HONOR ET GLORIA, UTILITAS

16 бер. 15:35 |

Екскурсія у Верховний Суд України

(0 )

14 березня 2013 року студенти юридичного факультету відвідали з екскурсією Верховний Суд України – найвищий судовий орган у системі судів України загальної юрисдикції. Метою відвідин було не лише ознайомлення на практиці з особливостями діяльності, історією, видатними постатями Верховного суду, але й підвищення правової свідомості та правової культури майбутніх правників.

Екскурсія проходила у приміщенні Кловського палацу – унікальної пам’ятки архітектури, що вражає своєю неповторністю та самобутністю. Споруджений у 1756 році для розміщення почесних гостей Києво-Печерської лаври, нині «Палац Правосуддя», як його називають кияни, виконує почесну роль – в ньому здійснює правосуддя Верховний Суд України. Тож студентам випала чудова нагода поринути в історію та відчути атмосферу, в якій приймаються рішення найвищим судовим органом у системі судів України загальної юрисдикції.

Впродовж екскурсії студенти відвідали залу засідань Пленуму Верховного Суду України, конференц-залу, залу судових засідань, в якій приймаються рішення цивільною, господарською та адміністративною палатами Верховного Суду.

Не менш цікавим видалося учасникам екскурсії ознайомлення із експозицією Музею Верховного Суду України, у складі якої – історичні документи, матеріали, фактичні свідчення про шляхи розвитку судоустрою і судочинства в Україні, пам’ятні подарунки, що репрезентують відносини ВСУ з іноземними державами.

Проте найбільше студентам запам’яталася зустріч із Першим заступником Голови Верховного Суду України, Заслуженим юристом України Романюком Ярославом Михайловичем, під час якої майбутні юристи мали змогу поспілкуватися, задавати актуальні питання і отримувати ґрунтовні відповіді щодо особливостей діяльності Суду. Варто зазначити, що зовсім недавно, 11 березня цього року, Верховний Суд України святкував своє 90-річчя з дня утворення. З нагоди урочистої події студенти отримали з рук Першого заступника Голови Верховного Суду України Романюка Ярослава Михайловича буклети з детальною інформацією про діяльність Суду, його структуру.

Усі залишилися задоволеними та приємно здивованими теплим прийомом і пізнавальною розповіддю про роботу Верховного Суду України. Сподіваємося, що подібні заходи сприятимуть формуванню високопрофесійних фахівців в галузі юриспруденції та допоможуть розвинути високий рівень правової свідомості та правової культури студентської молоді.

Фотогалерея

2125 Останнє редагування 04 квіт. 15:35 |

Коментарі