HONOR ET GLORIA, UTILITAS

23 черв. 17:42 |

Звіт про проведення І міжнародної науково-практичної конференції "Тенденції розвитку науки трудового права та права соціального забезпечення"

(1 Голосувати)

Новостворена на юридичному факультеті кафедра трудового права та права соціального забезпечення вперше провела власну спеціалізовану конференцію, присвячену пам’яті Володимира Михайловича Гордона – академіка Всеукраїнської академії наук, активна діяльність якого сприяла виділенню трудового права в самостійну галузь. З цієї нагоди наш Університет був удостоєний честі приймати у себе гостей з багатьох країн близького та далекого зарубіжжя – Росії, Білорусі, Молдови, Литви, Болгарії тощо. Серед них були Курєнной Олександр Михайлович, Лушніков Андрій Михайлович, Лушнікова Марина Володимирівна, Шугаєв Андрій Олексійович, Шестєрякова Ірина Володимирівна, Лютов Микита Леонідович, Мільова Атліана Георгіївна, Петрілайте Віда, Процевський Олександр Іванович та багато інших гостей.

Співорганізатором заходу виступив Інститут держави і права імені В.М.Корецького НАН України.

Відкриття нашої конференції відбувалося в 329 аудиторії Червоного корпусу, проте, в цьому році воно було особливим не лише тому, що відбувалось уперше, – юридичний факультет проводив одразу декілька наукових заходів у ці дні. Одночасно з представниками трудового права працювали цивілісти, які організовували масштабний форум. Враховуючи такі обставини, було прийнято рішення про проведення спільного пленарного засідання.

Для Університету ця подія і справді визначальна, оскільки в наших стінах зібралася вся наукова еліта у галузі цивільного та трудового права в один день. Значна кількість студентів нашого навчального закладу також висловила бажання бути присутніми на конференції та підвищити свій науковий рівень. В залі всі місця були зайняті, але заінтересовані постійно продовжували заповнювати аудиторію.

Привітальне слово було надано декану юридичного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка Гриценку Івану Сергійовичу, та його заступнику Мірошниченку Анатолію Миколайовичу. Інші доповідачі у своїх виступах також старались виділити хоча б кілька хвилин для того, щоб виразити свої думки і почуття з приводу такої події.

Від представників конференції «Тенденції розвитку науки трудового права та права соціального забезпечення» виступили Курєнной Олександр Михайлович та Щербина Віктор Іванович.

Після перерви конференція продовжила свою роботу в режимі відокремленого пленарного засідання, на якому були заслухані доповіді, присвячені різноманітним проблемам трудового права та права соціального забезпечення. Учасники конференції обмінювалися своїми поглядами та думками стосовно різноманітних проблем досліджуваних галузей у наш час, що породило жваву дискусію, яка спонукала всіх учасників до обговорення нагальних питань, характерних для науки трудового права і права соціального забезпечення. Досить багато робіт було присвячено порівняльно-правовій характеристиці законодавства України з іншими державами. Були висловлені важливі пропозиції щодо реформування відповідних актів України, Росії, Молдови, Білорусі тощо. Лунали також доповіді, присвячені життю та вкладу в науку Володимира Михайловича Гордона. Серед виступаючих на даному пленарному засіданні були Головіна Світлана Юріївна, Лушніков Андрій Михайлович, Панасюк Олег Терентійович, Хникін Геннадій Валентинович, Лютов Микита Леонідович та багато інших науковців.

Конференція продовжила свою роботу на наступний день. Для того, щоб забезпечити максимально продуктивну атмосферу, було вирішено і надалі проводити захід в режимі пленарного засідання, яке надавало змогу всім взяти участь в обговоренні, внести свої пропозиції та висловити погляд на досліджувані питання. Варто зазначити, що Олександр Михайлович Курєнной не обмежився виступом на цивілістичному форумі і зробив додаткову доповідь вже виключно в рамках нашого заходу. Свої доповіді також зробили Боіштяну Едуард Олексійович, Шафікова Галія Ханнанівна, Мільова Атліана Георгіївна, Ярошенко Олег Миколайович й інші науковці, крім того з нагоди конференції висловилися представники кафедри трудового права та права соціального забезпечення.

До проведення заходу активно долучилось Наукове товариство студентів та аспірантів нашого факультету. Студенти допомагали викладачам кафедри – безпосереднім учасникам конференції провести її на належному рівні. Зокрема, свій вклад внесли Макарчук Роман, Шурин Олена, Мельниченко Руслан, Падох Оксана, Мельниченко Таїсія, Бедюк Наталія, Чаленко Анастасія, Коваль Сергій, Гуцуляк Богдана, Гром Олександра, Кулинич Антон, Козак Олександр, Дзьоба Дмитро та інші активні учасники Наукового товариства, студенти парламенту і відповідної спеціалізації. Вони допомагали при формуванні програмки заходу, роздаткових матеріалів, при забезпеченні реєстраційних та організаційних аспектів під час проведення конференції тощо. Гості нашого Університету висловлювали схвальні відгуки щодо проведення заходу, відзначили належний рівень підготовки та дякували за теплий прийом.

За підсумками конференції було прийнято рішення про розроблення рекомендацій, які б стали своєрідним спільно напрацьованим «продуктом» всіх науковців, які досліджували проблематику регулювання трудових відносин та відносин із соціального забезпечення і надіслали свої наукові доробки для участі у вказаному заході. Планується, що дані рекомендації будуть піддані колективному редагуванню учасників, а в подальшому винесені на розгляд законодавчих органів відповідних країн, представники яких завітали на нашу конференцію. Це має сприяти якісному вдосконаленню правового регулювання у сфері трудового права та права соціального забезпечення, враховуючи ряд принципово нових пропозицій, винесених з конференційних трибун.

Заключне слово було надане Іншину Миколі Івановичу – професору, доктору юридичних наук, завідувачу кафедри трудового права та права соціального забезпечення. Він подякував гостям за те, що взяли участь у проведенні конференції та висловив свої побажання щодо подальшої співпраці, а також запропонував сфотографуватися на згадку на фоні нашого славетного Університету.

Всі учасники заходу постійно звертали увагу на те, що фактично разом із собою гості привезли до Києва гарну погоду, літнє тепло і сонце та чисте небо. І дійсно, щойно територію нашої країни покинув останній учасник, ми повернулися до вже такого звичного для нас режиму.

Мусимо констатувати, що ці кілька днів стали по-справжньому незабутніми як для викладачів кафедри трудового права та права соціального забезпечення, так і для наших гостей, для членів Наукового товариства студентів та аспірантів й інших заінтересованих студентів. Ми сподіваємося, що і в подальшому такі потужні заходи будуть проводитися в стінах нашого Університету.

Звіт підготували
Голова НТСА студент IV курсу Макарчук Роман
та член НТСА студент ІІІ курсу Дзьоба Дмитро

Фото 1:

gordon-2013-photo-1

Фото 2:

gordon-2013-photo-2

Фото 3:

gordon-2013-photo-3

Фото 4:

gordon-2013-photo-4

Фото 5:

gordon-2013-photo-5

Фото 6:

gordon-2013-photo-6

Фото 7:

gordon-2013-photo-7

Фото 8:

gordon-2013-photo-8

Фото 9:

gordon-2013-photo-9

4475 Останнє редагування 24 черв. 21:49 |

Коментарі