HONOR ET GLORIA, UTILITAS

28 лист. 18:33 |

Фахівці Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності відвідали Міжнародний форум інновацій «Innovation Market» (21-23 листопада 2018 року)

(0 )

Нещодавно фахівці Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності відвідали Міжнародний форум інновацій «Innovation Market», який проходив з 21 по 23 листопада 2018 року.

Представники державних органів та міжнародних організацій розглянули стратегічні питання щодо розвитку української академічної науки, інновацій в освітньому процесі, міжнародних освітніх програм, дуальної освіти у закладах вищої, професійної (професійно-технічної) освіти та проблеми виховання новатора за сучасними освітніми програмами. Також велику увагу було приділено висвітленню особливостей державних програм підтримки бізнесу та інновацій, міжнародних програм підтримки бізнесу, платформ для виходу на закордонні ринки, характеристики фінансування бізнес-проектів, а також прикладів реалізованих інноваційних кейсів в державному секторі та бізнесі. Особливо цікавим був розгляд практичних питань розвитку стартап-проектів від ідеї до інвестиції, механізму фінансування проектів за допомогою фандрейзінгу, краудфандингу та грантових програм, а також функціонування українського аерокосмічного кластеру.

В межах секції «Стратегічні засади інноваційного розвитку в умовах світової глобалізації» було презентовано проект інноваційного розвитку України до 2030 року, розглянуто світовий досвід побудови ізраїльської успішної екосистеми стартапів, інвесторів, технологічних компаній та університетів. Також в аспекті порівняльного аналізу було надано характеристику системи захисту та комерціалізації інтелектуальної власності в університетах Німеччини. Важливу роль було приділено дискусії щодо трансферу технологій та комерціалізації наукових розробок в закладах вищої освіти та наукових установах, просування українських інноваційних рішень та стартапів та презентації центрів 4.0. Особливий інтерес в аудіторії викликало питання участі у міжнародній європейській інноваційній науково-технічній програмі «EUREKA».

Від кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка та НДІ інтелектуальної власності НАПрН України в якості спікера взяла участь завідувач кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, д.ю.н., професор, академік Національної академії правових наук України О.П. Орлюк, яка висловила власну позицію щодо інтелектуальної власності в університетах та наукових установах, а також щодо пріоритетних напрямів інституційної розбудови державної системи правової охорони інтелектуальної власності, включаючи питання національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності України та політики у сфері інтелектуальної власності для університетів та наукових установ.

7777

44444

Також від кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка та НДІ інтелектуальної власності НАПрН України взяв участь у презентації Центру підтримки технологій та інновацій к.ю.н., доц. С.А. Петренко. Активну дискусію визвав розгляд питань щодо функціонування Національного навчального центру з інтелектуальної власності та механізмів альтернативного вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності. 

3333333333

В рамках міжнародного форуму інновацій було розглянуто актуальні питання вдосконалення законодавства в сфері інтелектуальної власності, зокрема, основні положення проекту Закону 7539 щодо діяльності організацій колективного управління в сфері авторського права, зміни до патентного законодавства. У зв’язку з реформуванням судоустрою було заслухано доповіді щодо питання створення та функціонування Вищого спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності. А також розглянуто сучасний стан та тенденції розвитку професійного забезпечення державної системи інтелектуальної власності.

216 Останнє редагування 28 лист. 19:04 |

Коментарі