HONOR ET GLORIA, UTILITAS

10 жовт. 14:57 |

НТСА провело захід, спрямований на інформування студентської спільноти про порядок проведення та участі у гуртках, науково-практичних конференціяx та інших заходах на факультеті

(1 Голосувати)

6 жовтня 2011 року Наукове товариство студентів та аспірантів юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка провело захід, спрямований на інформування студентської спільноти про порядок проведення та участі у гуртках, науково-практичних конференція та інших заходах на факультеті.

Безпосередньою підготовкою заходу займалися Мельниченко Руслан, Макарчук Роман та Федикович Павло, а слухачами виступили близько 50 студентів, що виявили бажання дізнатися більше про наукове життя на юридичному факультеті і в подальшому проявляти активну участь у ньому. Модератором заходу став Мельниченко Руслан.

Студентам було повідомлено про категорії додаткових балів, які зараховуються при вступі на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста і магістра, детально розказано про джерела інформування про проведення конференцій, наукових форумів, круглих столів, фахових студентських олімпіад та літніх шкіл.

Мельниченко Руслан у своїй доповіді окреслив питання, що стосуються важливості участі у науково-практичних конференціях як на нашому факультеті, так і в інших вищих навчальних закладах, процедурні моменти щодо написання тез, аналізу матеріалів і постановки проблем у роботах, співпраці з науковими керівниками. Окрема увага була приділена процедурі участі у щорічній міжнародній весняній конференції, яка проводиться на юридичному факультеті, а саме такому її етапу, як захист робіт на наукових гуртках, що створені і діють на кафедрах. В рамках цього присутнім були роз’яснені конкретні кроки, які необхідно зробити для того, щоб захистити підготовлену роботу на засіданні гуртка кафедри і отримати витяг із протоколу засідання, який в подальшому буде необхідний при реєстрації учасника конференції.

Доповідь Макарчука Романа була присвячена іншим науковим заходам, що відбуваються на юридичному факультеті: олімпіадам, науковим форумам, круглим столам та літнім школам. У доповіді більш докладно йшлося про види таких заходів, їх характер і особливості, порядок участі, форми проведення, вимоги до учасників тощо. Велика увага приділялася процедурі написання наукових статей до періодичних видань, вказано на вимоги до статей і їх зміст та вимоги до періодичних видань. Окрема згадка була присвячена мотивації студентів до участі в таких заходах, вказувалось на їх особистий інтерес.

Заступник керівника наукового гуртка з конституційного права Федикович Павло присвятив свою доповідь питанням діяльності наукових гуртків на юридичному факультеті, джерелам інформування про їх засідання, вимогам до робіт учасників і процедурі захисту. Ним був представлений список заступників керівників всіх наукових гуртків, що створені і діють на базі кафедр, проінформовано про контакти з ними, роз’яснені проблеми при організації і проведенні роботи гуртків та проаналізовані етапи проходження роботи через наукові гуртки.

Присутні активно проявляли свою зацікавленість, ставили питання доповідачам, на які отримували обґрунтовані відповіді.

На завершення заходу прозвучала доповідь члена Студентського парламенту Барікової Анни, яка заохочувала співпрацю студентської молоді з НТСА та Студентським парламентом юридичного факультету.

Загалом, зібрання досягло поставленої мети. Поспілкувавшись із представниками НТСА, присутні збагатились інформацією про проведення наукових заходів на факультеті та порядок взяття участі в них. Маємо надію, що завдяки зусиллям товариства, науковий рівень студентських досліджень зростатиме і їх кількість не впливатиме на їх позитивну якість.

Звіт підготовлений учасником заходу,
членом НТСА юридичного факультету,
Макарчуком Романом

3604 Останнє редагування 25 черв. 01:43 |

Коментарі