HONOR ET GLORIA, UTILITAS

13 вер. 23:07 |

BRIDGE International Summer University

(0 )

Зовсім нещодавно четверо студентів нашого рідного юридичного факультету стали учасниками Міжнародного літнього університету «Брідж», організованого в рамках однойменного міжнародного проекту, країнами-партнерами якого є Білорусь, Молдова, Росія та власне Україна. З 5-го по 9-е вересня учасників проекту, а зокрема, і студентську делегацію факультету у складі голови НТСА Нестора Віталія, керівника секретаріату НТСА Зборовського Богдана, членів наукового товариства Бадовської Степаниди та Данільченка Віталія, радо приймав персонал готелю «Одісей», розташованого в поселенні Ваду-луі-вода, що біля столиці Республіки Молдова – Кишиніва, де і розгорталися події, заплановані організаторами літнього університету.

Програма університету на щиру радість учасників виявилась надзвичайно насиченою. Саме визначення тематики цьогорічного проекту як «Європейська інтеграція та співпраця між сусідами» обіцяло учасникам багато цікавих, актуальних та нових пізнань. Студенти мали змогу прослухати комплекс лекцій, присвячених питанням правового порядку та процесу прийняття рішень в Євросоюзі, інтеграції людського простору, дилемам та викликам міграційних процесів, проблемам зовнішньої політики та політики безпеки і захисту Євросоюзу, деяким цікавим питанням сусідства та партнерської політики, сусідської кооперації, проблемам політики та законодавства у сфері ліквідації дискримінації та навіть окремим моментам регіоналізму як джерелу розвитку всередині європейської унії. Не оминули увагою також теперішню ситуацію зовнішніх економічних відносин Євросоюзу, особливо з його східними сусідами, та систему комерційного права, що фактично ці відносини забезпечує. Кожна лекція супроводжувалася бурхливими дискусіями, влучними репліками, цікавими власними думками та оцінками ситуацій. Варто відзначити, що надзвичайну активність в полеміці виявляли не тільки студенти, але й високоповажні викладачі – доценти та професори з університетів Словенії, Італії, Румунії, Молдови, України, Білорусі та Росії.

Окрім того, студентам була надана унікальна можливість використати власні та набуті після прослуховування наукового матеріалу знання у сфері переговорів та міжнародної співпраці та продемонструвати свої дипломатичні здібності. Так, представники кожної з країн-делегацій стали учасниками моделювання переговорів між ЄС та своєю державою, під час яких мали змогу на власний розсуд визначити проблемні питання відносин між країнами, запропонувати шляхи розв’язання пов’язаних з ними складностей та дізнатися думку поважних професорів щодо запропонованих заходів.

Однак кожен день, проведений студентами в процесі активного дискутування та здобуття все нових і нових знань, завершувався не втомою, отриманою під дією «важкого граніту науки», а задоволенням та приємними емоціями, принесеним так званими культурними вечорами. Щовечора делегація кожної з присутніх країн мала продемонструвати учасникам проекту всю красу, багатство та різноманіття своєї культури та історії. Не стала виключенням і збірна українська делегація, яка змусила всіх присутніх підспівувати українським народним хітам, танцювати народні танці під запальні українські мотиви та розважатися традиційними українськими іграми та забавками.

Результат проведення літнього університету відповідає заданій тематиці проекту – інтеграція, добросусідство, кооперація. До того ж «зінтегрувалися» та «зкооперувалися» учасники не тільки між країнами, але й, що не менш важливо, між різними регіонами. Так українська делегація у складі студентів з досить «полярних» міст (Києва, Львова та Одеси) показала вміння плідно та налагоджено працювати єдиною дружньою командою. Звісно ж не обійшлося і без встановлення «зовнішніх зв’язків» між студентами різних країн, які радо обмінялися як особистими контактами для продовження спілкування, так і запрошеннями до наукової співпраці задля налагодження роботи.

Надзвичайно весело проведений час, повний набір дивовижних вражень та незабутніх емоцій, а головне новий досвід та пізнання у сфері налагодження зовнішніх відносин, підтримання добросусідства, кооперації та інтеграції  плюс бажання та прагнення реального їх використання – ось який «багаж» привезли із собою по поверненню додому студенти юридичного факультету, які висловлюють щиру вдячність та захоплення організаторам цьогорічного Міжнародного літнього університету «Брідж».

Звіт підготовлений
студенткою 4-го курсу
членом НТСА юридичного факультету
Бадовською Степанідою

20585 Останнє редагування 07 вер. 17:33 |

Коментарі