HONOR ET GLORIA, UTILITAS

03 груд. 20:26 |

Невеличкі підсумки за результатами третьої лекції з написання наукових робіт

(15 )

З радістю можемо констатувати, що пройшла і третя лекція з написання наукових робіт. Сьогодні ми дещо відволіклися від правил, певних особливостей написання окремих розділів своїх майбутніх юридичних досліджень, як, наприклад, актуальність чи новизна роботи, а вирішили безпосередньо зачепити практичний аспект питання - належне форматування робіт у офісних програмах.

Неодноразово беручи участь у верстці різного роду матеріалів, в тому числі і збірників, я помітив, що доволі часто, причому в абсолютній більшості надіслані роботи містять у собі ряд базових помилок, які автори роблять автоматично при комп'ютерному наборі. Це, наприклад, розриви між прізвищами та ініціалами, використання пробілів та клавіші "Tab" для оформлення абзаців, багаторазове натискання клавіші "Enter" для створення відступів між абзацами, а також багато інших подібних помилок, які, здавалося б, не такі і помітні, проте при перенесенні інформації у спільний файл часто можуть змінити свій зовнішній вигляд в негативну сторону хоча б тому, що доволі складно вслідкувати за всіма такими помилками при форматуванні книги великого обсягу.

Власне, методи обходу таких помилок ми сьогодні і розібрали. В якості бонусу мною було запропоновано розглянути методи швидкого форматування під стиль роботи текстів законів, взятих із офіційного сайту ВРУ, а також питання автоматичної побудови змісту, що з легкістю можна використати при написанні рефератів та курсових робіт. Безпосередньо під час лекції було піднято питання посторінкових посилань, сподіваюсь, що воно знайшло свою відповідь.

Слід відмітити, що сьогоднішня лекція пройша у дійсно невимушеній атмосфері, а зміст Ваших запитань ще більше наштовхнув на робочий настрій, саме на такий формат співпраці я і розраховував на початку. Висловлюю подяку всім тим, кому небайдужий свій власний розвиток! Окрему подяку хотів би висловити Андрію Петренку, який у свій час навчив мене цим прийомам.

Наступна лекція вже має бути присвячена написанню тез, про що буде оголошено в класичному порядку. Все ще чекаю на Ваші ремарки стосовно завдання по актуальності робіт.

Наукове товариство студентів та аспірантів продовжує працювати для Вас. До зустрічі!

З повагою,
Макарчук Роман

3675

Коментарі