HONOR ET GLORIA, UTILITAS

04 серп. 17:18 |

Літня школа з проблематики запобігання корупції на юридичному факультеті

(5 )

Уже традиційно у липні на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка працює англомовна Міжнародна літня школа, де учасники отримують багато цікавих, актуальних і нових знань, обмінюються досвідом і думками, прослуховують комплекс лекцій вітчизняних і міжнародних професорів права, присвячених питанням правового порядку, процесу прийняття рішень та особливостям міжнародного законодавства з різних сфер правового регулювання.

Цьогорічна Міжнародна літня школа мала назву «Корупція у владі та захист через цивільне і кримінальне право: погляди Європи і США». З огляду на те, що робота Школи тривала лише тиждень (з 19 по 25-те липня), її програма була досить насиченою, і учасники встигли не лише прослухати надзвичайно інформативні лекції українських та іноземних професорів, але також відвідали Генеральну прокуратуру України та Музей корупції «Межигір’я».

Прочитати лекції українським студентам були запрошені американські юристи та професори, зокрема, Лорі Дубріель, Пам Мазакас, Клінтон Макграс, Нейл Вайз, Дін та Шеріл Рігер. Також студенти мали змогу послухати лекції професорів та викладачів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема Крістофера Келлі, Марка Поллінса, Павла Пушкаря, Ольги Куцевич та інших. Також Школу відвідав прокурор Прокуратури міста Києва Сергій Ніжинський, який поспілкувався зі студентами про стан справ у прокуратурі та боротьбу з корупцією на практиці. Не менш цікавою була розмова з колишнім радником глави Агентства по боротьбі з корупцією Республіки Молдова Przemysław Musiałkowski, який розповів про антикорупційний досвід Молдови та позитивно оцінив перспективи України на шляху до ЄС.

Безумовно, такі літні школи є прекрасною можливістю створити майданчик для обговорення суспільно-важливих тем і заохотити молодь до роздумів. Студенти, зацікавлені у поглибленні власних знань та пошуку виходів із ситуації, що склалася в Україні, стануть перспективними та професійними юристами, адже вони готові сприймати іноземний досвід та обмінюватися своїми ідеями. На цій школі, зокрема, лектори загострювали свою увагу на проблемах судової системи та виконавчої влади в Україні, особливостях та перспективах реформування кримінального та цивільного процесу, а також різноманітних антикорупційних практиках у різних країнах Європи та світу. Окремо піднімалися теми етичних стандартів юридичної діяльності: як вони різняться між собою у різних правових системах, а також яка відповідальність застосовується до осіб, які порушили такі стандарти у Європі та Америці.

Учасники літньої школи здійснили ознайомчий візит до Генеральної прокуратури України, де для іноземних гостей було зроблено огляд діяльності прокуратури в Україні, зокрема у сфері розслідування злочинів, пов’язаних із подіями на Майдані 2013-2014 років.

Завершилася школа символічно – відвідинами Музею корупції «Межигір’я», отже, учасники школи та іноземні гості дізналися більше про події на Майдані Незалежності 2013-14 років, а також про корупційну діяльність екс-президента України В. Януковича та інших діячів української влади. На території Музею відбулося закриття Літньої школи, де лекторам і студентам вручили відповідні сертифікати.

Щороку літні школи юридичного факультету університету стають майданчиком для активного дискутування та здобуття все нових і нових знань, обговорення актуальних та важливих правових і суспільних проблем. Так, минулого року літня школа права була присвячена проблемам навколишнього середовища, цьогоріч – болючим для українського суспільства проблемам боротьби з корупцією. Усвідомлюємо, що цих глобальних загальнолюдських проблем не вирішити лише за посередництва обговорень і дискусій. Однак кожен із учасників отримав суттєвіші знання щодо міжнародних інструментів запобігання хабарництву, європейських принципів державного управління, антикорупційних механізмів та запобігання конфлікту інтересів у державній службі. Отже, студенти (в недалекому майбутньому!) можуть безпосередньо і конструктивно долучитися до процесу вдосконалення антикорупційного законодавства та практики його застосування, і багато хто вже нині активно розробляє власні ініціативи у цій сфері.

 

 

Міжнародна літня школа була проведена за підтримки AgroReformsUA https://www.facebook.com/Agro.ReformsUA та BE SMART english communitу.

BE SMART english community - це школа англійської мови, в якій студенти занурюються в англомовний простір за допомогою щоденних дискусій з носіями англійської мови та безлімітного абонементу, який надає можливість:
1) почати навчання в зручний день;
2) відвідувати будь-яку кількість занять за індивідуальним графіком;
3) обирати тему заняття та викладача через особистий онлайн кабінет.

сайт http://www.besmart.in.ua/

ФБ https://www.facebook.com/BeSmartEnglishCommunity

Визначити свій рівень знань http://www.besmart.in.ua/testy/enter

IMG 8961

IMG 8973

IMG 8983

IMG 8990

IMG 9011

IMG 9017

IMG 9018

IMG 9040

IMG 9099

IMG 9110

Статтю підготувала Лідія Жовтяк

Фото Ольга Кривитченко

 

 

 

 

 

 

7893 Останнє редагування 04 серп. 23:51 |

Коментарі