HONOR ET GLORIA, UTILITAS

20 жовт. 00:11 |

Становлення молодого науковця: низький старт взято, продовжуємо працювати.

(8 )

17 жовтня 2013 року на юридичному факультеті відбулася перша лекція, присвячена написанню студентами наукових робіт. Питання такого характеру неодноразово виникали у молодих науковців, якість публікацій знаходилася на доволі посередньому рівні, про це неодноразово відмічали і викладачі, і навіть самі студенти. Поставлені проблеми так чи інакше необхідно було вирішувати, тому Наукове товариство студентів та аспірантів юридичного факультету вирішило проявити ініціативу.

На моє глибоке переконання на юридичному факультеті все ж таки створюються чудові умови для формування у студента особистості молодого науковця-правника, проте доволі складно подолати бар'єр високого рівня академічності матеріалу прочитаних лекцій між юними талантами і викладачами. Як наслідок, виникла ідея, яка полягала у намаганні максимально стерти такий бар'єр: понизити рівень академічної викладки, проте не забувати про наукове підгрунтя наданої студентам інформації. Окрім того, специфіка такого роду факультативних лекцій також полягає у фактично необмеженій кількості часу, яку можна приділити для того, щоб розглянути конкретне запитання, разом з тим, враховується і рівень зацікавленості студентів: підвищується діалогічна складова лекцій, що сприяє розвитку мислення молодих науковців і, сподіваємось, кращий рівень розуміння почутої інформації, адже мова йде про те, що конкретну думку кожен слухач формує у себе самостійно, розвиває власну позицію, під яку підтасовує свої ж аргументи, а не сліпо сприймає насаджений матеріал.

Досить вдало, на мій погляд, на першій лекції було використано дидактичну гру, побачимо надалі, наскільки сильно це повпливає на рівень засвоєння інформації. Ми проаналізували, що являє собою назва роботи, розібралися із поняттями, категоріями, термінами і дефініціями, потренувалися у звуженні тем робіт.

Зізнаюся чесно, мені було надзвичайно приємно працювати з Вами, з тими, хто прийшли на лекцію. Ваші емоції і бажання отримати щось нове заряджають на подальші кроки. Якщо Вам сподобалось, буду радий бачити на наступній, про факт проведення якої я теж повідомлю на сайті та на розкладах. Розберемося разом у тому, що таке актуальність і новизна, а потім вже і перейдемо до конкретики. Так, напевно, кожен із Вас скаже, що таке актуальність і новизна, але проблема полягає у тому, як визначити, чи відповідає написаний абзац критеріям актуальності і новизни. Можна знайти певні вимоги, проте, знову ж таки, вони розроблені на досить високому і важкому для сприйняття рівні. Наразі я готуюсь до того, щоб разом ми змогли сформулювати ряд зрозумілих для нас пунктів, які дозволять бути впевненими у тому, що ми правильно описали актуальність та новизну обраної теми. До нових зустрічей!

Щиро Ваш, Голова Наукового товариства
Макарчук Роман

Фото 1:

5

Фото 2:

6

Фото 3:

7Фото 4:

8

3540 Останнє редагування 20 жовт. 00:45 |

Коментарі