HONOR ET GLORIA, UTILITAS

02 черв. 14:01 |

Налагодження співпраці зі Словаччиною

(0 )

Докторант кафедри цивільного права к.ю.н., доцент Л. Комзюк побував у відрядженні у м. Братиславі, 15-27 травня 2011 р. Основним леймотивом поїздки стало налагодження співпраці на основі  договору про співробітництво між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Університетом Коменського. За дорученням декана, пан Комзюк передав кілька наукових видань і провів попередні переговори з деканом юридичного факультету Університету Коменського проф. Паволом Кубічеком про подальше співробітництво юридичного факультету КНУ з юридичним факультетом Університету Коменського. Під час розмови отримано пропозицію від проф. П. Кубічека про активізацію співробітництва юридичних факультетів УК та КНУ, зокрема підготовку у рамках спільних магістерських та докторантських (Ph.D) програм фахівців у сфері права інтелектуальної власності, європейського права та ін. Йшлося про можливість укладення відповідного договору між УК та КНУ.

         Проект договору, переданий деканові юридичного факультету і заступникові декана проф. А.М. Мірошниченкові, включає положення про взаємне сприяння стажуванню викладачів та студентів, публікацію спільних наукових і навчальних видань, обмін літературою, організацію наукових конференцій і т.д. На думку проф. П.Кубічека, цілком реальним є створення консорціуму за участю УК та КНУ для здійснення спільних проектів, фінансованих за рахунок грантів з фондів ЄС. У цьому контексті проф. П. Кубічек висловив свою готовність на запрошення пана Гриценка відвідати юридичний факультет КНУ з метою обговорення конкретних спільних проектів.

         Окрім того, пан Комзюк дослідив систему викладання цивільного права, зокрема права інтелектуальної власності, в Університеті Коменського, встановив творчі контакти з провідними словацькими цивілістами-фахівцями у сфері інтелектуальної власності. Зокрема, з автором багатьох підручників і навчальних посібників з інтелектуальної власності доктором права Петером Мурінем досягнуто домовленості про здійснення спільних проектів. Досягнуто і низки ґрунтовних домовленостей про візити і співпрацю з проф. Л. Фогашем (колишній багаторічний віце-прем’єр і депутат парламенту Словаччини), директором Інституту держави і права Словацької академії наук проф. Яном Швідроном (провідним словацьким фахівцем у сфері права інтелектуальної власності), завідувачем кафедри правової історії факультету права Вищої школи в Сладковічово (одного з провідних приватних ВНЗ Словаччини, який знаходиться у передмісті Братислави), завідувачем кафедри всесвітньої історії УК, відомим україністом доц. Мирославом Данішем.

 

15728 Останнє редагування 15 квіт. 00:14 |

Коментарі