HONOR ET GLORIA, UTILITAS

Німецько-український проект за участі студентів юридичного факультету

(0 )

8 – 10 вересня 2014 року п’ятеро студентів 4 курсу юридичного факультету – Дар’я Жук, Денис Наконечний, Іванна Пилипчук, Анна Торгонська та Тімея Сегеді взяли участь в Українсько-німецькому науково-правовому проекті «Альтернативні та судові процедури вирішення спорів: сучасний стан і нові тенденції в Україні, Німеччині та Польщі». Цей захід спільно організували Мюнхенський Інститут східноєвропейського права та Інститут законодавства Верховної Ради України, які тісно співпрацюють уже  протягом 8 років. 

Захід складався з двох частин: міжнародної науково-практичної конференції та семінару для молодих науковців і студентів. Представниками німецької сторони на конференції були доктор Фрідріх-Крістіан Шрьодер (Директор з наукової роботи Мюнхенського Інституту східноєвропейського права),  доктор Александер Маркус (делегат німецької економіки в Україні),  Тіна де Фріз та Стела Іванова  (провідні наукові співробітники інституту), Карл Пьорнбахер (адвокат юридичної фірми «Hoganlovells», президент Арбітражного суду при Польській Торгово-промисловій палаті у Варшаві), Рут Мош (Німецька інституція у справах арбітражу DIS). Українську сторону представляли Олександр Копиленко (Директор Інституту законодавства), Іван Ліщина (радник Міжнародної юридичної групи AstapovLawyers), а також численна кількість науковців, серед яких доктор  юридичних наук, професор Анатолій Мірошниченко (заступник декана юридичного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри земельного та аграрного права). Тематика конференції стосувалась як правового регулювання та практики з вирішення спорів в арбітражі, так і медіації. Порушувалися актуальні питання перспектив вдосконалення нормативного регулювання третейських судів в Україні, їхньої ефективності; взаємодії арбітражних установ і господарських судів при вирішенні спорів, правових форм і засобів захисту колективних трудових спорів в Україні, застосування медіації у цивільному, господарському, адміністративному та кримінальному судочинстві, а також при вирішенні інвестиційних спорів.

Перейшовши до другої частини проекту, студенти прослухали доповіді німецьких та вітчизняних фахівців щодо теорії альтернативного врегулювання спорів, зв’язку арбітражу та медіації з державними інституціями, нормативного регулювання арбітражного процесу та практики міжнародного арбітражу в Німеччині, Польщі, Великобританії, США і Україні, досвіду застосування медіаційних практик та соціально-психологічних основ управління конфліктами.

Після підбиття підсумків семінару учасники отримали сертифікати від Мюнхенського Інституту східноєвропейського права та Інституту законодавства Верховної Ради України.

Студенти юридичного факультету отримали ґрунтовні знання у сфері альтернативного вирішення спорів, які застосовуватимуть в навчанні та на практиці.

Тімея Сегеді, студентка 4 курсу

Фото Анни Торгонської

Timea1

timea2

 

10409

Коментарі