Версія для друку
19 лист. 00:10 |

Літературна вітальня на юридичному факультеті: краса і трагічність поезії Анни Ахматової

(5 )

Її творчий та життєвий шлях вражає, поезії, сповнені переживаннями, відчаєм та мужністю, не здатні залишити байдужим жодне серце. А всім відомі романси на вірші поетеси звучать більш, ніж просто чарівно, – вони захоплюють душу й залишають тривожний слід назавжди. Доля Анни Ахматової була нелегкою, але дух її міцний та сильний. Це видатна особистість, що пережила страшні роки, проте не зневірилась у силі слова й продовжувала писати вірші, в яких живе її душа.

Саме творчості цієї сильної жінки була присвячена Літературна вітальня – захід, організований членами Поетичної студії студентського парламенту юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 18 листопада о 13:00 в аудиторії 433, в стінах Червоного корпусу всі небайдужі студенти та викладачі мали змогу поринути з головою у світ яскравої поезії, переживань та жіночої мудрості.

Світло свічок підтримувало ту виняткову атмосферу, що нею пронизані слова поетеси, чарувало та надавало всім зачитаним віршам особливого звучання і шарму. Голова поетичної студії Марія Петровська та члени студії зробили все, щоб гості змогли відчути сповна ті почуття, які переживала Анна Ахматова, весь трагізм її життя, безмежний спектр емоцій в її ліриці та гідні поваги й визнання великі слова.

Присутні дізнались про всі складнощі та кризи в її житті, про нелегкі випробування та справжню силу чутливої жіночої душі. Біографічна розповідь, історія видатної поетеси, проілюстрована чарівними й надзвичайними віршами, відкрила гостям двері до дивовижного й особливого світу Анни Ахматової, наблизила нас до її неповторного світовідчуття, сприйняття людини та себе як Поета. У рамках Літературної вітальні звучали такі відомі вірші як «Сероглазый король», «Любовь», «Я не любви твоей прошу», «Молитва», «Завещание» та інші захоплюючі поезії, написані поетесою в моменти закоханості, відчаю, пошуку порятунку та боротьби.

Протягом заходу гості мали змогу насолодитися чарівними романсами на вірші Анни Ахматової у виконанні студентів юридичного факультету. Серед них– романс «Любовь - волшебная страна» у виконанні Олександри Рибак, «О тебе вспоминаю я редко» у виконанні Артура Старченка та під акомпанемент Богдана Бондаренка, романс «Мне нравится» у виконанні Дарини Голопапи, «Заболеть бы как следует» у виконанні Марини Тарасової та під акомпанемент Владислава Майстренка, романс на вірші Анни Ахматової «Я пью за разорённый дом» у виконанні Ксенії Коршунової. Також студентка Ольга Дудко подарувала глядачам чутливий та тендітний танець на музику та слова відомого романсу на вірші Анни Ахматової «Письмо».

Вірші поетеси заслужено називають «щоденником жіночої душі», оскільки вона надзвичайно точно та виразно показала у своїх віршах епоху криз та катаклізмів через чутливе сприйняття жінки, що сподівалася, шукала вихід, страждала та втрачала віру, помирала й воскресала, щоб навіть у безвиході знайти шляхи відродження світу та спасіння чистої й прекрасної душі. Поезії Анни Ахматової – це дзеркало її душі, переживань, мужності та вірності. Справді, її слова надихають та заворожують, адже після всіх поневірянь та труднощів, що випали на її тяжку долю, залишається тільки дивуватися, як ця сильна духом особистість продовжувала жити та творити.

На закінчення короткої, проте пізнавальної та захопливої зустрічі гості могли переглянути дитячі та зрілі фото поетеси, її портрети, що відображали кожну епоху з життя цієї видатної жінки та насолодитися звучанням романсу «Уж сколько их упало в эту бездну».

Вірші, що звучали протягом заходу та тяжкий шлях Анни Ахматової не залишили поза враженнями нікого з присутніх на заході. Запрошеним гостям роздали брошури, де біографічні дані переплелись із поезіями, відкриваючи світ дивовижної жінки, поетеси, людини, що боролася та залишалася відданою мистецтву слова. Вона вперто жила величава, горда, світла і вже при житті – безсмертна!

Текст - Лотош Ксенія, студентка ІІ курсу юридичного факультету
Фото - Король Кирило, студент І курсу юридичного факультету

2

4

3

5

6

7

4654 Останнє редагування 19 лист. 00:18 |