HONOR ET GLORIA, UTILITAS

15 трав. 16:43 |

Зустріч-діалог із Головою КСУ Станіславом Шевчуком

(2 )

Зустріч-діалог із Головою КСУ Станіславом Шевчуком

11 травня Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук провів зустріч-діалог зі студентами, аспірантами та викладачами юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Відкриваючи захід, декан юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Гриценко зазначив, що зустріч із Головою Конституційного Суду України Станіславом Шевчуком є непересічною подією як для студентського, так і для викладацького складу Університету. Він зауважив, що Конституційний Суд України покликаний бути фактором суспільної, правової та політичної стабільності в країні. «Треба мати неабияку сміливість, щоб взяти на себе відповідальність за організацію роботи такого складного та важливого органу, як Конституційний Суд України, рішення якого спрямовані на досягнення стабільності та суспільної злагоди», – наголосив Іван Гриценко.

Свій виступ Голова КСУ Станіслав Шевчук розпочав зі слів подяки присутнім за інтерес, в першу чергу, до Конституції України та Конституційного Суду України, який покликаний її захищати. Повага до Основного Закону, на його думку, є ключовою, оскільки саме Конституція України забезпечує баланс правових відносин, гарантує верховенство права і захист прав людини в державі.

Очільник Суду підкреслив, що прихований зміст Конституції України розкривається через рішення КСУ. «5% Конституції України складає її текст, інше – це дух Конституції, який встановлюється через конституційну доктрину, тобто через тлумачення Конституційним Судом України суті Основного Закону», – наголосив промовець. Він зазначив, що музика – це не ноти, а незаповнений простір між ними.

Крім того, Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук зустрівся з ректором Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академіком НАН України, професором Леонідом Губерським, під час якої співрозмовники обговорили питання подальшої співпраці з факультетом.

1

 

 

1249

Коментарі