HONOR ET GLORIA, UTILITAS

27 серп. 16:21 |

Літня школа

(0 )

«Проблеми застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод»

16-22 серпня 2010 року юридичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка було проведено Літню школу «Проблеми застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», яка має започаткувати практику щорічного проведення літніх шкіл нашим факультетом та юридичним факультетом Вільнюського університету. Планується, що школи проводитимуться почергово в Україні та Литві.

Слухачами Літньої школи стали, окрім студентів юридичного факультету нашого університету, також представники юридичних факультетів Вільнюського університету, Університету імені Міколаса Ромеріса (обидва – м. Вільнюс, Литва) та Тюменського державного університету (м. Тюмень, Російська Федерація).

Лекторами на Літній школі виступили досвідчені постійні юристи Секретаріату Європейського суду з прав людини (м. Страсбург, Франція), випускники нашого факультету Тарас Вавринчук та Дмитро Третьяков.

Також із лекціями виступили заступники декана юридичного факультету Вільнюського університету доктори Гінтарас Шведас (що тривалий час був заступником Міністра юстиції Литви та представником цієї держави у Європейському суді з прав людини) та Гарольдас Шинкунас, викладачі цього ж факультету Гінтарас Ясайтіс (який донедавна обіймав посаду заступника Генерального прокурора Литви) та Арунас Мешка.

У роботі школи брали участь заступник директора Інституту держави і права Тюменського державного університету д.ю.н., проф. Олег Винниченко, а також представник юридичного факультету Університету імені Міколама Ромеріса д-р Яніна Бальсене.

Наш факультет був представлений доцентами Євгеном Герасименком та Юрієм Носіком, а також заступником декана Анатолієм Мірошниченком.

 

alt

alt

alt

Заст. декана юридичного факультету Вільнюського університету

Д-р Гінтарас Шинкунас

Постійний юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини

Дмитро Третяков

Викладач юридичного факультету Вільнюського університету

Арунас Мешка

 

Поєднання у складі лекторів представників доктрини і практики дозволило глибоко і всебічно розглянути основні актуальні проблеми застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в різних державах. Особлива увага була приділена проблемам у застосуванні статей 2, 3, 6, 8 Конвенції. Учасники Літньої школи могли не лише побачити, як застосовується Конвенція Європейським судом з прав людини, а і дізнатися цінний досвід різних країн у приведенні свого законодавства та практики його застосування у відповідність до положень Конвенції.

Лекції поєднувалися із вирішенням слухачами задач, які передбачали надання обґрунтованого висновку про наявність або відсутність порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у конкретних фактичних ситуаціях. Студенти всіх університетів показали гарні знання та відмінні навички щодо вироблення правових позицій, їх обґрунтування та представлення.

Варто відзначити те, що робочою мовою Літньої школи була англійська. Проте жваве проведення дискусій, відчайдушне наведення опонентами аргументів на користь своїх правових позицій інколи призводило до того, що в залі обговорення звучали чотири мови: англійська, литовська, російська та українська. Але до втрати лінії розмови це ніколи не призводило.

Значно частіше така ситуація виникала під час позакласного спілкування учасників школи. Воно включало відвідування визначних історичних місць Києва, центрів нещодавніх всесвітньовідомих політичних процесів, дружніх застіль, у ході яких гості знайомилися із насиченістю та розмаїттям української кухні. Організацію дозвілля учасників літньої школи права взяло на себе Наукове товариство студентів та аспірантів в особі голови організації Віталія Нестора та керівника секретаріату Наукового товариства Богдана Зборовського. Детально продуманий план подорожі Києвом включав у себе візит до яскравих історичних місць. Приємні спогади для гостей залишило спостереження панорами міста з палуби швидкісного катера під час подорожі Києвом по Дніпру.

Гармонійне поєднання продуктивного вирішення правових проблем та дозвільного позакласного спілкування із гістьми юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка дало свої плоди. Захоплення участю у школі висловили викладачі та студенти іноземних університетів. За підсумками товариського спілкування взаємно поповнилася контактна книга учасників заходу.
Завершальний день школи відбувся в середовищі дружності та товариства колег-юристів, як представників різних університетів, так і студентів та викладачів. По закінченню школи учасникам було вручено сертифікати.

Підсумовуючи, слід відзначити, що результатом Літньої школи стало не лише здобуття учасниками нових знань та навичок щодо застосування Конвенції про захист прав людини та основних свобод та практики її застосування в контексті правових систем різних країн, не лише здобуття студентами цінного досвіду використання юридичної англійської мови. Напевно, ще більш важливим результатом є те, що студенти і викладачі різних країн започаткували нові наукові зв’язки із зарубіжними колегами, знайшли нових друзів.

alt

Учасники літної школи

21709 Останнє редагування 07 вер. 17:39 |

Коментарі