Версія для друку
27 черв. 16:44 |

Докторант кафедри адміністра​тивного права пройшов стажування в одному з найкращих університе​тів Європи

(0 )

В рамках роботи над дисертацією на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук докторант кафедри адміністративного права нашого факультету к.ю.н., доц. Леонід Трохимович Комзюк у червні 2012 року пройшов стажування в Університеті Ґеорґа-Авґуста, (Ґетинґен, Німеччина). Стажування відбулося на запрошення проф. Ґ.Шпіндлера, завідувача кафедри медіа-права юридичного факультету цього Університету.

Під час стажування пан Комзюк був забезпечений окремим робочим місцем з доступом до інтернету, а також доступом до факультетської бібліотеки. Леонід Трохимович мав змогу вивчити німецький досвід правового регулювання у медіа-сфері, зібрати та опрацювати значну кількість матеріалів про медіа-право Німеччини та ЄС.

Пан Комзюк отримав від проф. Шпіндлера і передав на кафедру адміністративного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка цінні матеріали, які стосуються навчального плану спеціалізації. Запозичення передового досвіду викладання медіа-права в університеті Ґеорґа-Авґуста в Ґетинґені, який є одним з провідниї європейських навчально-наукових центрів у галузі інформаційного права, буде дуже корисним в контексті запровадження на юридичному факультеті КНУ в наступному навчальному році магістерської програми з інформаційного права. Проф. Ґ.Шпіндлер висловив свою готовність на запрошення декана юридичного факультету КНУ д.ю.н. І.С.Гриценка відвідати юридичний факультет КНУ для обговорення конкретних спільних проектів. Зокрема, йдеться про можливість викладання ним для студентів магістратури юридичного факультету КНУ курсу лекцій з європейського інформаційного права, обмін досвідом організації навчального процесу на юридичних факультетах за спорідненими спеціалізаціями (з медіа-права – в Університеті Ґеорґа-Авґуста в Ґетинґені і з інформаційного права – в КНУ).

Пан Комзюк також ознайомив представників юридичного факультету Університету Ґеорґа-Авґуста в Ґетинґені з досягненнями і перспективами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, насамперед юридичного факультету і кафедри адміністративного права, у навчально-виховній та науковій роботі; отримав для кафедри адміністративного права інформаційні матеріали (буклети, адреси сайтів та ін.) про діяльність Університету Ґеорґа-Авґуста в Ґетинґені; запросив представників Університету Ґеорґа-Авґуста в Ґетинґені (проф. Ґ.Шпіндлера, проф. Т.Манна, співробітників кафедр, які вони очолюють, та студентів юридичного факультету) до участі у конференціях, семінарах, що проводяться в нашому університеті.

Також Леонід Трохимович на запит Вищого адміністративного суду федеральної землі Нижня Саксонія (ФРН) надав експертну консультацію про російське та українське законодавство і виконав переклад на німецьку мову кількох нормативно-правових актів.

 

15860 Останнє редагування 14 квіт. 00:56 |