HONOR ET GLORIA, UTILITAS

28 бер. 15:34 |

Юридичний факультет у науковому просторі

(10 )

СВІТОВІ МОЖЛИВОСТІ

МАГІСТЕРСЬКІ ПРОГРАМИ ТА СТАЖУВАННЯ

Міжнародна магістерська програма «Демократизація та права людини за межами ЄС»

Регіональна дворічна міждисциплінарна магістерська програма, започаткована за фінансової підтримки про грами ЄС European Instrument for Democracy & Human Rights. Учасники: Єреванський державний університет (координатор), Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Білоруський державний університет, Університет європейських політичних та економічних студій (Кишинів, Молдова) у співробітництві з Європейським міжуніверситетським центром (Венеція, Італія).http://www.regionalmaster.net/

Магістерська програма «Правове регулювання Публічної адміністрації та Права людини»

Юридичний факультет спільно з Університетом Миколаса Ромеріса (Вільнюс, Литва) розпочали у 2013-2014 навчальному році спільну магістерську програму «Правове регулювання Публічної адміністрації та Права людини». Студенти, що успішно закінчать магістерську програму отримають два дипломи. Український диплом магістра права, виданий КНУ імені Тараса Шевченка, у випадку відповідності усім вимогам, необхідним для отримання диплому, що висуваються в Україні; Литовський диплом Магістра права у сфері Публічної адміністрації та Прав людини, виданий Університетом Миколаса Ромеріса у випадку відповідності усім вимогам, необхідним для отримання диплому.

Програма орієнтована на підготовку випускників-магістрів з глибокими знаннями у сфері Європейського законодавства у сфері реалізації та захисту прав людини, публічного адміністрування, передових практик Країн-членів Європейського союзу та сусідніх держав регіону. Тривалість програми становитиме 2 академічні роки, та включатиме 60 ECTS credits розподілених між двома семестрами у КНУ імені Тараса Шевченка та 60 ECTS credits розподілених між 2 семестрами в Університеті Миколаса Ромеріса. Навчальний процес буде проходити за участі викладачів обох університетів.

Мова навчання – англійська. Лекції, семінари та іспити будуть проводитися англійською мовою. Дипломна робота та звіт про проходження стажування виконуються та захищаються англійською мовою.

Студенти здійснюватимуть написання дипломних робіт під подвійним наглядом викладачів обох університетів та захищатимуть їх перед екзаменаційною комісією КНУ імені Тараса Шевченка, що включатиме викладачів з обох університетів.

Подавати заявки на участь у Програмі можуть студенти першого року магістратури очної форми навчання Юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Претенденти на участь у програмі повинні мати відмінне знання англійської мови (як мінімум, рівень В2 у відповідності з Common European Framework of Reference for Languages).

Ost-West-Netzwerk

Двосторонній проект обміну студентами між юридичними факультетами Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Humboldt Universitaet zu Berlin, який передбачає проведення спільних наукових семінарів. У 2011–2012 роках семінари були при свячені проблемам кримінального права.

Erasmus-Mundus

Міжнародна програма обміну студентами, що передбачає навчання студента у ВНЗ іншої країни строком 3–12 місяців (якщо студент навчається на бакалавраті, але до отримання диплому бакалавра), або 1–2 роки, тобто на весь період тривалості навчальної програми (якщо був відібраний для навчання в магістратурі або аспірантурі). http://ec.europa.eu/education/external-relation-programmes/doc72_en.htm

Проекти Темпус

Робота ведеться за проектами Темпус: 530391-TEMPUS-1-2012-1-SI-TEMPUS-JPCR «Euro pean Neighbourhood Policy Law and Good Governance» (EUNEG, Політика європейського сусідства – право та належне управління); 530465-TEMPUS-1-2012-BE-TEMPUS-SMGR «Fostering Sustainable and Autonomous Higher Education Systems in the Eastern Neighbouring Area» (ATHENA,Сприяння життєздатним та автономним системам вищої освіти в сусідніх східних регіонах).

Стажування студентів в Європейському парламенті

Програма передбачає стажування студентів юридичного факультету в Європейському парламенті (Брюссель, Бельгія) у офісі депутата Марека Сівеця. Термін стажування — 2 місяці. Програма розрахована на 5 років. Стажерам виплачується стипендія, яка покриває витрати на перебування у Брюсселі. Також оплачується проїзд до Брюсселя та назад.

Стажування студентів в Агентстві захисту довкілля та провідних юридичних фірмах США

Програма передбачає стажування студентів юридичного факультету в Агентстві захисту довкілля США та провідних юридичних фірмах цієї країни. Студенти проживатимуть у сім’ях високопоставлених американських юристів, благодійний фонд покриватиме витрати на проїзд та перебування. Керівником програми з американського боку є Марк Поллінз, директор програми забезпечення дотримання водоохоронного законодавства в Агенстві захисту довкілля США.

Факультет постійно розвиває міжнародне співробітництва з:

  • Асоціацією Європейських університеті  (EUA, Брюссель, Бельгія);
  • Університетським коледжем Лондонь (UCL, Лондон, Велика Британія);
  • Ессекським університетом (Essex University, Ессекс, Велика Британія);
  • Університетом Сандерленду (Sunderland University, Сандерленд, Велика Британія);
  • Нортамбрійським університетом (Northumbria University, Ньюкасл, Велика Британія);
  • Болонським університетом (Bologna University, Болонья, Італія);
  • Університетом Міньо (Minho University, Брага, Португалія);
  • університетами Німеччини.

СПЕЦІАЛЬНІ ФАКУЛЬТАТИВНІ ТА НАВЧАЛЬНІ КУРСИ

Курс «Письмова англійська юридична мова». Курс читається професором Крістофером Келлі (Christopher R. Kelly) з юридичного факультету Університету Арканзасу за допомогою цифрової відеоконференції. Участь у курсі безкоштовна. По закінченні курсу учасникам видаються сертифікати.

Курс «Англійська мова для студентів-юристів». Читається Девідом Стоббзом (David Stobbs), фахівцем з англійської мови із Шотландії. Участь у курсі безкоштовна. Курс передбачає підвищення рівня володіння юридичною англійською мовою студентами, що вже мають середній (intermediate) рівень володіння англійською мовою. По закінченню курсу учасникам видаються сертифікати.

Курс «Аналіз та пілотаж публічної політики». Факультативна навчальна програма «Analysis and management of publicpolicies» фінансується Швейцарським державним комітетом з освіти та науки. Курс читається англійською мовою професором Петером Кньопфелем зі Швейцарської вищої школи державного управління (Лозанна). По закінченню курсу учасникам видаються сертифікати.

Курс «Змагальний судовий процес та суд присяжних у США». Левітт Інститут (The Leavitt Institute for International Development, США) у співробітництві з кафедрою правосуддя запровадив навчальний курс зі змагального судового процесу та суду присяжних (теоретична та практична частини), який завершується Національними змаганнями. Мова викладання — англійська. Викладачі — провідні судді, адвокати та прокурори зі США. Переможці Національних змагань отримують можливість пройти стажування у США.

Лекції професора Девіда Шульца (Університет Хемлін, США) на теми: «Фінансування та промови в американському виборчому праві», «Права політичних партій та об’єднань в американському виборчому праві».

Курс «Вступ до американської системи здійснення кримінального правосуддя», за договором про співробітництво з Клівендським інститутом правосуддя (США).

Курс «International Law and Human Rights: A Russian Comparative Perspective» (Міжнародне право та права людини: Російська порівняльна проекція)», професор Університету Тарту (Фінляндія), член виконавчого комітету ЄС з міжнародного права Лаурі Малксоо.

КУРСИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

В рамках основної програми на факультеті читається вже більше десятка курсів англійською мовою, і ця цифра постійно зростає. Курси англійською мовою читаються студентам різних навчально-кваліфікаціних рівнів, проте більшість із них все-таки викладаються студентам-магістрам. Викладання англійською мовою здійснюють як викладачі — штатні співробітники факультету (доц. Ю.В. Ващенко, доц. Є.С. Герасименко, доц. О.В. Городецький, проф. А.М. Мірошниченко, доц. Ю.В. Носік, доц. О.А. Отраднова, доц. П.В. Пушкар та ін.), так і спеціально запрошені для читання окремих тем та курсів іноземні фахівці (зокрема, директор програми забезпечення дотримання водоохоронного законодавства агентства захисту довкілля США Марк Поллінз, проф. Крістофер Келлі з Університету Арканзасу, проф. Майкл Ботайн з Юридичної школи Нью-Йорку та ін.).

ЛІТНІ ШКОЛИ

Літня школа з права та державного управління (Берлін) протягом двох тижнів щороку проходить на базі Берлінської вищої школи економіки та права за підтримки Вищого адміністративного суду Німеччини. Передбачає курс лекцій та практичних занять з теоретичних основ та актуальних проблем реалізації принципу верховенства права у державному управлінні, ролі адміністративної юстиції у правовій державі. Лектори: професори, судді, депутати парламенту, експерти.

Щорічні літні школи, що проводяться спільно з юридичним факультетом Вільнюського університету почергово у Києві та Вільнюсі. В 2012 році літня школа відбулася у Києві і була присвячена актуальній для нашого факультету темі «Викладання юридичних дисциплін англійською мовою». Професором Крістофером Келлі з Університету Арканзасу було прочитано інтенсивний курс «Письмова англійська юридична мова». У програмі — доповіді викладачів, обмін досвідом, обговорення проблем, пов’язаних із темою школи, ну і звичайно ж, низка культурних заходів.

ПРАКТИКА В ОРГАНАХ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

Студенти юридичного факультету обов’язково проходять практику у органах державної влади. Перебуваючи на різних курсах навчання, майбутні правники знайомляться з роботою органів виконавчої гілки влади та місцевого самоврядування, судів та прокуратури. Під час проходження практики студенти ведуть щоденники, а також складають звіти, а по закінченню отримують характеристики від бази проходження практики. Керівники практики від юридичного факультету приділяють увагу якості виконаних студентами практичних індивідуальних завдань, а також можливості застосувати набуті теоретичні знання на практиці.

НАУКОВЕ ЖИТТЯ

Наукова діяльність студентів - це невід’ємна частина навчального процесу, яка реалізовується шляхом їхньої співпраці з викладачами в межах наукових гуртків, а також за сприяння Наукового товариства студентів та аспірантів. Запис та участь у діяльності наукових гуртків є вільною та залежить від галузі права, проблеми якої студент хоче досліджувати.

Студенти юридичного факультету беруть участь у міжнародних конференціях, конкурсах та олімпіадах, що дозволяє їм отримати цінний досвід у науковій роботі та показати високий рівень своїх досліджень.

НАУКОВІ ЖУРНАЛИ

Адміністративне право і процес – науково-практичний журнал заснований Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Журнал включено до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися основні наукові результати дисертацій та наукових праць здобувачів наукових ступенів і вчених звань з юридичних дисциплін (Наказ Міністерства освіти і науки України від 21 листопада 2013 року № 1609). Журнал включений до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus International (Варшава, Польща). Журнал виходить друком щоквартально. Статті приймаються упродовж року.Мови видання: українська, російська, англійська, польська.

Право і громадянське суспільство – науковий журнал (електронне видання) засновано Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Тематика згідно з галуззю науки «12.00.00 – Юридичні науки» відповідно до чинного переліку галузей наук. Журнал виходить друком щоквартально. Статті приймаються упродовж року. ISSN 2227-6238. УДК 34+35

НАУКОВІ КОНФЕРЕНЦІЇ

Щороку на базі юридичного факультету проводиться міжнародна наукова конференція “Актуальні питання державотворення в Україні” для студентів, магістрів, аспірантів, докторантів та молодих вчених. Участь у конференції є безплатною. Дослідження учасників можуть стосуватися проблем багатьох галузей права. Робочими мовами конференції є українська, російська та англійська. За результатами конференції щорічно видаються друкований, а також електронний збірники. Ознайомитися з умовами проведення конференції можна на офіційному сайті юридичного факультету в розділі „Наукові заходи в КНУ”.

СТУДЕНТСЬКЕ ЖИТТЯ

Життя студентів юридичного факультету – це постійний рух, який супроводжується активною громадською діяльністю та досягненням успіхів у творчості та спорті. Майбутні юристи ніколи не залишають без уваги дітей та сиріт, приймають участь у боротьбі зі СНІДом, піклуються про ветеранів, а також видатних працівників університету, які знаходяться на пенсії. Водночас студенти проводять сумлінну роботу у профкомі, студентській раді гуртожитку та студентському парламенті, створюючи таким чином сприятливі умови як для навчання, так і для відпочинку, котрий супроводжується організацією веселих та урочистих конкурсів, вистав та святкувань Дня Факультету.


 

14669 Останнє редагування 30 квіт. 11:23 |

Коментарі