 | Автор Josie

    You really make it seem so easy with your presentation but I find
    this matter to be really something that I think I would never understand.
    It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try
    to get the hang of it!

Коментарі