HONOR ET GLORIA, UTILITAS

16 лип. 22:17 |

11-13 липня 2018 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася Літня школа з права охорони здоров’я

(1 Голосувати)

Літня школа права охорони здоров’я:

ділимося практикою, допомагаємо вдосконалюватись

 

11-13 липня 2018 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася Літня школа з права охорони здоров’я.

«Літня школа з права охорони здоров’я стала для мене відкриттям в найкращому сенсі», - написала одна з учасниць в анкеті по завершенні заходу. Учасники оцінили Школу як «дуже цікавий захід-практикум», на якому «отримано багато нової інформації щодо актуальних проблем», відзначивши «змістовну тематику», «високу компетентність спікерів», «дружню атмосферу», «відкриту дискусію», «можливість неформального спілкування» і «чудову організацію заходу».

Участь у триденному інтенсивні взяли адвокати, юрисконсульти, лікарі, фармацевти, керівники охорони здоров’я та представники науково-викладацької спільноти з різних регіонів України.

За пропозицією модератора Літньої школи, директора навчально-наукового центру медичного права КНУ імені Тараса Шевченка, доц. Радмили Гревцової, на початку навчання кожен учасник представляв себе, коротко розповідаючи про свій досвід і очікування від Літньої школи. Й усі змогли переконалися: на Літній школі зібралося сузір’я високопрофесійних, мотивованих, відданих своїй справі людей.

Організаторами Літньої школи виступили Навчально-науковий центр медичного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра адміністративного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, Асоціація випускників юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка та Комітет з медичного і фармацевтичного права Асоціації адвокатів України.

Захід відбувся за сприяння Наукового центру німецького права КНУ імені Тараса Шевченка, Центру польського права КНУ імені Тараса Шевченка та Українського відділення кафедри ЮНЕСКО з біоетики.

Літня школа розпочалася з привітань, але вони не були формальними. Виступи гостей – Ольги Богомолець, Голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, д.м.н., професора, та Олега Гелевея, Голови постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я і соцполітики, лікаря та юриста, к.ю.н. – були професійними і щирими. І, здається, це відчули усі.

Спікерами Літньої школи виступили найкращі фахівці у царинах медичного права, фармацевтичного права, громадського здоров’я та біоетики з України та зарубіжних країн.

Перший день був присвячений медичному праву, практичним питанням сучасності і викликам недалекого майбутнього. Обговорювали правовий статус пацієнта, медичного працівника і закладу охорони здоров’я в умовах трансформації; забезпечення безпеки медичних працівників; питання призначення і проведення судово-медичної експертизи в світлі реформи процесуального законодавства; судову практика в адміністративних спорах у сфері охорони здоров’я; проблеми захисту персональних даних і перспективи застосування штучного інтелекту в охороні здоров’я.

Своїми напрацюваннями поділилися спікери: Максим Баришніков, адвокат; Радмила Гревцова, адвокат. к.ю.н.; Олег Заярний, д.ю.н.; Володимир Короленко, лікар, к.м.н; Олена Костюченко, адвокат, к.ю.н.; Ганна Шерстюк, адвокат.

У другий день до питань медичного права додалися питаннями права охорони громадського здоров’я та біоетики.

У фокусі уваги опинилися ліцензування і акредитація закладів охорони здоров’я, юридичні питання ведення медичної документації, трудові відносини в охороні здоров’я, правові аспекти вакцинопрофілактики, інформована згода на медичне втручання, проблеми біоетики і гендеру, правове регулювання допоміжної репродукції людини.

Серед спікерів другого дня були Сергій Антонов, адвокат, к.ю.н.; Олена Верлан-Кульшенко, юрист; Тетяна Гардашук, біолог, д.філософ.н.; Радмила Гревцова, адвокат, к.ю.н.; Сергій Кубанський, юрист; Федір Лапій, лікар, к.м.н.; Руслан Севершенний, адвокат.

До плеяди доповідачів Літньої школи у режимі телемосту приєдналися і зарубіжні колеги: Доброхна Бах-Голецька, д.ю.н. (Польща) і Едуардо Дантас, доц., адвокат (Бразилія).

Учасники дізналися про те, якими ж саме є європейські цінності в охороні здоров’я, як страхують людей, що зробили щеплення, від шкоди, яка може бути завдана їм у результаті вакцинації, в зарубіжних країнах, і багато іншого.

У третій день учасники продовжили обговорення застосування допоміжних репродуктивних технологій, розглянули організаційно-правові аспекти трансплантації, торкнулися правових проблем забезпечення психічного здоров’я, санітарно-епідемічного благополуччя населення тощо.

Значна увага була приділена питанням фармацевтичного права, які викликала жвавий інтерес аудиторії.

Знову звернулися і до актуальних проблем права медичного, зокрема збереження лікарської таємниці, надання відповідей на запитати контролюючих і правоохоронних органів, судової практики у «медичних» кримінальних провадженнях і цивільних справах.

У цей день виступили Радмила Гревцова, адвокат, к.ю.н.; Ганна Гусева, біолог, юрист, управлінець; Віктор Ляшко, лікар, Перший заступник Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»; Олег Рачук, адвокат; Вашингтон Фонсека, адвокат, викладач (Бразилія).

Попри інтенсивність навчання, по закінченні кожного дня (навіть у п’ятницю, о 17.00) учасники не хотіли розходитися, продовжуючи обговорення почутого на Літній школі.

Учасники Літньої школи отримали знання, орієнтовані на практичне застосування, і одночасно – можливість бачити виклики і перспективи у широкому мультидисциплінарному контексті.

Враховуючи великий інтерес до заходу, у планах – організація Зимової школи з права охорони здоров’я.

1

1

1

1

1

1

 

 

6278 Останнє редагування 16 лип. 22:24 |

Коментарі