HONOR ET GLORIA, UTILITAS

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

Moot courts

(0 )

Cудові дебати (або мут корти, з англійського moot courts) і навчальні судові засідання - вперше у загальнофакультетських масштабах.

Судові засідання відбуваються у формі максимально реалістичного відтворення справжнього засідання по кримінальній справі у не менш справжньому суді, у якнайповнішій відповідності з діючим процесуальним законодавством. Обов’язковою є допомога викладачів, як у підготовці, так і у самому дійстві та коментарях опісля: пропонування фабули (справи), муштрування судді, захисників й прокурора та багато іншого. Мета, а також і результат таких засідань –  наочне і тому таке ефективне сприйняття студентами судового засідання, набуття практичних навиків участі у ньому.

Мут корти – надпоширена складова навчального процесу в західних юридичних універститетах і факультетах. Есенцією мут корту також є судове засідання, однак у спрощеній процесуальній формі. Учасниками є лише представники уявних позивача та відповідача (студенти) і колегія суддів (викладачі). Основне завдання студентів – розібратись у уявній спірній ситуації, і довести судові правильність позиції своєї сторони, тому судові дебати навчають практичному застосуванню права й виступові перед судом.

 

 

Правила проведення мут кортів (судових дебатів)

 

1 мут корт - спрощене моделювання судового засідання (не відтворює передбачену процесуальним законом реальну процесуальну форму)

 

2 учасники:

дві команди у кількості трьох осіб ("позивач" і "відповідач")

два тренера команд ("коуч") - для команд 1-4 курсів

суддя, колегія з трьох суддів

бейліф - розпорядник (запрошує, оголошує, слідкує за часом)

 

3 об'єкт: фабула (ситуація), що містить одну або декілька позовних вимог та заперечення відповідача

4 завдання команд: юридично обґрунтувати, аргументувати і викласти суддівській панелі позицію своєї сторони, не залежно від її «завідомо програшності чи виграшності»

5 процес:
- формування команд
- надання фабули
- підготовка з коучами, уточнення фабули
- судове засідання

6 регламент судового засідання:

на виступ кожна команда отримує 30 хвилин, які на власний розсуд розподіляє між гравцями. Про розподіл часу повідомляє Капітан - бейліфа, перший гравець - суддю (суддів).

Послідовність виступів:
І гравець позивача
І гравець відповідача

ІІ гравець позивача
ІІ гравець відповідача

ІІІ гравець позивача
ІІІ гравець відповідача

оголошення рішення суду, заключне слово судді (суддів)

7 основні орієнтири гравцям:
- вітаються виступи без опорних матеріалів
- зазвичай вимоги (питання) фабули розподіляються між двома першими гравцями, втім, передбачається орієнтування всіх у всьому матеріалі
- основним завданям третіх гравців є постановлення питань команді-опоненту (3 хв) і наступне поновлення позицій (решта відведеного їм часу) власної команди

8 виступ ІІІ гравців: спершу - протягом 3 хв ставить питання команді-опоненту, повністю веде дану дискусію (тобто, в будь-який момент просить зупинитись особу, яка відповідає, ввічливо перебиває, уточнює питання...); тоді протягом решти часу, що залишається на виступ, поновлює позицію команди в цілому (наприклад, тезово) та по найбільш спірним моментам (з поясненням, чому власне змінили думку по даному аспекту /чи залишились на стартових/). Вітається лаконічний коментар позицій опонента.

9 основні орієнтири суддям:

оцінювати слід

А знання і інтерпретація фактичних обставин справи (10%)
Б знання релевантного права (20%)
В застосування права (до 50%)
Г презентація (20%)
перемога віддається одній з команд

 

10 заохочення:
за бажанням суддів, у вигляді реальних балів на семінарах, лекціях

17248 Останнє редагування 29 бер. 15:36 |

Коментарі