Університет отримав свідоцтво України про реєстрацію зображення Головного корпусу як торговельної марки

  31.08.2022

 

Київський національний університет імені Тараса Шевченка зареєстрував зображення Головного корпусу як знак для товарів та послуг. Це убезпечить Університет від несанкціонованого використання зображень корпусу в комерційних цілях.

 

Червоний (Головний) корпус Університету побудований у 1837 – 1843 рр. за проєктом і під керівництвом професора Петербурзької академії мистецтв В. Беретті. Оздоблювальні роботи виконані під керівництвом його сина, архітектора О. Беретті. Це головний і найстаріший корпус Університету, розташований у центрі Києва. Будівля внесена у Державний реєстр нерухомих пам’яток України згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 928 від 3 вересня 2009 р. «Про занесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України». Є пам’яткою архітектури національного значення і символом вітчизняної фундаментальної університетської освіти.

Останніми роками Університет неодноразово стикається з фактами недобросовісного використання зображення Головного корпусу третіми сторонами в комерційних цілях. Часто зображення входу в Головний корпус використовують у рекламі освітньо-навчальних курсів приватних навчальних закладів, курсів з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання тощо.

Таким чином треті сторони використовують гудвіл Університету для отримання власної вигоди. Після поширення такої реклами споживачі неодноразово зверталися в Університет для отримання підтвердження, що послуги, які пропонують із використанням зображення Головного корпусу, надає саме Університет. У випадку надання неякісних освітніх чи будь-яких послуг, чи пропонуванні неякісних товарів, де використане зображення Головного корпусу, репутації Університету наноситься суттєва шкода.

За словами Костянтина Зерова, асистента кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права ННІ права КНУ, «отримане свідоцтво про реєстрацію зображення Головного корпусу як торговельної марки надає Університету дієвий аргумент для захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів, а також боротьби з протиправними діями третіх осіб».

Відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» зареєстроване зображення Головного корпусу як торговельної марки надає Університету «виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди, якщо інше не передбачено цим Законом:

  • позначення, тотожне із зареєстрованою торговельною маркою, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг;
  • позначення, тотожне із зареєстрованою торговельною маркою, стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання це позначення і торговельну марку можна сплутати, зокрема, якщо може виникнути асоціація такого позначення з торговельною маркою;
  • позначення, схоже із зареєстрованою торговельною маркою, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення можна сплутати, зокрема, якщо може виникнути асоціація такого позначення з торговельною маркою;
  • позначення, схоже із зареєстрованою торговельною маркою, стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання ці позначення можна сплутати, зокрема, якщо може виникнути асоціація такого позначення з торговельною маркою».

Червоний корпус – відомий бренд, який однозначно асоціюється з Шевченковим університетом і впізнаваний не лише в Україні, а й у всьому світі. Завданням Університету є охорона бренду від недобросовісного використання. Продовжуємо над цим працювати!

Щира вдячність за супровід процесу реєстрації торговельної марки патентно-ліцензійному відділу НДЧ КНУ імені Тараса Шевченка та Костянтину Зерову, юристу, співробітнику ННІ права КНУ.

 

 Центр комунікацій

Адреса
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60
Приймальня директора Навчально-наукового інституту права
(044) 239-31-86
Денне відділення
(044) 239-31-34
Заочне відділення
(044) 239-31-47
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: консультаційний центр
(044) 481- 45- 88, 45- 88
E-mail приймальної директора ННІ права
femida_knu@ukr.net
Telegram
Facebook
YouTube
Instagram
E-mail відбіркової комісії ННІ права
vstup.law@knu.ua