HONOR ET GLORIA, UTILITAS

29 бер. 20:24 |

Міжнародна програма "DAAD"

Автор
(1 Голосувати)

Про програму:

Німецька служба академічних обмінів є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи.

За кордоном DAAD представлений широкою мережею офісів, доцентів та об´єднань колишніх стипендіатів і пропонує інформацію та консультації на місці: філії та інформаційні центри (IC)  у всьому світі забезпечують контакт з партнерами, а також ефективне спілкування, проведення програм та консультації на місці.

Що пропонується в програмі:

Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців;

Наукові стипендії для аспірантів та молодих науковців;

Стипендії на навчання для випускників ВНЗ;

Стипендії DAAD/OSI; ERP-стипендії на навчання для випускників в галузі економіки;

Програма Європейського університету Віадріна;

Міжнародна програма для журналістів;

Літні курси у німецьких ВНЗ для іноземних студентів (після першого курсу);

Які переваги надає програма:

Стипендії пропонують можливість іноземним молодим науковцям провести дослідження або підвищити кваліфікацію в одному з німецьких державних або державно визнаних ВНЗ або науково-дослідних інститутів.

Як подати заявку:

Подавати заяву на стипендію DAAD для наукового стажування можуть досвідчені науковці, як правило, з науковим ступенем.Всі пошукачі мають працювати у ВНЗ або науково-дослідному інституті у своїй країні.

Консультацію стосовно програм DAAD Ви можете отримати в Інформаційному центрі DAAD у Києві або в лекторів DAAD.

Документи для заяви на стипендію “Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців”:

1. Формуляр-заява DAAD (“Antragsformular für Forschungs-/ Arbeitsaufenthalte ausländischer Hochschullehrer“); 

2.Автобіографія (Curriculum Vitae); 

3.Список наукових праць; 

4. Докладний та добре спланований план стажування та досліджень в Німеччині, узгоджений з німецьким колегою за змістом та часом; 

5. Календарний план (конкретні строки та зміст роботи стисло); 

6. Запрошення від німецького колеги; 

7. Копія диплому кандидата наук. 

8. Сертифікат про знання мов --- знання німецької мови*: onDaF, сертифікат від лектора DAAD, TestDaF, ZMP, ZOP, DSH для англомовних програм: : TOEFL, IELTS або інший сертифікат.

Увага! Документи мають бути подані у трьох наборах, кожен у вказаному порядку.  Неповний набір документів для заяви не розглядається. 

Детальний список вимог по кожній стипендії DAAD, Ви зможете знайти на сайті програми http://www.daad.org.ua/ukr/stipendien.htm

Вимоги до заявок - http://eacea.ec.europa.eu/tempus/funding/2011/call_eacea_25_2011_en.php

Терміни (deadlines):

Прийом документів відбувається в Інформаційному центрі DAAD у Києві з 01.09.2011 до 15.11.2011.

Консультацію стосовно програм DAAD Ви можете отримати в Інформаційному центрі DAAD у Києві або в лекторів DAAD.

Які критерії для відбору на участь у програмі:

Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців:

Подавати заяву на стипендію DAAD для наукового стажування можуть досвідчені науковці, як правило, з науковим ступенем. Всі пошукачі мають працювати у ВНЗ або науково-дослідному інституті у своїй країні.

Найважливішим критерієм при відборі є, поряд з попередніми науковими здобутками (наприклад, попередні публікації), переконливий та добре спланований науковий план перебування у Німеччині, узгоджений з колегою з німецького інституту, до якого планується поїздка.

Серед документів на заяву має бути письмове підтвердження запланованої співпраці, яке чітко посилається на плани пошукача. Необхідно мати письмову згоду приймаючого інституту щодо надання робочого місця для пошукача. Підтримка DAAD за програмою наукового стажування можлива не частіше одного разу на три роки. На момент подання заяви має минути не більше 6 років після закінчення навчання для випускників, не більше 3 років від початку навчання в аспірантурі для аспірантів та не більше двох років після захисту дисертації для кандидатів наук. У кандидатів наук, які планують короткострокове перебування у Німеччині (до шести місяців), строк після захисту дисертації має не перевищувати чотирьох років.

Увага! Окремі спеціальні умови участі у програмі DAAD/OSI викладені тут (англійською мовою): www.daad.org.ua/files/DAAD-OSI eligibility.doc

Фінансування в рамках програми:

Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців:

Щомісячна стипендія становить, залежно від наукового ступеня, 1840 євро для наукових співробітників (викладачів, доцентів, як правило, зі ступенем кандидата наук) та 1990 євро для професорів, у виключних випадках - 2240 євро. Крім того, DAAD виділяє, як правило, певну суму на проїзд, якщо це не беруть на себе організації на Батьківщині пошукача або інша сторона. Допомога на перебування членів сім?ї не надається.

Наукові стипендії для аспірантів та молодих науковців:

DAAD сплачує щомісячно стипендію, розмір якої залежить від отриманої освіти стипендіатів: 750 євро (для випускників ВНЗ) або 1000 євро (для аспірантів). Стипендія включає також, як правило, плату за медичне страхування. Крім того, DAAD сплачує, як правило, певну суму на проїзд, якщо ці витрати не беруть на себе організації на батьківщині стипендіата або інша сторона. Коли перебування триває більш, ніж 6 місяців, поряд з виплатою стипендії на дослідження надається також допомога на навчання/проведення досліджень, можлива також допомога на житло та перебування членів сім´ї. Рішення щодо фінансування мовних курсів приймається у кожному випадку окремо (див. у “Вимогах до пошукачів”).

Стипендії DAAD/OSI:

Студентам магістерських програм: 750 євро щомісячно. 

Аспірантам: 1000 євро щомісячно.  Науковцям зі ступенем кандидата наук: 1.840 євро щомісячно.

Всім учасникам оплачується проїзд та, якщо необхідно та передбачено програмою, вартість мовних курсів.  Аспірантам після двох років перебування буде оплачена поїздка додому.

Стипендіатам на магістратуру та аспірантуру, в яких залишилися вдома діти дошкільного віку, може щорічно сплачуватися максимально 3-тижнева поіздка додому. 

Скільки триває програма:

Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців:

Стипендія надається на строк від одного до трьох місяців в залежності від плану роботи пошукача.

Наукові стипендії для аспірантів та молодих науковців:

Період виплати стипендії визначає відбіркова комісія під час розгляду документів. Він може становити – в залежності від робочого плану пошукача - як правило, від одного до десяти місяців; для аспірантів, які планують захист дисертації у Німеччині, він може тривати три, у окремих випадках чотири роки. Для стипендіатів, які планують захист в Україні, стипендії на другий рік не подовжуються.

Повне навчання в аспірантурі у Німеччині підтримується в тому випадку, якщо для цього є особливі причини, як, наприклад, відсутність на батьківщині подібних можливостей для проведення досліджень та отримання належного наукового керівництва або необхідність багаторічної підтримки у Німеччині у зв`язку зі змістом наукової роботи.

Підтримка повного навчання у аспірантурі в Німеччині орієнтована на період до трьох років, в тому разі, якщо від іноземних пошукачів вимагається отримання додаткової підготовчої бази для навчання в аспірантурі, стипендію можуть продовжити до 4 років. Навіть якщо передбачена підтримка повного курсу навчання в аспірантурі в Німеччині, рішення про сплату стипендії приймається максимально на один рік. Подовження стипендії залежить від того, чи буде попередній період отримання стипендії оцінений позитивно. Початок виплати стипендії - не раніше 1 червня. Якщо стипендія триває більше 7 місяців, виплата її розпочинається, як правило, з 1 жовтня.

Стипендії DAAD/OSI:

Стипендії надаються для навчання на максимально дворічних магістерських програмах, на трирічну аспірантуру, а також на наукове перебування, яке розподіляється на два періоди по три місяці кожний два роки поспіль.

Важливі посилання:

http://www.daad.org.ua- Інформаційний центр DAAD у Києві

http://www.daad.org.ua/ukr/stipendien.htm- стипендії  DAAD;

http://www.daad.org.ua/ukr/kommentar.htm- Зауваження до документів на отримання стипендії

http://www.daad.org.ua/ukr/daad_ukraine.htm - Лектори DAAD в Україні

http://www.daad.org.ua/files/Broschuere-Studieren%20in%20D.pdf - Брошура "Навчання в Україні"

 

25709 Останнє редагування 07 вер. 17:44 |
Детальніше в цій категорії: « Еразмус Мундус Міжнародна програма "Tempus" »

Коментарі