HONOR ET GLORIA, UTILITAS

Відбулось Засідання Клубу інтелектуальної власності "Судові спори щодо торговельних марок"

(2 )

17 березня кафедра інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка спільно  з ГО «Клуб інтелектуальної власності» за сприянням НДІ ІВ НАПрН України; Комітету з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та інтернету асоціації правників України; Ліги студентів асоціації правників України провели чергове Засідання клубу інтелектуальної власності.

Загальну тему заходу було сфокусовано на судових спорах щодо торговельних марок та запрошено до дискусії фахівців у сфері інтелектуальної власності, практикуючих юристів, науковців і студентів.

Оскільки дане засідання – перше в цьому році, то воно розпочалось з вітальних слів співзасновника Клубу інтелектуальної власності, партнера ПЮК “IPJurix” Юрія Охромєєва, який наголосив на тому, що головне завдання цієї ініціативи – не виступи, а відповіді на дискусійні питання, які найбільше цікавлять молодих людей.

Далі слово мав старший юрист ЮФ AstapovLawyers Іларіон Томаров, виступ якого розпочався із запитання до аудиторії: що охороняє торговельна марка? В ході озвучених варіантів, він уточнив, що торговельна марка охороняє асоціативний зв’язок між виробником та споживачем і підлягає охороні незалежно від її використання. Іларіон також торкався проблеми особливостей правової охорони торговельних марок, специфіки їх реєстрації та в цілому особливостей захисту, які виникають на практиці.

Також запитанням, але вже до другого спікера – старшого судового експерта  Андрія Атаманчука – завершив свій виступ Іларіон Томаров: чи можна обійтися без судової експертизи у спорах щодо торговельних марок?

Відповідаючи на таке дискусійне запитання, Андрій зазначив, що ключове – визначити обсяг правової охорони торговельної марки, а саме: які елементи охороняються, а які ні та які товари є спорідненими, а які такими не являються тощо. Адже судова експертиза визначає схожість чи несхожість торговельних марок, що вимагає розгляду величезної кількості документації. Важливим фактором є й тривалість використання торговельної марки з моменту її реєстрації.

В ході засідання Клубу підіймалися й інші актуальні питання щодо захисту торговельних марок, зокрема те, що реєстрація схожих торговельних марок відбувається за допомогою листа – згоди на реєстрацію схожих торговельних марок, за умови, що вони не вводитимуть в оману споживачів. Окрім цього підкреслено, що судових експертиз як таких в Україні стосовну торговельних марок було проведено небагато.

Насамкінець, учасники підсумували обговорювані питання, а також, як зазначив співзасновник ГО «Клуб інтелектуальної власності» Костянтин Зеров, наступне засідання заплановано провести 30 березня та присвятити його аудіовізуальним творам як об’єктам авторського права.

Кафедра  інтелектуальної власності висловлює подяку студентам Матату Андрію Володимировичу, Компанієць Станіславу Сергійовичу, Сас Анастасії Олександрівні, Цироняну Мушегу Суреновичу  за допомогу в організації і проведенні заходу. 

1

 

1

 

1

 

1

 

1

 

5414

Коментарі