HONOR ET GLORIA, UTILITAS

23 лист. 11:08 |

Науково-практичні семінари з членом-кореспондентом АПрНУ, д.ю.н., проф. Маляренком В.Т. та академіком АПрНУ, д.ю.н., проф. Бауліним Ю.В.

(0 )

Екватор навчального семестру відзначається спекою і в діяльності Наукового товариства студентів та аспірантів. Зокрема, нещодавно на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка було організовано два круглих столи під керівництвом к.ю.н., доцентом кафедри кримінального права та кримінології Дзюби Володимира Трохимовича за участю членів НТСА, а також магістрів першого року навчання.

Слід зазначити, що зустрічі з відомими правниками сучасності, які безпосередньо займаються практичною діяльністю у сфері юриспруденції, є важливим фактором для формування фахової свідомості студентів та їхньої чіткої орієнтації на сучасний стан права в системі законодавства.

Перший круглий стіл був присвячений зустрічі студентів із членом-кореспондентом АПрНУ, д.ю.н., проф. Маляренком Василем Тимофійовичем. Відомий український правник, екс-голова Верховного Суду України, Заслужений юрист України Маляренко В.Т. більше тридцяти років присвятив суддівській діяльності, тому на зустрічі обговорювалися сучасні проблеми кримінального процесу, шляхи його вдосконалення, слабкі та сильні сторони проектів розроблених Кримінально-процесуальних кодексів. Василь Тимофійович розділив свою правову позицію зі слухачами з приводу нещодавно проведеної судової реформи, зазначивши, що «не може бути спеціального без загального» в контексті звуження повноважень Верховного Суду України і їх часткової передачі вищим спеціалізованим судам. Організований круглий стіл був надзвичайно цікавим та результативним, тому шкода, що проведений час промайнув, як одна хвилина.

Третього листопада магістранти дружньою командою заповнили Залу засідань Вченої ради юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під керівництвом кафедри кримінального права та кримінології в стінах Альма-Матер була проведена ще одна плідна наукова зустріч з академіком АПрНУ, д.ю.н., проф. Бауліним Ю.В. Усі були в очікуванні та приємному нетерпінні, адже планувався візит вченого-правника, який обіймає посаду судді Конституційного Суду України, свідомого у тонкощах актуальної практики Конституційного Суду та у глибинах науки кримінального права.

Урочиста частина, що передувала промові Юрія Васильовича, ознаменувалася привітанням гостя деканом, д. ю. н. Гриценком Іваном Сергійовичем. Керівник факультету висловив вдячність поважному гостеві за порив передавати цінний юридичний досвід новим поколінням правників та презентував видану зусиллями факультету серію правової літератури: «Римське приватне право», «Поліцейське право», «Історія юридичного факультету»

До вітань приєднався завідувач кафедри кримінального права та кримінології, проф. Андрушко Петро Петрович.

Юрій Васильович – відомий науковець в галузі кримінального права, один із розробників Загальної частини Кримінального Кодексу України, який досліджує проблемні питання кримінально-правової відповідальності, права громадян на затримання злочинця, проблеми обставин, що виключають злочинність діяння та ін. Зокрема, на круглому столі обговорювались дискусійні питання верховенства права, кримінально-правової норми, функцій кримінального права, проблеми реалізації кримінально-правових інститутів у практичній площині. З проведеної зустрічі студенти відкрили для себе багато чого нового, а також дізнались про дискусійні проблеми сучасного кримінального права України.

Слухачі нотували відповіді Юрія Васильовича, у яких миттєво відчувалася глибина усвідомлення правової матерії. Цей процес символічно нагадував передання естафетної палички правових знань від досвідченого юриста до молодих наступників, які щойно виходять на доріжку гонитви за усвідомленням мистецтва добра та справедливості, мистецтва права.

Голова НТСА Нестор Віталій Романович, із вдячністю презентував Юрію Васильовичу кількатомне зібрання Першого Литовського статуту та Конституцію Литовської Республіки.

По завершенні урочистої частини семінару, Юрій Васильович Баулін висловив свою глибоку подяку усім присутнім та окремо, за організацію заходу, доценту Дзюбі Володимиру Трохимовичу.

За допомогою таких зустрічей правнича молодь має змогу не лише дізнатися думку провідних фахівців у галузі кримінального права та процесу, але і сформувати власну позицію, зрозуміти нагальні проблеми сучасності, а також шляхи їхнього вирішення.

3300 Останнє редагування 15 квіт. 00:14 |

Коментарі