HONOR ET GLORIA, UTILITAS

25 жовт. 17:52 |

Студенти юридичного факультету відвідали Конституційний Суд України з нагоди 17-річчя з дня його заснування

(3 )

25 жовтня 2013 року студенти юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка з відвідали з екскурсією Конституційний Суд України – єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні. Метою відвідин було не лише ознайомлення на практиці з особливостями діяльності, історією, видатними постатями Конституційного суду, але й підвищення правової свідомості та правової культури майбутніх правників, ознайомлення з порядком конституційного провадження та судочинства.

Хоча історія Конституційного суду офіційно починається із 16 жовтня 1996 року, коли Верховною Радою України було прийнято Закон «Про Конституційний Суд України», фактично свою діяльність установа почала ще з 1992 року. Саме тоді було вперше прийнято Закон «Про Конституційний Суд України» та призначено першого в історії Голову Конституційного Суду – Юзькова Леоніда Петровича. Офіційно ж таким вважається Іван Артемович Тимченко, обраний на посаду відповідно до Закону 1996 року.

Цікаво, що початково установа працювала в будинку, що знаходився на вулиці Банковій, і лише з 2001 року отримала нове приміщення, в якому проводить свою діяльність і дотепер. Будівля Конституційного Суду України складається з 10-поверхового будинку, у якому розташовані архів, бібліотека, кабінети суддів, їх помічників, та двокрилої, схожої на розгорнуту книгу, споруди зі скляним дахом, що, за задумом архітекторів Миколи Левандовського та Януша Віга, символізує прозорість діяльності установи.

Під час екскурсії студенти отримали унікальну можливість відвідати зал засідань, відчути атмосферу, в якій приймаються найважливіші для нашої держави рішення. Невід'ємним елементом залу є державний прапор України, навпроти якого розташоване крісло голови КСУ – Овчаренка В'ячеслава Андрійович, біля якого ще 17 місць – для інших суддів. У залі також передбачені місця для постійних представників ВРУ та Кабміну. Із зали є виходи до нарадчої кімнати та до прес-центру, який згодом і відвідали екскурсанти. Не менш цікавим видалося студентам ознайомлення із архівом та бібліотекою з її унікальними фондами, в яких зберігається понад 15 тисяч примірників різних видань. В архіві зберігаються справи, що були розглянуті починаючи з 1997 року, зараз їх близько півтори тисячі. Термін зберігання – 100 років.

Найцікавішою виявилася музейна експозиція, яку показали студентам . У її складі – пам'ятні подарунки, що репрезентують відносини КСУ з Америкою, Євразією та Північною Африкою, портрети голів КСУ.

Варто зазначити, що зовсім недавно, 16 жовтня цього року, Конституційний Суд України святкував своє 17-річчя з дня утворення. Тож студенти долучаються до привітань, висловлених з нагоди цієї урочистої події.

Учасники екскурсії залишилися задоволеними та приємно здивованими теплим прийомом і пізнавальною розповіддю про роботу Конституційного Суду України.

Митник Олена, студентка 4 курсу

ksu

фото 1


ksu

фото 2


ksu

фото 3


ksu

фото 4

3631 Останнє редагування 25 жовт. 18:02 |

Коментарі