HONOR ET GLORIA, UTILITAS

02 лист. 13:18 |

Студенти обговорили питання дискримінації у сфері праці

(1 Голосувати)

21 жовтня 2013 року в рамках наукового гуртка з трудового права був проведений круглий стіл на тему: «Дискримінація у сфері праці: форми, види та перспективи протидії». Основними цілями даного наукового заходу було обговорення питань, пов'язаних з особливостями виникнення і формування дискримінації на різних етапах розвитку суспільства, визначення основних її різновидів і проявів саме у сфері трудових відносин, аналіз головних причин існування цього явища на сучасному етапі розвитку суспільства, дослідження сучасного стану та перспективи вдосконалення як вітчизняного, так і міжнародного законодавства щодо запобігання дискримінації. Модератор круглого столу стала Ірина Сергіївна Сахарук, керівник гуртка, яка захистила дисертацію на тему «Недопущення дискримінації у сфері праці», з огляду на що змогла відповісти на усі питання студентів, що стосувались дискримінаційної практики в трудових та пов'язаних з ними відносинах.

Під час круглого столу кожен із присутніх мав можливість висловити свою точку зору щодо розуміння дискримінації в сучасному суспільстві і в трудових відносинах, що складаються між роботодавцем і працівником, зокрема. Особливу дискусію серед учасників викликало питання щодо того, чи можна вважати проявом трудової дискримінації виділення одного з працівників, шляхом надання йому певних заохочень у порівнянні з іншими (наприклад, визнання працівником місяця). При моделювання такої ситуації думки студентів істотно відрізнялись, у зв'язку з тим, що не можна було прийти до однієї спільної думки, чи виділення такого роду окремого працівника призводить саме до обмеження прав інших працівників, що в класичному розумінні і розглядається як дискримінація.

Крім цього, дуже цікавим моментом круглого столу було визначення основних відмінностей між дискримінацією і мобінгом, який також є досить поширеним в трудових відносинах явищем. Також студенти мали змогу ознайомитись із статистичними даними щодо відсоткового співвідношення службових посад, які займають жінки і чоловіки. Було встановлено, що на сьогодні у вищих органах влади, особливо у законодавчому органі все-таки більш притаманна присутність сильної статі. Щодо виконавчої влади на місцях, то вона все таки є жіночою прерогативою.

За досить жвавим і цікавим диспутом час нашого круглого столу, на жаль, дуже швидко закінчився, і тому досить багато актуальних моментів даної тематики залишились не обговореними. У у зв'язку з цим більшість присутніх погодились з тим, що було б доцільним найближчим часом в межах засідання гуртка продовжити розгляд даної теми. Таке бажання і ініціативність студентів не може не радувати, а тому, звичайно, дана пропозиція обов'язково буде впроваджена.

На засіданні були присутні 14 студентів різних курсів і спеціалізацій (бакалаври 4 курсу, спеціалісти, магістри). Сподіваємось, що кількість присутніх дедалі збільшуватиметься, адже як дискримінація, так і будь-яка інша категорія трудового права це те, з чим кожен з нас буде стикатися в межах своїх майбутніх трудових відносин.

Наталія Бедюк,
заступник керівника гуртка з трудового права

diskriminatsiyi

фото 1


diskriminatsiyi

фото 2

2064 Останнє редагування 07 лист. 21:55 |

Коментарі