HONOR ET GLORIA, UTILITAS

03 вер. 08:53 |

Як юристи в Литві навчаються

(3 )

22 липня 2013 року для Київського національного університету імені Тараса Шевченка є ще одним важливим кроком для розвитку міжнародного співробітництва, оскільки в цей день між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Університетом імені Миколаса Ромеріса була підписана угода про спільну магістерську програму "Правове регулювання публічного управління та прав людини", яка розрахована на підготовку випускників за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Магістр" з поглибленим вивченням законодавства ЄС щодо забезпечення реалізації та захисту прав людини в сфері публічного управління, кращого досвіду держав - членів ЄС та сусідніх держав у цій сфері. Відповідно до цієї програми студенти, які потрапили на цю програму, навчаються 4 семестри: 1 та 4 семестр в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, а 2 та 3 - в Університеті імені Миколаса Ромеріса. Програма передбачає, що мовою навчання є англійська, тобто лекції, семінари, консультації, іспити, підготовка та захист магістерської роботи та звіту про проходження практики проводяться англійською мовою. У випадку успішного проходження курсу навчання студенти отримують український диплом магістра права та литовський диплом магістра права з правового регулювання публічного управління та прав людини.

{youtube}YQ1cMKPBYIs{/youtube}

Програма взяла свій початок з 13 студентів, які успішно потрапили на цю програму:

1. Березюк Анастасія Валентинівна

2. Білоус Оксана Василівна

3. Деряга Марія Петрівна

4. Дуброва Анна Ростиславівна

5. Кобрін Артем Євгенович

6. Котова Анна Петрівна

7. Кравчук Катерина Геннадіївна

8. Кумейко Надія Володимирівна

9. Петрова Катерина Андріївна

10. Романюк Олександра Сергіївна

11. Старенченко Валерія Сергіївна

12. Челобітченко Валерія Олександрівна

13. Шевченко Антон Едуардович

Протягом першого семестру студенти успішно здали перші заліки та іспити з наступних предметів: Актуальні проблеми публічного права, Актуальні проблеми приватного, Актуальні проблеми процесуального права, Право інтелектуальної власності та Педагогіка вищої школи. В цей період студенти подали всі необхідні документи до Центру оцінки якості у вищій освіті у Литовській Республіці для процедури визнання диплому бакалавра та зарахування до Університету імені Миколаса Ромеріса. Наступним кроком була вимога отримання візи на рік з метою навчання. Після успішного проходження всіх формальностей студенти направилися у Вільнюс, де їх зустріли та відвезли в гуртожиток.

Якщо коротко про університет, то він є сучасним як в плані архітектури, так і технологічного оснащення. Кожна аудиторія має комп'ютер та проектор. Більшість занять проходить в режимі презентацій, які викладач чи студент представляють аудиторії. Кожна презентація, як правило, розміщується в спеціальній електронній системі "Moodle", в якій можна знайти також завдання на наступне заняття, додаткові матеріали по лекції та програму самої навчальної дисципліни. Крім того, працює електронна система "My Studies", де студент може ознайомитися з поточними оцінками за семестр, дізнатися свій підсумковий бал, інформацію про курсову чи дипломну роботу та академічні заборгованості і можливість закриття такої заборгованості, побачити обрані навчальні дисципліни та фінансові заборгованості перед університетом. Значним плюсом в роботі університету є наявність в кожного студента власної студентської електронної скриньки, через яку студент завжди отримує актуальні новини про університет чи інформацію щодо себе. На території університету та гуртожитку працює швидкий та безкоштовний Wi-fi.

В університеті достатньо популярною є спортивна діяльність. Доступні декілька спортивних залів: один для занять з баскетболу, волейболу, бадмінтону та аеробіки, а другий - бодибілдінгу. Крім того, кожного дня проводяться динамічні заняття "Insanity", розраховані на витривалість.

Працює сучасна бібліотека, яка вміщує 14 читальних залів, 519 читальних та 140 комп'ютеризованих робочих місць. Книжки та періодичні видання розміщені на полицях і їх можна взяти без процедури замовлення, крім випадків, коли відповідну книжку потрібно взяти за територію бібліотеки. В бібліотеці також наявний доступ до таких баз як "SAGE Research Methods Cases", "Scopus" та інші, де можна знайти статті за пошукам по анотаціям.

Наявні 3 їдальні, які по цінам дорівнюють або навіть менші за київські. За 30 гривень можна купити салат, першу та другу страву і десерт з напоєм. Дуже зручна система розрахунків працює в Alma mater: студент має студентську картку, яка дає йому знижки, в тому числі 30% в університетських їдальнях. На неї можна класти гроші для оплати в їдальні, магазинах, ресторанах та кафе та за публічний транспорт.

Методика викладання відрізняється тим, що значний нахил іде на практичні моменти. Протягом навчання студенти проходять через практичні ситуації, в тому числі через moot court, та вчаться застосовувати положення Acquis Communautaire та судової практики Європейського суду з прав людини. Дуже ціниться можливість студента критично поставитися до наявних підходів. Навчального матеріалу вчити потрібно не так багато, але головне - це його розуміння.

Навчання "першопрохідців" відповідної програми розпочалося 3 лютого 2014 року. Всього в 2 семестрі вивчається 5 навчальних дисциплін (з яких 2 виноситься на вибір зі списку з 4): Правові засади публічного управління, Міжнародний захист прав людини, Конституційні права в старих та нових демократіях, Інституційне право Європейського Союзу, Правовий статус органів державного регулювання. Крім того, студенти відвідують курси вивчення литовської мови та інші факультативи (див.: http://law.univ.kiev.ua/component/k2/item/2111).

6 лютого 2014 року студенти були ознайомлені з приміщеннями університету, його правилами, бібліотекою та іншою необхідною інформацією.

7 лютого 2014 року українські студенти представили українську кухню на студентському міжнародному вечері, де були представники більше ніж 20 країн (див.: http://www.mruni.eu/en/naujienos/detail.php?el=203045).

19 лютого 2014 студенти відвідали Конституційний суд Литовської Республіки. Студенти ознайомилися з конституційною системою Литовської республіки та провели бесіду з суддями відповідного суду (див.: http://law.univ.kiev.ua/component/k2/item/2105).

Після страшних подій та загибелі учасників акції "Євромайдан" в лютому студенти не змогли не пом'янути загиблих в м.Києві. З допомогою Університету імені Миколаса Ромеріса 20 лютого 2014 року було організовано запалення свічок. Студенти, викладачі та співробітники Університету імені Миколаса Ромеріса запалили свічки і молилися за тих, хто помер під час трагічних подій останніх декількох днів у Києві. По закінченню заходу була організована поїздка всіх охочих до посольство України у Вільнюсі, щоб запалити там свічки. Українські студенти заспівали український гімн біля посольства (дет.: http://law.univ.kiev.ua/component/k2/item/2107).

3 березня в Вільнюсі біля будівлі посольства Російської федерації в Литві пройшла акція проти перебування російських військ на території України. Учасники акції - українські студенти, в тому числі студенти 1 курсу магістратури юридичного факультету спеціалізації "Legal Regulation of Public Administration and Human Rights" КНУ ім. Тараса Шевченка, які зараз навчаються в Університеті імені Міколаса Ромеріса, литовські політики і громадські діячі, і ті, кому не байдуже, що відбувається в Криму, закликали негайного виведення російських військ. Присутні заспівали гімн України, в руках же тримали плакати з написами українською, російською та англійською мовами: Stop Russia, Hands off Ukraine, bloody Putin, "Убей в себе Путина", "Полковник — ваше дело труба" і т. д., а також прапори Литви, України, Грузії і біло-червоно-білий прапор Білорусі. Учасники рушили до посольства, проте були зупинені представниками поліції, які повідомили, що ближче, ніж на 25 метрів наближатися не можна. "Слава Україні, слава героям", "Герої не вмирають" , "Європа, прокинься!" - Такі гасла озвучили українські студенти (дет.: http://law.univ.kiev.ua/component/k2/item/2110).

8 березня 2014 студенти відвідали Литовський президентський палац, де завітали до різних залів з подарунками від іноземних держав, для прийняття іноземних гостей та з витворами мистецтва. Також студенти відвідали кабінет Президента Литовської Республіки, Далі Грибаускайте (див.: http://law.univ.kiev.ua/component/k2/item/2165).

8 квітня 2014 року студенти відвідали День кар'єри в Університеті Миколаса Ромеріса, де ознайомилися з можливістю проходити практику в юридичних фірмах, судових установах, інвестиційних фондах та волонтерських організаціях, а також в поліції (див.: http://law.univ.kiev.ua/component/k2/item/2166).

9 квітня 2014 року студенти відвідали Офіс омбудсменів Сейму, де ознайомилися з історією, структурою та правовим статусом відповідної інституції (див.: http://law.univ.kiev.ua/component/k2/item/2167).

16 квітня 2014 студенти відвідали Офіс омбудсмена з прав дитини та омбудсмена з рівних можливостей, де ознайомилися з історією, структурою та правовим статусом відповідних інституцій. Також була порушена дискусія з приводу компетенції та інших нагальних питань омбудсменів (див.: http://law.univ.kiev.ua/component/k2/item/2168).

30 квітня 2014 студенти відвідали Верховний адміністративний суд Литви. Студентів зустрів голова суду Річардас Пілічяускас, який розповів про систему адміністративних судів в Литві, яка складається з 5 регіональних судів та одного верховного суду. Голова суду розповів про компетенцію суду та справи, які суд переглядає чи розглядає як суд першої інстанції. В ході обговорення студентами були порушені питання щодо морально-етичних вимог до суддів, їх винагороди, гарантій незалежності, ситуації в Україні, в тому числі щодо можливості провести люстрацію суддів. Після закінчення обговорення була проведена екскурсія по суду, де студенти ознайомилися з приміщенням канцелярії, кімнатами для суддів та їх помічників, а також залами судового засідання (див.: http://law.univ.kiev.ua/component/k2/item/2190).

16 травня 2014 частина студентів взяла участь в відео-конференції, присвяченій питанням адміністративних актів, що проводилася між юридичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка та юридичним факультетом Університету Миколаса Ромеріса (дет.: http://www.mruni.eu/en/university/faculties/teises_fakultetas/detail.php?id=205679). Інша частина студентів відвідала конференцію, присвячену правам людини, яку організовували Університет Миколаса Ромеріса та Вільнюський університет, що проходила в Парламенті Литовської Республіки, Сеймі (дет.: http://www.mruni.eu/en/university/faculties/teises_fakultetas/detail.php?id=205755).

Впродовж навчання студенти поринули в культурне середовище Литви, де ознайомилися з історією, традиціями, звичаями Литви. Маючи можливість подорожувати не лише в Литві, студенти активно завітали до сусідніх країн-членів Європейського Союзу.

В червні студенти успішно здали 5 екзаменів (в Литві немає різниці між екзаменами та заліками - А.К.) із середнім балом в 8,75 з 10, після чого отримали очікувані літні канікули. Впродовж канікул частина студентів відправилася на відпочинок чи суміщала його з літніми школами. Так, Анастасія Березюк, Артем Кобрін, Марія Деряга та Катерина Петрова відвідали літню школу "Права людини та гуманітарні дії в сучасному світі", що проводилася з 29 червня по 12 липня 2014 р. в місті Білосток (Польща) у Вищій школі публічної адміністрації імені Станіслава Сташиця в Білостоці (див.: http://law.univ.kiev.ua/component/k2/item/2272). Катерина Кравчук та Валерія Челобітченко взяли участь у міжнародній літній школі "Особливості конституційного розвитку сучасного світу", яка відбулася в Єреванському Державному Університеті з 30 червня по 5 липня 2014 року з ініціативи юридичного факультету ЄДУ та підтримки Центру конституційного права Республіки Вірменія (див.: http://law.univ.kiev.ua/component/k2/item/2270).

В наступному семестрі студенти продовжать навчання і будуть вивчати такі навчальні дисципліни: Адміністративна юстиція, Конституційна юстиція, Енергетичне право, Адміністративне регулювання бізнесу. Крім того, студенти розпочнуть роботу з магістерськими роботами, які будуть писати протягом року під подвійним керівництвом з боку обох університетів, а також будуть проходити виробничу практику як в Литві, так і в Україні.

Підготував староста групи,

Кобрін Артем

Відео: Анна Котова

{joomplucat:26 limit=100|columns=4}

26927 Останнє редагування 05 вер. 16:36 |

Коментарі