HONOR ET GLORIA, UTILITAS

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

Парламентські дебати

(1 Голосувати)

"як я можу знати, що я думаю, допоки я не почую, що я кажу?" /с/

ПАРЛАМЕНТСЬКІ ДЕБАТИ

Класичні парламентські дебати – це за своєю сутністю є дискусією з позицій “за” і “проти” щодо певного твердження, яка відбувається за певними правилами і у певному порядку. Насправді, виступити з промовою стисло, аргументовано, послідовно і цікаво для слухачів – зовсім непросто, але дебати цьому дійсно навчають.

На основі парламентських дебатів проводяться також дебати студентів із викладачами. Їх специфікою є, окрім власне безпосередньої участі викладачів, урочистість, запрошення суддями якнайповажніших і якнайпрофесійніших суддів і висвітлення заходу в медіа. Важливий бонус такої форми кооперації студентів й викладачів є більш близьке і рівне їх спілкування, що сприяє ліпшому взаєморозумінню.

Користь з парламентських дебатів:

 

1. Студенти краще висловлюватимуть свої думки та виступатимуть перед аудиторією.

2. Матимуть ефективніший стимул до набуття нової інформації, адже азарт суперечки і бажання переконати, пересперечати – наочніші за оцінки чи балли.

3. Вмітимуть вести суперечки із повагою до іншої думки та іншої людини.

4. Зрештою, вміння доводити твердження, яке є, можливо, неправильним, чи навіть яку сам доповідач його не поділяє, є корисним навиком.

 

Грає 8 осіб у 4 командах. Навколо певної теми (резолюції) відбувається дискусія – сторона (2 команди “Уряду”, або "Пропозиції") підтримує певне твердження, інша (2 команди “Опозиції”) їй суперечить. Дискусія відбувається у вигляді почергових виступів гравців команд. Протягом раунду відбуваються 7-хвилині виступи гравців, почергово за командами, починаючи із Лідера 1го Уряду. Кожна команда має власне завдання: 1ий Уряд презентує кейс на підтримку резолюції – пояснює існуючу проблему, пропонує шляхи вирішення та наводить аргументи на підтримку їх; 1ша Опозиція атакує кейс 1го Уряду, критика може бути однаково конструктивною ї деструктивною. 2й Уряд поновлює, уточнює та розширює позицію 1го Уряду; завдання 2ї Опозиції подібне до 1ї Опозиції. Також, останні виступаючі гравці роблять підсумок-аналіз раунду. Під час виступу, гравці протилежних команд можуть ставити питання чи проголошувати зауваження.

Резолюції зазвичай мають правовий зміст, тож студенти навчаються не лише вмінню виступу, а й набувають юридичні знання. Та й спілкування із старшими студентами - магістрами - дуже корисне.

Відповідальним є Віталік Данильченко, студент 3 курсу, традиційним і харизматичним ведучим - очільник Дебат Клубу, студент І курсу магістратури Владислав Власюк.

Щопонеділка о 13:00 аудиторія 332 по замовчанню.

 

Подальша інформація про дебати туттут і тут.

16065 Останнє редагування 29 бер. 15:36 |

Коментарі