HONOR ET GLORIA, UTILITAS

09 квіт. 15:36 |

Члени Юридичної клініки «Pro Bono» відвідали Апеляційний суд міста Києва

(0 )

5 квітня, студенти-члени Юридичної клініки «Pro Bono» Київського національного університету імені Тараса Шевченка ознайомилися з роботою Апеляційного суду міста Києва. Екскурсію до суду організувала Ізарова Ірина Олександрівна, викладач кафедри правосуддя та куратор Юридичної клініки.

З числа бажаючих отримати цінний досвід та долучитися до заходу було обрано студентів, які показали найкращі показники роботи в Юридичній клініці за підсумками минулого місяця. Зокрема, суд відвідали студентки 3 курсу Ангеліна Ліхачевська, Марина Тетерук, Неллі Ященко та студентка 4 курсу Марія Скиба, консультант Юридичної клініки. Також долучились іноземні студенти юридичного факультету.
В межах навчального заходу зацікавлені студенти відвідали засідання судової палати з розгляду цивільних справ. Справи розглядались судом у складі головуючої судді Крижанівської Ганни Володимирівни та суддів Оніщука Максима Івановича та Шебуєвої Вікторії Андріївни.
Загалом було заслухано 6 справ: судді відмовили у задоволенні апеляційної скарги на ухвалу про призначення судової експертизи та зупинення провадження у справі, і задовольнили апеляційну скаргу на рішення суду, яке фактично не було видано, оскільки суддю звільнили до того як він встиг його написати.
В інших провадженнях було оголошено перерву в судовому засіданні. Підстави: додаткова апеляційна скарга одного з представників не надійшла з місцевого суду; за клопотанням сторони щоб реалізувати своє право на захист; з причини того, що не було доказів належного повідомлення сторін щодо місця і часу проведення справи.
До відвідувачів працівники суду поставилися приязно та після розгляду справ, роз’яснювали спірні ситуації, які виникали під час процесу, відповідали на запитання студентів.
Цього дня студенти здобули чимало корисних навичок: як потрібно правильно поводитися під час судового засідання, відповідати суддям, відстоювати свою позицію, перевіряти документи, які надходять до канцелярії суду та повноваження і строк вказаний в довіреності.
Варто зауважити, що подібні заходи спрямовані не лише на ознайомлення студентів з роботою суду чи інших органів, але й на здобуття нових знань та досвіду. Саме тому члени Юридичної клініки як майбутні фахівці в галузі права із зацікавленістю та професійним інтересом долучаються до подій такого характеру.

Текст – Ксенія Лотош, студентка 4 курсу юридичного факультету
Прес-центр Юридичної клініки «Pro Bono»
Фото – Ірина Олександрівна Ізарова

Ecph 1hApL0

LFi pDvCYYI

2927

Коментарі