Версія для друку
12 трав. 10:40 |

Студенти та аспіранти університету взяли участь у ХІІІ Всепольському з’їзді наукових гуртків у м. Вроцлав (Республіка Польща)

(2 )

26-28 квітня на базі Вищої Школи Права імені Хелени Ходковської у Вроцлаві відбувся ХІІІ Всепольський з’їзд наукових гуртків факультетів  права та адміністрації. Центр польського права Київського національного університету імені Тараса Шевченка виступив співорганізатором цього З’їзду і студентсько-аспірантська спільнота Київського національного університету імені Тараса Шевченка отримала можливість взяти в ньому участь. Відповідно до програми з’їзду, учасники мали напружений та насичений графік роботи протягом 3-х днів.

Після урочистого відкриття заходу за участю ректора Вищої Школи Права Моніки Філіповської-Тітул в перший день була проведена робота таких секцій як кримінальне право та процес, адміністративне право, економічне і трудове право. Крім того, цікавими і пізнавальними були й організовані майстер-класи, які були пов’язані з діяльністю Фондів (неурядових організацій) і Волонтаріату. Так звані варштати були проведені у формі дискусії, що надало учасникам чудову можливість визначитись із власними вподобаннями. Також майстер-класи продемонстрували і суспільну важливість добровільної безоплатної роботи на користь інших людей, які цього потребують. Особливу подяку за організацію цих практичних заходів учасники висловили пані Послy Барабарi Хробак  і прокурору Томашy Сальвi (м. Вроцлав).

У другий день З’їзду студенти та аспіранти мали можливість представити свої роботи у таких секціях: судова медицина і криміналістика, цивільне право і процес, конституційне право і права людини. Важливим доповненням були практичні заняття, які давали розширене уявлення на відповідні теми. Одними з таких були майстер-класи з антропології «Антропологічна експертиза: визначення  ідентифікаційних ознак людини по залишках з скелетів». Завдяки цій зустрічі учасники мали змогу отримати відповіді на такі запитання: що таке антропологія, чим займається антрополог на місці злочину, яка різниця між кримінальною антропологією і патологією тощо. Також  учасники мали можливість практично випробувати отримані знання, працюючи з частинами скелета людини. Ця зустріч була проведена з ініціативи колег Студентського наукового гуртку Антропологів «Ювеніус» Вроцлавського Природничого Університету.

Важливо відзначити також цікаві практичні заняття з кримінального права «Виконання дій на місці злочину за допомогою  спеціальної  техніки». Вони були проведені представниками Вищої Школи Поліції. Їхнє відкриття розпочалося вступною лекцією старшого аспіранта поліції Рафала Котапки  на тему «Балістична експертиза».

Останній день конференції відзначився своїм різноманіттям і насиченістю. Студенти мали можливість  відвідати Музей судової медицини, Музей анатомії, а також секційну залу кафедри судової медицини Інституту медичного права Медичного університету у Вроцлаві. Варштати були організовані з ініціативи  колег студентського кола судової медицини і студентського кола медичного права «Безпечна медицина». Учасники цієї зустрічі мали можливість ознайомитись з колекцією знаряддя лікарів судової медицини, фрагментами шкіри з різним татуюванням, мозку пораненого кулею та іншими експонатами.

Серед іншого, в рамках З'їзду студенти та аспіранти юридичного факультету відвідали окружний суд міста Вроцлава і побували у залі засідань 19 ст., в якому сьогодні й досі проходять судові слухання особливо тяжких кримінальних справ. Крім того, на базі окружного суду студенти та аспіранти змогли відвідати перший кабінет медіації у м. Вроцлав.

Окрім насиченого наукового життя учасники мали можливість брати участь в інтеграційних вечорах. Саме на них українські студенти та аспіранти змогли ближче познайомитися з польською культурою, а також потоваришувати зі своїми іноземними колегами.

Особливу подяку потрібно адресувати організаторам  Всепольського З’їзду наукових гуртків , а саме: науковому  гуртку кримінального права «Ліберум», якій діє на базі Вищої Школи Права, Консультаційному комітету З’їзду, а також співорганізаторам: Центру польського права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, інституту трудового права Університету в Жешуві, студентському гуртку судової медицини і студентському гуртку медичного права «Безпечна медицина» Медичного університету імені Сілезькі П’ясти у Вроцлаві, студентському колу антропології «Ювеніус», який діє на базі кафедри антропології  Природничого університету у Вроцлаві, а також студентському гуртку  кримінальних наук  Вищої Школи Поліції в Щитні.

Дякуємо Центру польського права Київського національного університету імені Тараса Шевченка за чудову можливість взяти участь у З’їзді та відвідати м. Вроцлав.

6

6

6

6

6

1544