HONOR ET GLORIA, UTILITAS

17 лист. 15:42 |

Лекція з європейського права

(0 )

 

15 лютого 2011 року двері «другої домівки» студентів юридичного факультету - гуртожитку 5 – широко відкрилися задля теплого прийому пана Ріккардо Менгі - професора Дюссельдорфського університету імені Хайнріка Хайна, спеціаліста в галузі Європейського та Міжнародного публічного права. Невпинне прагнення до здобуття якісно нових знань та вражень, бажання набути специфічні професійні навички, «запастись» безцінним досвідом спілкування та комунікації – все це та багато іншого на один вечір зі стін рідного червоного корпусу перенеслося до настільки ж звичних стін гуртожитку. Адже саме тут найактивніші та найзавзятіші студенти мали змогу бути присутніми на лекції поважного професора, пройнятися думками та проблематикою наукового дослідження, захопитися власними ідеями, отримати відповіді на серйозні й актуальні запитання, як то кажуть «з доставкою на дім» - в капцях та затишній домашній атмосфері в буквальному розумінні цих слів. Хоча, студентам-організаторам такого незвичного для всіх заходу довелося добре попрацювати аби створити з одного з приміщень гуртожитку справжній конференц-зал з усім необхідним обладнанням та відповідними умовами.

Тематика публічної лекції – «Організація процесу прийняття рішень органами Європейського Союзу» стала цікавою як для новачків у здобутті юридичної професії - студентів молодших курсів -, так і для студентів-магістрів, що володіють не аби-яким багажем знань, але із задоволенням прийняли участь у заході з метою його подальшого наповнення. Основними питаннями, що були розглянуті у ході зустрічі стали такі: система органів Європейського Союзу, що приймає участь у прийнятті рішень; організація процесу прийняття рішень; дослідження самого процесу та проблем, з якими стикаються відповідні суб'єкти під час досягнення згоди; принципи, якими керуються уповноважені органи здійснюючи законодавчу діяльність тощо.

Проте, ані досвід та професійні знання шановного гостя, ані ентузіазм та зацікавленість студентів не мають меж. Саме тому лекція була продовжена надзвичайно гострою та цікавою дискусію щодо аспектів діяльності ЄС, які особливо «непокоїли» майбутніх юристів. Зокрема, були оговорені такі «делікатні» питання, як зайняття найвищих адміністративних посад в системі органів представниками найменших країн, прийняття до Союзу та опіка країнами, що мають порівняно слабкі економічні показники, причини небажання окремих країн вступати до ЄС, погляди щодо перспективи «розширення кордону» союзу європейських держав. Звісно ж не оминуло дану дискусію і обговорення можливості вступу України до європейського альянсу...

Молоді правники залишилися задоволеними проведеним заходом, високо оцінили рівень наукового навантаження лекції та відкриту атмосферу дискусії. Найприємніші враження залишив і сам пан Менгі, що запам'ятався студентам як надзвичайно харизматична, талановита, професійно досвідчена особистість, з тонким почуттям гумору та вмінням знаходити контакт з аудиторією, створюючи обстановку рівних відносин викладача та студента, та залишати приємні спогади від спілкування.

Отже, «пілотний проект» організований студрадою гуртожитку юридичного факультету вдався на славу. Знання здобуті, враження та емоції отримані, звичний вигляд приміщенню-«конференц-залі» повернено, а молоді юристи із задоволенням чекають на новий захід.

Степанида Бадовська

6871 Останнє редагування 03 квіт. 19:32 |

Коментарі