HONOR ET GLORIA, UTILITAS

30 квіт. 15:26 |

Студенти юридичного факультету КНУ взяли участь у змаганні з міжнародного інвестиційного арбітражу у Франкфурті-на-Майні 2016/2017

(1 Голосувати)

Студенти юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка взяли участь у конкурсі з міжнародного інвестиційного арбітражу у Франкфурті-на-Майні (Frankfurt Investment Arbitration Moot Court). Конкурс відбувався з 6 по 10 березня 2017 року.  Цьогорічний захід  був особливим, адже від відзначив 10 рік існування франкфуртського конкурсу з міжнародного інвестиційного арбітражу. Ювілейна справа, яку необхідно було вирішити учасникам, була схожа та пов’язана з найпершою справою 2008 року, яка розпочала традицію змагань.

Конкурс з міжнародного інвестиційного арбітражу у Франкфурті-на-Майні один з найстарших та найбільш престижних у сфері інвестиційного арбітражу. Головний акцент у змаганні ставиться на вміння студентів усно презентувати їхні аргументи та позицію перед арбітражним Трибуналом.  Головна особливість змагання в тому, що воно поєднує право інвестиційного захисту з історією міжнародного права та торгівлі: кожного року справа базується на реальних історичних подіях античних та середньовічних часів.  Цьогорічна справа стосувалась Клеопатри Селени ІІ та інвестиційного захисту її майна, успадкованого від матері, славнозвісної Клеопатри VII.

Головне завдання конкурсу – це розширювати кругозір студентів у сфері інвестиційного арбітражу та заохочувати якомога більше молодих правників розвивати практику інвестиційного арбітражу в їхніх країнах. Також це чудова студентська можливість для нетворкінгу, отримання практичних навичок та досвіду спілкування зі старшими колегами, оскільки після раундів проводяться неформальні зустрічі з арбітрами та студентами-учасниками з усіх куточків світу.

Основний зміст змагань – це юрисдикційна стадія провадження, тобто доведення/спростування існування юрисдикції Трибуналу стосовно даного інвестиційного спору. Для цього студенти аналізують основні інвестиційні поняття, конструкції та механізми їх реалізації: визначення понять інвестиції та інвестора, юрисдикції у просторі, часі та за колом осіб, використання парасолькової клаузули, дискваліфікації арбітрів тощо.

18073201_1777417489253918_1771697510_n.jpg

Цьогорічна команда студентів юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка складалася з 4 людей, різних курсів навчання: Фалендиша Андрія (4 курс), Михайленко Дарини (1 курс магістратури), Холодової Юлії (3 курс), Ліхачевської Ангеліни (4 курс).

Конкурс складався з основного етапу змагання, який проходив  6-10 березня у Франкфурті, та підготовчих етапів, які відбувалися у лютому у декількох країнах: Москві, Росії; Стокгольмі, Франкфурті; Парижі, Франції; Вашингтоні, Сполучені Штати Америки. Українська команда відвідала підготовчий раунд у Стокгольмі, де мала змогу отримати перші практичні навички презентації своєї правової позиції перед арбітрами.

Під час змагань команда гідно презентувала свій університет та країну, показала високий рівень підготовки, знання фактичних обставин справи та загальних знань інвестиційного арбітражу та міжнародного права. Опонентами київської команди були студенти з різних куточків світу, включаючи студентів університету Джорджа Вашингтона (США) та університету Сакле (Франція). Студенти Київського університету поступилися місцем більш досвідченим командам інших університетів  в останніх раундах. Цьогорічний виступ України справив приємне враження на арбітрів та студентську спільноту конкурсу та заклав надійний фундамент для створення позитивної традиції участі українських команд у змаганні з міжнародного інвестиційного арбітражу у Франкфурті-на-Майні.

1434 Останнє редагування 15 трав. 15:46 |

Коментарі