HONOR ET GLORIA, UTILITAS

01 лист. 18:20 |

Пройшла друга лекція з написання наукових робіт. На шляху до тез для участі у конференції

(24 )

От і закінчилася наша друга лекція… Сьогодні ми поговорили про те, як правильно в науковій роботі описувати актуальність теми, а також, що таке наукова новизна. Якщо зважати на особливості тих знань, які студенти змогли отримати сьогодні, то з цілковитою упевненістю можна стверджувати, що чимало тез і практичних порад, які сьогодні були обговорені, навряд чи ще десь у подібному форматі можна почути.

Деякі слайди, які були продемонстровані, містили інформацію, яка готувалася спеціально для цієї лекції, вони містили синтез наукових положень про актуальність та новизну із досвідом написання студентських наукових робіт, але в той же час були максимально спрощені для аудиторії слухачів.

Напевно, багато хто помітив, що наперед підготовлений інтерактив на другій лекції використовувався дещо менше, проте це пов’язано із тим, що я намагався сьогодні донести до Вас більше нової інформації з прикладами, які б показали, як правильно підходити до розуміння актуальності та новизни, щоб на цих прикладах розібратися, яких типових помилок допускають студенти, пишучи дані розділи у своїх роботах. В результаті це дало можливість спільними зусиллями створити алгоритм, який хоч і не мав на меті вивести Ваші уміння з написання актуальності та новизни на феноменальний рівень, то спрямований принаймні покращити їх, допомогти зробити крок в сторону усвідомлення відповідних понять.

Тепер Ви маєте практичні рекомендації із написання цих структурних частин роботи, якими варто користуватися у процесі створення своїх наукових доробків.

На наступний раз ми перейдемо до розбору конкретного виду наукових робіт – це тези для участі у конференції. Готуючись до лекції, хотілося б максимально якісно розкрити матеріал, донести його у доступній формі, тому пропоную писати мені свої запитання стосовно тез на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Зі своєї сторони я готуватиму лекцію з урахуванням цих побажань, будуватиму її так, щоб відповісти на ті питання, які Вас цікавлять, а не просто передати інформацію стосовно структури тез, постановки проблеми, аргументації і рівня висновків.

Вже не за горами, друзі, і наша факультетська конференція, вже скоро ми втягнемось у киплячий вир подій, пов’язаних із її проведенням, тоді питання з Вашими роботами постануть набагато гостріше: конкурсний відбір буде доволі серйозним.

А поки дякую всім тим, хто приходить і збагачується знаннями!

З повагою, Макарчук Роман
Фото - Король Кирило

9

10

11

12

13

3993 Останнє редагування 03 лист. 22:10 |

Коментарі