HONOR ET GLORIA, UTILITAS

06 квіт. 14:47 |

30 березня 2018 року відбулась науково-практична конференція «РЕФОРМА ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ: СЬОГОДЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

(0 )

30 березня 2018 року в стінах червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась науково-практична конференція «РЕФОРМА ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ: СЬОГОДЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ».

Співорганізаторами проведення конференції виступили кафедра нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міністерство юстиції України спільно з Асоціацією приватних виконавців України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ юстиції і правосуддя в Україні (ПРАВО-JUSTICE)» і Центру комерційного права (Україна).

В заході взяли участь викладачі кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури, а також вчені з багатьох провідних наукових та навчальних закладів України, фахівці Міністерства юстиції України, кращі спеціалісти галузі, приватні виконавці і практикуючі юристи.

Робота науково-практичної конференції «РЕФОРМА ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ: СЬОГОДЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» традиційно відбувалася у формі пленарного засідання та засідання чотирьох наукових секцій.

Роботу конференції відкрив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр. Він зауважив, що дуже знаково, адже конференція відбувається в стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка і до неї залучені провідні науковці у сфері виконання судових рішень. Підкреслив, що лише спільними зусиллями і у тісній співпраці з науковцями, практиками, міжнародними експертами та судовою владою можливо досягнути відчутного результату.

У свою чергу присутня на конференції Голова Верховного Суду Валентина Данішевська зауважила: «Ми всі розуміємо та знаємо, що судовий захист є примарним, якщо рішення суду не виконуються. Судова реформа і створення нового Верховного Суду мали на меті відновлення довіри до судової влади. Адже якщо немає в країні справедливого суду, то немає і демократичної держави. Тому ми як представники судової системи дуже залежні від того, чи вдасться вам зробити прорив у сфері виконання рішень».

З привітальним словом до учасників конференції звернулись також Голова Ради приватних виконавців України Сергій Ніколаєв, заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко, керівник Проекту ЄС ПРАВО-Justice Довідас Віткаускас, заступник керівника Програми Агенсттва США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» Наталя Петрова, заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків, д.ю.н., професор Олеся Олександрівна Отраднова.

Завідувач кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури, д.ю.н., професор Світлана Ярославівна Фурса в привітальному слові (в межах роботи секції) до учасників конференції звернула увагу на те, що кафедра нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури є єдиною кафедрою в Україні, яка здійснює підготовку за спеціальністю «Виконавче право та процес» та зауважила, що розуміючи значимість цього напрямку юрисдикційної діяльності, вчені кафедри прикладають максимум зусиль, щоб наопрацьовані знання, уміння передати своїм учням, підготувати професійних фахівців та привити їм повагу до майбутньої професії.

На засіданні наукових секцій з доповідями виступили: Олексій Воробйов, директор Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України - «Реформа системи виконання судових рішень та рішень інших органів. Паспорт Реформи»; Снідевич Олександр, к.ю.н., доцент кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури Київського національного університету імені Тараса Шевченка - «Акти виконавця: проблеми теорії і практики»; Зорян Маковецький, приватний виконавець м. Львів - «Сучасні технологіі електронного обміну інформацією в діяльності виконавця»; Наталя Сергієнко, к.ю.н, адвокат - «Реформа виконавчого провадження та судочинства: взаємодія виконавців із судами»; Світлана Щербак, к.ю.н., доцент Сумського державного університету - «Дієвість судових рішень в Україні: практичні аспекти реалізації»; Володимир Кройтор, к.ю.н., професор Харківський університет внутрішніх - «Участь спеціаліста при примусовому виконанні судового рішення»; Юрій Білоусов, к.ю.н., професор кафедри цивільного права і процесу Хмельницького університет управління та права - «Виконавча давність, як строк виконавчого провадження»; Андрій Авторгов, к.ю.н., приватний виконавець м. Київ - «Проблемні питання арешту майна боржника у виконавчому провадженні»; Любов Малярчук, к.ю.н., кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури Київського національного університету імені Тараса Шевченка - «Взаємодія виконавців та банків при зверненні стягнення на грошові кошти: питання ефективності та вдосконалення»; Світлана Фурса, д.ю.н, проф. зав кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури Київського національного університету імені Тараса Шевченка - «Рішення ЄСПЛ: актуальні питання їх виконання»; Інна Зеленкова, к.ю.н., Івано-Франківський університет імені Короля Данила Галицького, адвокат - «Перспектива запровадження астренту у виконавчому провадженні»; Олексій Соломко, радник, керівник напрямку виконавчого провадження ЮФ «Ader Haber» - «Напрями розвитку системи примусового виконання рішень в Україні: концептуальні перспективи».

Підводячи підсумки роботи конференції завідувач кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури Світлана Ярославівна Фурса зауважила, що обговорені під час заходу інституційні, процесуальні питання, а також питання взаємодії виконавців із судами та інші аспекти виконавчого провадження матимуть результатом вихід збірника наукових праць на зазначені теми.

9

9

9

9

9

9

9

9

9

903

Коментарі