HONOR ET GLORIA, UTILITAS

05 груд. 15:05 |

Конференція «Українське право й законодавство за доби Української революції (1917-1921 рр.)»

(0 )

Конференція «Українське право й законодавство за доби Української революції (1917-1921 рр.)»

30 листопада 2017 року на базі кафедри історії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася міжнародна науково-практична конференція «Українське право й законодавство за доби Української революції (1917-1921 рр.)», приурочена 100-річчю національно-визвольних змагань початку ХХ ст.

До роботи конференції долучилися науковці, студенти, аспіранти багатьох провідних вищих навчальних закладів України і окремих зарубіжних країн, а саме: Інституту держави і права імені В.М. Корецького, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного авіаційного університету, Тернопільського національного економічного університету, Полтавського університету економіки й торгівлі, Національної академії Служби безпеки України, Національної академії внутрішніх справ, Національного університету «Одеська юридична академія», Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Приватного вищого навчального закладу «Фінансово-правовий коледж» та інших. Також в конференції взяли участь й іноземні колеги зі Сполучених Штатів Америки та Австрії, надіславши свої доповіді. Заявки на участь у конференції надіслали 21 доктор, близько 30 кандидатів наук та більше 50 студентів і аспірантів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Приватного вищого навчального закладу «Фінансово-правовий коледж».

З вітальним словом до учасників звернувся декан юридичного факультету, професор Гриценко Іван Сергійович, декан історичного факультету, доктор історичних наук, професор Патриляк Іван Казимирович. Вони наголосили на актуальності звернення до історичного досвіду державотворення і правотворення за доби Української революції 1917-1921 рр. З урахуванням відзначення ювілею на державному рівні та активної участі у конференції студентів юридичного факультету, відзначено значну патріотичну та виховну місію сьогоднішнього заходу.

У межах пленарного засідання було обговорено актуальні проблеми розвитку українського права за доби Української революції та дискусійні питання щодо правової та державницької діяльності національних урядів. Учасники конференції ознайомилися із доповідями щодо пошуку конституційної моделі державотворення в період становлення української державності (М.В. Томенко), легітимізації Української Центральної Ради (В.Ф. Шевченко), питання належності Криму за доби Української революції (В.І. Сергійчук), проблем спадкового права (О.І. Нелін) тощо.

Після перерви робота конференції продовжилася в секційних засіданнях, а запеклі дискусії провідних фахівців за присутності студентів, «порушуючи» регламент, тривали до вісімнадцятої години. Активне обговорення відбувалося і в студентських секціях, де молоді дослідники обстоювали ідеї, висловлені в своїх роботах, щодо особливостей правового регулювання в умовах революційних подій початку ХХ ст. в Україні.

Підсумком роботи заходу стало ухвалення резолюції щодо активізації наукових пошуків з метою виявлення, вивчення та популяризації документів й нормативно-правових актів доби Української революції, які не знайшли відображення в історико-правових дослідженнях.

Програма

1

 

1

 

1

 

1

 

1

 

1

 

1

 

1

 

1

 

1

 

871

Коментарі