HONOR ET GLORIA, UTILITAS

21 жовт. 22:24 |

Учасники гуртків з трудового права та англомовного гуртка спробували себе в ролі медіаторів

(4 )

15 жовтня 2013 року відбулося спільне засідання наукового гуртка з трудового права і англомовного гуртка на тему: «Медіація як ефективний спосіб вирішення трудових спорів: досвід США». Для участі в даному заході було запрошено Дебору Рейк – федерального медіатора Комісії з рівних можливостей у сфері зайнятості (Equal Employment Opportunity Commission New York City Office). Засідання було проведено англійською мовою, а участь у ньому взяли студенти різних курсів і спеціалізацій (бакалаври 4 курсу, спеціалісти, магістри), аспіранти кафедри трудового права та права соціального забезпечення, керівництво гуртка з трудового права – Ірина Сергіївна Сахарук та Наталя Бедюк та заступник керівника англомовного гуртка Павло Федикович.

Дебора Рейк пояснила основні особливості і принципи реалізації права на захист трудових прав в межах системи правосуддя США саме завдяки застосуванню процедури медіації. Особливо було наголошено лектором на тому, що досить складно знайти «золоту середину», певний компроміс між інтересами двох абсолютно різних сторін – роботодавця і працівника. В усьому процесі медіатор повинен займати позицію нейтралітету, що в певних випадках видається досить складним. Лектором було продемонстровано відео судового розгляду та процесу медіації однієї й тієї ж справи, що допомогло краще зрозуміти переваги останньої.

Для практичного розуміння особливостей процедури медіації пані Дебора запропонувала провести процес медіації в ігровій формі, відповідно до обраної нею фабули справи. Учасники засідання виступили в ролі помічника медіатора, роботодавця, працівника та їх адвокатів, і в кінцевому результаті знайшли компромісний спосіб вирішення спору, що задовольнив обидві сторони.

В цілому присутні висловили задоволення організацією і проведенням такого нестандартного засідання, адже кожен з присутніх мав можливість винести для себе щось нове як з теоретичної, так і з практичної точок зору . Особливу подяку висловлюємо пані Деборі Рейк, яка знайшла час та можливість поділитись з нами своїми знаннями та досвідом.

Сподіваємось, що проведення таких спільних засідань увійде в традицію діяльності гуртків нашого факультету, що в цілому сприятиме не тільки співпраці між членами гуртків, але й одночасному поглибленню і розширенню наукових знань студентів у різних галузях права.

Наталія Бедюк, заступник керівника
наукового гуртка з трудового права

Фото – Олексій Угрінчук, Юлія Артюх

mediation

Фото 1


mediation

Фото 2


mediation

Фото 3


mediation

Фото 4


mediation

Фото 5


2205 Останнє редагування 07 лист. 21:56 |

Коментарі