HONOR ET GLORIA, UTILITAS

18 серп. 23:46 |

Студенти юридичного факультету «підкорили» Берлін!!!

(1 Голосувати)

16-го серпня у Берліні закінчив свою роботу перший Німецько-український науково-практичний семінар «Кримінальне право під впливом Конституції та Європейської конвенції з прав людини» у рамках щорічного міжнародного освітнього проекту Netzwerk Ost-West. Семінар тривав протягом 2-х тижнів: з 2 по 8 серпня у Києві та з 9 по 16 серпня у Берліні. У ньому взяли участь студенти юридичних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Гумбольдт-Університету Берліна.

Урочисте відкриття семінару відбулося 3-го серпня у приміщенні Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, під час якого з вітальним словом від імені адміністрації юридичного факультету до учасників звернувся заступник декана юридичного факультету з міжнародних зв’язків  д.ю.н. А.М.  Мірошниченко.

Від України участь у семінарі взяли Михайло Кормило (ІІ курс), Катерина Звягіна та Ірина Гандзюк (ІІІ курс), Мар’яна Гуренко та Олена Трубенкова (ІV курс), Альона Мірко і Станіслав Середа (І курс магістратури), Вікторія Калініченко, Яна Салміна та Олена Сєдих (ІІ курс магістратури).

Організаторами семінару від української сторони були студенти І курсу магістратури юридичного факультету Ада Качан та Віталій Нестор (Голова Наукового товариства студентів та аспірантів), завдяки наполегливій праці яких відбувся цей семінар на базі нашої альма-матер. Ними було організовано чудову програму даного наукового заходу, окрасою якої стали екскурсії у Верховну Раду України та Місію ОБСЄ у Києві, відвідини Києво-Печерської лаври та Софійського собору, Музею народної архітектури і побуту у Пирогові та Національного музею «Чорнобиль».

Від німецької сторони у семінарі взяли участь 10 студентів юридичного факультету Гумбольдт-Університету Берліна, 3 наукові тютори та 3 організатори. Саме під орудою останніх семінар успішно продовжив свою роботу у Берліні. А під час доповіді на тему «Нема покарання без закону», яку представили у тандемі студентка Гумбольдт-Університету Юдит Вагеманн та студент нашого факультету Михайло Кормило, присутнім був професор юридичного факультету Гумбольдт-Університету Др. Бернд Гайнріх. Науковець урочисто привітав усіх учасників семінару, подякував їм за плідну працю, а також відзначив високий рівень фахової підготовленості молодих українських юристів та хороше володіння ними німецькою мовою.

Студенти нашого університету побували на екскурсіях в офісі Федерального канцлера Ангели Меркель та в німецькому парламенті – Бундестазі, відвідали Історичний музей Берліна, Меморіальний музей, присвячений 28-річному існуванню Берлінського муру, королівський замок Сан-Сусі у Потсдамі, а також найбільшу кримінально-виконавчу установу Берліна «Тегель» та колишній концентраційний табір Заксенгаузен, де вшанували пам’ять співвітчизників, закатованих там у 1936-1945 рр.

Прощання, як завжди це буває, було сумним і довгим. Українські студенти повернулися на Батьківщину і, без сумніву, кожен з них привіз у своєму серці краплинку любові до мальовничого міста над річкою Шпрее та море незабутніх вражень від подорожі до чарівної німецької столиці.

За підсумками семінару кожен з учасників отримає пам’ятний сертифікат та свідоцтво з оцінкою його наукової доповіді – залишилося тільки дочекатися їх поштою.

1

Фото 1. Вітальне слово д.ю.н. Анатолія Мірошниченка 

2

Фото 2. Робота семінару у Києві

3

Фото 3. Організатори семінару: Мартін Цільке (ФРН) і Ада Качан (Україна)

4

Фото 4. Студенти КНУ під час відвідин Місії ОБСЄ у Києві

5

Фото 5. Михайло Кормило та Юдит Вагеманн під час відкритої доповіді (присутній проф. Др. Бернд Гайнріх)

6

Фото 6. Др. Бернд Гайнріх вітає учасників семінару

7

Фото 7. Українські учасники та німецький тютор у ресторані Берліна

8

Фото 8. Учасники семінару біля палацу Федерального Президента Німеччини

Filarmonie

Parlament

Звіт підготований
учасником семінару, членом НТСА юридичного факультету,
Михайлом Кормилом

18587 Останнє редагування 15 квіт. 00:21 |

Коментарі