HONOR ET GLORIA, UTILITAS

Участь директора навчально-наукового центру медичного права у круглому столі Комітету Верховної Ради України на тему «Лікування за кордоном: результативність і захист прав пацієнтів»

(1 Голосувати)

Участь директора навчально-наукового центру медичного права у круглому столі Комітету Верховної Ради України на тему «Лікування за кордоном: результативність і захист прав пацієнтів»

19 лютого 2016 року у Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я відбулося засідання Круглого столу на тему «Лікування за кордоном: результативність і захист прав пацієнтів».

Участь у заході взяли народні депутати України, представники органів виконавчої влади, посольств іноземних держав, навчальних і наукових закладів, громадських організацій, дотичних до медичного туризму, українських і зарубіжних закладів охорони здоров’я.

Із вступним словом до учасників звернулася ініціатор заходу народний депутат України Ірина Сисоєнко. Було відзначено, що через стан вітчизняної охорони здоров’я і неможливість лікування певних захворювань на території України, громадяни України все частіше змушені шукати можливості отримання якісної та ефективної медичної допомоги за кордоном. Держава повинна створити можливості і прозорі умови для отримання, у необхідних випадках, медичної допомоги за кордоном. Одним з важливих засобів вирішення цього завдання є удосконалення чинного законодавства і практики його застосування.

Про стан нормативно-правового регулювання направлення пацієнтів – громадян України на лікування за кордон розповів в.о. директора медичного департаменту Міністерства охорони здоров’я України Василь Кравченко.

Директор навчально-наукового центру медичного права юридичного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка Радмила Гревцова присвятила свій виступ забезпеченню прав пацієнта у контексті Директиви 2011/24/ЄС Європейського парламенту та РЄ від 09.03.2011 р. «Про реалізацію прав пацієнтів на транскордонні послуги в галузі охорони здоров’я». Вона зосередилася на тому, як забезпечити доступ пацієнтів – громадян України до медичної допомоги (послуг) за кордоном, які права вони мають у країнах ЄС та як забезпечити дотримання і захист прав пацієнтів у зарубіжних країнах. Р.Гревцова, серед іншого, запропонувала розглянути питання щодо створення національного координаційного відділу (національного контактного центру) для інформування громадян України про можливості отримання медичної допомоги (послуг) за кордоном та про права, які матимуть пацієнти, опинившись у зарубіжних країнах.

Віце-президент Української асоціації медичного туризму Ігор Торський розповів про те, куди їдуть лікуватися українці за кордон та як здійснюється контроль якості та результативності лікування на даний час.

На круглому столі пролунало чимало цікавих виступів українських та зарубіжних спікерів. Позитивним моментом круглого столу була його практична спрямованість.

Учасники круглого столу прийняли резолюцію з конкретними рекомендаціями та домовилися про продовження роботи щодо удосконалення законодавства у сфері забезпечення і захисту прав пацієнтів.

1

 

2

5353

Коментарі