HONOR ET GLORIA, UTILITAS

26 лист. 21:42 |

Юридична клініка провела модель судового засідання в честь свого 20-річчя

(1 Голосувати)

Студенти-члени юридичної клініки «Pro Bono» Київського національного університету імені Тараса Шевченка спробували свої сили у новому для них форматі діяльності – моделюванні судового засідання. Навчальний захід був присвячений двадцятиріччю діяльності клініки та відбувся у середу 25 листопада в аудиторії 314 Червоного Корпусу. Метою було узагальнити та систематизувати знання як учасників, так і глядачів у галузі процесуального права, зокрема цивільного процесу. Важливим здобутком став отриманий досвід: учасники попрактикувалися в ораторському мистецтві, навчилися вести судові дебати та знаходити правильні рішення в непередбачуваних ситуаціях. Загалом, захід відвідала досить висока кількість зацікавлених студентів.

Фабула справи стосувалася сімейних відносин вигаданого подружжя Іванових. Зокрема чоловік, що вже кілька років мешкає за межами країни, подав цивільний позов проти своєї дружини з вимогою розірвання шлюбу, поділу майна та визначення місця проживання дітей з ним. Дружина заперечувала та подала зустрічний позов з власними вимогами.

Варто відмітити високий рівень підготовки команд-учасниць та їх безпосередніх представників у судових дебатах. Так, сторону чоловіка представляв сам громадянин Іванов (Стефан Христенко), його адвокат (Олександр Голод). На захист дружини (Марина Тетерук) виступили адвокати (Юлія Кріль та Ангеліна Ліхачевська). Обидві сторони захищали свою позицію досить активно, згідно з усіма процесуальними правилами. До розгляду справи також було залучено свідків, чиї показання відіграли важливу роль. Крім того, кожна команда подала ряд доказів – документів, підготовкою яких займалися інші учасники команд.
Результати змагання визначав суд у складі координатора юридичної клініки к.ю.н. Сахарук Ірини Сергіївни та консультантів Дідилівського Андрія і Бердніченко Ірини.

За підсумками засідання перемогу отримала сторона дружини: шлюб було розірвано, все спільно нажите майно, включаючи придбану чоловіком без відома дружини квартиру за кордоном, поділено навпіл. Проте завдяки зусиллям представників сторони чоловіка його позов також було частково задоволено. Питання, що стосувалося дітей, було вирішено перенести на наступне судове засідання.

Кожен учасник заходу отримав хороший досвід, що неодмінно знадобиться в майбутньому. Команди проаналізували всі переваги та недоліки власної підготовки й зробили відповідні висновки. А найактивніші учасники змагання отримали заохочувальний приз від суддів. Ми плануємо продовжити такий вид діяльності та долучити до нього студентів-правників інших навчальних закладів. Саме тому невдовзі серед студентів-учасників моделі судового засідання буде обрано представників юридичної клініки «Pro Bono» для участі в наступних етапах турніру з судових дебатів між юридичними клініками міста Києва.

Текст - Іваницька Христина, студентка 2 курсу юридичного факультету,

Прес-центр юридичної клініки «Pro Bono»

Фото – Кінаш Соломія, студентка 2 курсу юридичного факультету

GEbb2d63nrg

Lldwo v oFc

vsAcW8RZzFA

Wb1OqcPtO8o

2716

Коментарі