HONOR ET GLORIA, UTILITAS

28 лип. 16:44 |

III Берлінська літня школа

(0 )

ІІІ БЕРЛІНСЬКА ЛІТНЯ ШКОЛА З ПУБЛІЧНОГО АДМІНІСТРУВАННЯ

на підтримку демократії в Україні

Вища школа економіки і права (03 – 15 липня 2011 року)

berlin_1

         П’ятеро студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Олександра Бровко (Інститут міжнародних відносин), Олександр Бевз, Альона Мірко, Олена Красна та Артем Шаіпов (Юридичний факультет)) пройшли конкурсний відбір на навчання в ІІІ Берлінській літній школі з публічного адміністрування в рамках проекту DAAD на підтримку демократичного розвитку України.

         Насичена та добре спланована програма заходів Літньої школи дозволила студентам отримати максимальну користь від поєднання наукового пізнання із приємним знайомством із німецькою культурою та мистецтвом.

         «Навчання проходило на базі Вищої школи економіки і права, адміністрація, викладачі та студенти якої зробили все можливе, щоб ми почували себе як вдома. Було дуже приємно відчувати прагнення німецьких професорів якнайкраще донести до студентів ідеї, закладені в лекційний матеріал, підтримувати дискусій, спрямовані на аналіз правових проблем в Німеччині та Україні, пошук шляхів їх вирішення.

         berlin_2                                                                      berlin_3

                     В книгосховищі бібліотеки Вищої школи                                                                                        На презентації з локального муніципального розвитку

         В той же час, Літня школа – це не тільки лекції, семінари та бібліотеки, це також не менш корисне дозвілля, нові знайомства та незабутні враження».

Артем Шаіпов

berlin_4

Біля Берлінської стіни, яка вже перетворена в графіті-галерею

         «Завдяки навчанню в Літній школі я отримала цінний досвід та поглибила свої знання з питань організації системи влади в Німеччині та Європейському Союзі. Програма навчального процесу та культурних заходів в Літній школі була на найвищому рівні. Приємно вразив професійний рівень викладання навчального матеріалу. На мою думку, участь в літній школі є надзвичайно цінним досвідом для українських студентів, адже протягом навчання вони мають змогу не лише поглибити свої знання про культуру та традиції, що панують в Німеччині, а й на практиці порівняти український та німецький досвід з питань розвитку демократії та урядування в країні, а також, як наслідок, в майбутньому застосовувати свої знання при подальшому навчанні».

Альона Мірко

berlin_5

На спільній вечері з німецькими професорами

         «Двотижневий період перебування у Літній школі в Берліні можна охарактеризувати як невичерпне джерело нових знань, досвіду та емоцій. Лекції досвідчених професорів на різну тематику, включаючи питання федеративного устрою Німеччини, актуальні питання права ЄС, права соціального забезпечення тощо, нині згадуються як справжні майстер-класи професіоналів. Особливо увага була сконцентрована на питаннях діяльності Конституційного Суду Німеччини у питаннях гармонізації права ЄС та національного права Німеччини, а також питанням реалізації положень регламентів ЄС та імплементації директив ЄС.

         berlin_6                                                       berlin_7

                                                        У Бундестазі                                                                                                                              У Бундесраті

         Різнопланові дискусії давали можливість глибше пізнати теми лекцій, осягнути закладені в них ідеї та особисто поспілкуватись з професорами і студентами.

berlin_8

На прогулянці із німецькими студентами

         Доволі відомим є вислів, що краще один раз побачити, аніж декілька разів почути, тому організатори літньої школи доклали значних зусиль, аби показати нам найяскравіші та найвизначніші місця Берліну та його околиць, тому кожен день перебування у Берліні можна охарактеризувати як сплеск емоцій та незабутніх вражень. Окрім оглядової екскурсії по столиці Німеччини, в рамках програми учасники літньої школи відвідали Бундестаг, Бундесрат, мечеть, іудейський квартал, колишню радянську в’язницю, різнопланові музеї, виставки тощо.

         Отриманні знання та досвід обов’язково стануть у нагоді при подальшому розвиткові та вдосконаленні процесів демократичного розвитку в Україні».

Бровко Олександра

berlin_9 

Велосипедний тур по мальовничому Потсдаму

         Звісно, що у маленькій статті не розкажеш всього, що захоплювало наш подих в Німеччині та ми й спеціально б не хотіли цього робити, оскільки вам самим краще відвідати вже IV Літню школу в Берліні і побачити все на власні очі.

Учасники ІІІ Берлінської літньої школи від Київського національного університету імені Тараса Шевченка

 

19956 Останнє редагування 07 вер. 17:38 |

Коментарі