HONOR ET GLORIA, UTILITAS

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 104
17 бер. 10:26 |

Надпрограмові курси іноземної юридичної

(3 )

Завдяки підтримці керівництва університету та іноземних організацій, спільно з юридичним факультетом на базі кафедри іноземних мов проводяться факультативні спецкурси з юридичної англійської та німецької мов для студентів, аспірантів та викладачів факультету. Основною метою створення і функціонування курсів є підвищення якості навчального процесу в галузі отримання фахово спрямованих мовних знань, враховуючи нагальні потреби сучасного ринку праці.

Світова глобалізація вимагає від фахівців-правників бути обізнаними щодо “техніки” складання і написання листів, меморандумів, контрактів та інших правових документів не лише рідною, але хоча б однією з найбільш розповсюджених іноземних мов у світі, здебільшого англійською. У цьому студентам допоможуть факультативні курси "Legal Writing" (“Письмова юридична англійська”), що читають протягом року: професор Юридичного Факультету Університету Арканзасу Крістофер Келлі (Christopher R.Kelly) та "English for Law Students" (“Англійська мова для студентів-юристів”) (середнього та вище середнього рівнів) - викладач англійської мови з Великої Британії Девід Стоббз (David Stobbs, Knightswood Trust, charity registered in Scotland - No. SC027476 ). Заняття проводяться у форматі цифрових відео конференцій по одному разу на тиждень з кожного  курсу. Курс "English for Law Students" також готує студентів до складання міжнародного іспиту з юридичної англійської мови - CCLE (Certificate of Competence in Legal English). Після закінчення слухачі проходять тестування та отримують сертифікати.

Курс "Конституційне право" проф. Майкла Джасківа розглядає значення американської конституції з ранніх днів утворення держави і до наших днів на підставі розгляду найважливіших прецедентних рішень. Особлива увага приділяється розгляду структури національного уряду та основних законів.

Eкономічне зростання та особистий добробут залежать передусім від політичних рішень, рівня оподаткування та бюджетної політики держави. Амбіційна динаміка американської економіки сприяє можливостям для бізнесової діяльності та високої рентабельності. Міжнародні інвестиції та бізнес стратегії сприяють зростанню Вашого капіталу і знижують чинники ризику. Як цього можна досягти?  - відповіді на це запитання та багато інших ви зможете отримати відвідуючи курс"Вступ до ринкової економіки Сполучених Штатів", який читає проф. Юре Змауча.

Для ознайомлення з американськими нормами доказового права студентам пропонується курс "Вступ до доказового права" з проф. Соні Шихман . У правовій системі США, яка походить від англійського права, судовий розгляд проводиться як змагання між протилежними сторонами. Кожна зі сторін намагається надати якомога вагоміші та переконливіші докази на користь своєї позиції і намагається піддати сумніву докази, надані іншою стороною. Вважається, що суддя або присяжні ухвалять справедливий вердикт, зваживши відносну силу та вірогідність доказів, наданих обома сторонами у справі. З часом судді та дослідники права виявили, що певні види доказів та певні способи допитування свідків у суді можуть перешкоджати справедливому судовому розгляду тим, що викликають упередження у суду присяжних або надають одній стороні несправедливу перевагу над іншою. На основі століть досвіду суди встановили основні принципи, які називаються доказовим правом і яких мають дотримуватися обидві сторони процесу. Докази, до яких належать і показання свідків, можуть бути визнані “прийнятними” у судовому розгляді та враховуватимуться суддею або судом присяжних при вирішенні справи, лише якщо вони надані відповідно до норм доказового права.

Курс "Кримінальний процес" з проф. Едвардом Р. ла Ру ознайомить студентів з процесуальним компонентом американського криминального права, з відповідними функціями правоохоронних та слідчих органів, прокуратури, захисту та судової гілки влади.

Курс "Вступ до американської системи кримінального правосуддя" проф. Девіда Л. Доутена є вступом до американського кримінального права. В курсі розглядатимуться елементи злочину, обвинувачення, захист та покарання, що застосовуються в теорії та практиці кримінального права. Далі студентам буде запропоновано практичний підхід до норм кримінального провадження.

Курс Mergers & Acquisitions in Corporate Law, який читається Avellum Partners ознайомить слухачів із принципами корпоративного права закордоном, основами складання договору купівлі-продажу та акціонерної угоди для спільних підприємств.

Курс Strategic Cyber Security: Information Technology  & International Relations (“Стратегічна кібер безпека: інформаційні технології та міжнародні відносини”) з Кеннетом Гіерзом (Kenneth Geers) ознайомить студентів із англомовною лексикою інформаційних технологій та кібернетики і навчить їх орієнтуватись у сучасних кібер-злочинах.

Серед інших курсів слід також виокремити курси Rule of Law Colloquium”  з професором Крістофером Келлі (Christopher R. Kelly) та студентами університету Арканзасу; "Змагальне провадження у вільному суспільстві", що читають викладачі та юристи з США та Канади на виконання угоди, підписаної з програмою в Україні проекту Левітт інституту (США); “Вступ до американської системи правосуддя”, який читається професорами Клівлендського Університету (Огайо, США) особисто та за допомогою відео конференцій; "International Law and Human Rights: Russian Comparative Perspective (Міжнародне право та права людини: Російська порівняльна проекція)", професор Університету Тарту, член виконавчого комітету ЄС з міжнародного права Лаурі Малксоо; а також Лекції професора Девіда Шульца (Університет Хемлін, США) на теми: "Фінансування та промови в американському виборчому праві"; "Права політичних партій та об'єднань в американському виборчому праві".

Більшість факультативних курсів з англійської мови зазвичай проходять в Американському центрі загального права, ауд. 236 Головного корпусу університету. Всю інформацію щодо факультативних курсів можна проглянути на сайті юридичного факультету.

Сьогодні також дуже стрімко розвивається та розповсюджується і німецька правнича мова, яка стає актуальною, враховуючи велику кількість міжнародних програм та стипендій Німеччини. Середнього рівня знань мови зазвичай достатньо, щоб взяти участь у таких програмах. Покращити свої знання з мови та вивчити німецьку юридичну термінологію допоможе курс з юридичної німецької мови (Rechtsdeutsch), який проводиться на базі Центру німецького права спільно з Кафедрою іноземних мов юридичного факультету.

Відвідуючи будь-який із професійних курсів іноземної мови студент матиме можливість не лише покращити свої знання з іноземних мов, спілкуючись з носіями мови особисто, але й поповнити свої знання у професійній галузі, набути досвіду у закордонних фахівців права. 

Підготувала

викл.  Григоренко О.В.

 

28268 Останнє редагування 19 бер. 21:56 |

Коментарі