HONOR ET GLORIA, UTILITAS

Команда студентів юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка стала першою українською командою, що перемогла регіональні раунди судових змагань з медіа права імені Прайса 2019

(2 )

51426731 577998686007957 1410673422731575296 nУ грудні 2019 року відбулися регіональні раунди міжнародних студентських змагань з медіа права – Price Media Law Moot Court Competition 2019. КНУ імені Тараса Шевченка був представлений командою юридичного факультету – Юлією Підлісною (2 курс магістратури), Анною Іляшенко (4 курс), Валерією Турчик (3 курс) та Богданою Харчук (4 курс). Тренером команди виступила Діана Писаренко (2 курс магістратури, юрист CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang).

У регіональних змаганнях брали участь 7 команд з 4 країн північно-східної Європи (України, Білорусі, Латвії та Литви). За результатами трьох днів судових дебатів команда юридичного факультету стала першою українською командою, якій вдалося перемогти регіональні раунди змагання. Цим студенти також вибороли право представляти КНУ імені Тараса Шевченка та Україну на міжнародній арені.

Успіх команди КНУ можна пояснити унікальним складом команди та злагодженою роботою усіх учасників. Так, команда майже у такому ж самому складі вже брала участь у цих змаганнях минулого року та стала окто-фіналістом міжнародних раундів судових дебатів з медіа права імені Прайса 2018. Незважаючи на цей приголомшливий результат, команда не зупинилась на досягнутому та вирішила спробувати свої сили ще цього року.

На даному етапі команда продовжує тренуватися для покращення рівня своїх виступів, щоб показати ще кращий результат на міжнародних раундах змагань, що відбудуться у квітні 2019 року в Оксфорді.

Price Media Law Moot Court Competition є найвідомішими змаганнями з медіа та інформаційного права, які щорічно організовує Оксфордський університет (Велика Британія). Команди змагаються між собою у форматі модельних судових слухань, де учасники виступають у ролі різних сторін процесу. Фабула справи цьогорічних змагань стосувалася ТОП-тем медіасередовища: блокування соціальних мереж під час виборчого процесу, відповідальності соціальних мереж за поширення недостовірної інформації та права на забуття.

Участь команди у міжнародних змаганнях стане можливою завдяки фінансовій підтримці Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ). ЦЕДЕМ вже втретє організовує регіональні раунди змагання в Україні та підтримує найкращу українську команду, яка проходить на міжнародні раунди. Аліна Правдиченко, керівник медійного напрямку ЦЕДЕМу відзначила важливість проведень мут-кортів: “Сфера медійного права не стоїть на місці. З кожним днем з’являються нові технології розповсюдження інформації, а разом з ними – і нові виклики. Мут-корт це не лише чудова можливість для студентів покращити свої практичні навички, а й прекрасний майданчик для спілкування з провідними фахівцями у сфері медіа, налагодження професійних зв’язків, дискутування найактуальніших проблем у сучасній медійній сфері, обміну досвідом та отримання нових знань.”

Бажаємо успіхів команді на міжнародних раундах Price Media Law Moot Court Competition!

Слідкуйте за новинами Moot Court Society юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка за посиланням https://www.facebook.com/knulfmootcourts/

2816

Коментарі