HONOR ET GLORIA, UTILITAS

09 груд. 22:17 |

Докази і доказування за новим Кримінальним процесуальним кодексом України (звіт)

(1 Голосувати)

6 грудня 2012 року відбулася визначна подія в житті юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка – міжнародна науково-практична конференція «Докази і доказування за новим Кримінальним процесуальним кодексом України» (до 75-річчя з дня народження Михайла Макаровича Михеєнка, доктора юридичних наук, професора, члена-кореспондента Академії правових наук України, Заслуженого юриста України, позаштатного консультанта ВР УРСР).

Київський національний університет мав честь приймати в себе заслужених юристів та корифеїв права з Росії, Молдови та Білорусії. Досить велике представництво вчених, незважаючи на погодні умови, було і з інших вищих навчальних закладів України. Серед гостей були Колоколов М.О., Селіна О.В., Удалова Л.Д., Гмирко В.П., Ковтун М.М., Кеті Лейдн та багато інших.

Вітальне слово було надано Погорецькому Миколі Анатолійовичу – доктору юридичних наук, професору, завідувачу кафедри правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Конференція розпочалася з вшанування пам’яті Михайла Макаровича Михеєнка. Першим з виступаючих був Шибіко Василь Петрович, який з неабиякою повагою згадував досягнення Михайла Макаровича не лише як «визначного юриста свого часу, претендента на посаду судді Конституційного Суду України, вченого», а й як «привітного друга, гарного співрозмовника, люблячого та щедрого батька».

На конференції були також присутні сини Михайла Макаровича – Максим Михайлович Михеєнко та Ростислав Михайлович Михеєнко, а також чимало його учнів. Учасники конференції неодноразово згадували Михайла Михайловича прекрасними словами, згадували про його ставлення до студентів, життєву позицію, принциповість думок.

Увага на конференції була сконцентрована саме на прийнятті нового Кримінального процесуального кодексу, актуальних питаннях, які виникли у зв’язку з його прийняттям, та його порівнянням з кримінальним процесуальним законодавством інших країн. Під час роботи конференції видатні вчені-процесуалісти, професори, судді та практикуючі юристи намагалися дати справедливу оцінку новому Кримінальному процесуальному Кодексу, а також надати правильну оцінку тим змінам, поправкам, нововведенням та запровадженням, які надалі впливатимуть на систему кримінального судочинства в Україні. Слід зазначити, що були підняті питання щодо неправильності вживання та тлумачення деяких понять, використання результатів негласних слідчих дій для отримання доказів у кримінальному процесі, ліквідації стадії порушення кримінальної справи, збирання доказів за новим кодексом, суб’єктів доказування, сторін кримінального провадження, використання як джерела доказів показань з чужих слів, оцінки доказів тощо.

Також були висунуті науково-теоретичні концепції щодо визначення поняття доказів, співвідношення таких понять, як «докази» і «доказовий матеріал», використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій у доказуванні у кримінальному провадженні за новим Кримінальним процесуальним кодексом України, наявності підстав для виправдання особи за новим Кримінальним процесуальним кодексом України, процесуальних засобів забезпечення законності судових рішень у кримінальному провадженні та процесуальних наслідків недоведення стороною обвинувачення винуватості особи за новим Кримінальним процесуальним Кодексом України.

Після перерви бурхливі дискусії викликали доповіді І.І. Котюка та М.А. Погорецького. Були заслухані доповіді щодо Єдиного реєстру досудових розслідувань, засобів отримання доказової інформації, регулювання використання засобів пізнання при розслідуванні злочинів за новим КПК України та новел доказового права у кримінально-процесуальному законодавстві.

Також варто зауважити, що під час конференції був проведений порівняльний аналіз нового КПК та КПК 1960 року, а також аспектів доказування в Російській Федерації та в Україні й аналіз юрисдикційного процесу доказування деяких країн-учасників СНД та ін..

Наукові дискусії продовжувались і 7 грудня, учасники розглядали питання, які стосувались ролі і повноважень захисника у кримінальному процесі.

Допомогу в організації заходу, реєстрації, зустрічі та супроводі учасників конференції надавали члени Наукового товариства студентів та аспірантів юридичного факультету. Цілком слушно говорити про те, що конференція пройшла на високому рівні, коли насамкінець з-за кафедри лунають слова: «...ведь наш сегодняшний разговор, как глоток свежего, животворящего воздуха!..»

Звіт підготували члени НТСА,
студентки 2 курсу
Костенко Марія та Ходирєва Ангеліна

Фото 1:

Фото 2:

Фото 3:

Фото 4:

Фото 5:

Фото 6:

Фото 7:

Фото 8:

 

8542 Останнє редагування 26 черв. 00:20 |

Коментарі