HONOR ET GLORIA, UTILITAS

28 лип. 10:31 |

Літні школи юридичного факультету 2017

(2 )

Традиційно для викладачів та студентів вітчизняних університетів літня пора асоціюється із двома подіями – канікулами та вступною кампанією. Однак для юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка літо – це ще й період літніх шкіл.

Щороку юридичний факультет проводить кілька літніх шкіл із різноманітних правових питань, запрошуючи як експертів відомих фахівців як з України, так і з закордону. Слухачами літніх шкіл є перш за все студенти та аспіранти юридичного факультету, а також студенти, аспіранти, випускники інших навчальних закладів України.

Літо 2017 року не стало виключенням. У на початку липня розпочався проект «Літні школи нон-стоп», який передбачав проведення трьох літніх шкіл протягом трьох тижнів липня.

Відкрився проект англомовною літньою школою з судових дебатів ім. Філіпа Джессапа, що проводилася за підтримки Юридичної фірми «Марченко Даневич». З 2 по 9 липня студенти мали можливість слухати цікаві лекції з міжнародного, конституційного, кримінального права, а також тренуватися та брати участь у письмових та усних дебатах за процедурою Міжнародного суду ООН. Лекторами цьогорічної школи стали професори та практикуючі юристи з Казахстану (Сергій Саяпін), Великої Британії (Девід Скотт), США (Джефрі Брукс, Леслі Бенн), України (Ольга Асадча) тощо. Останні роки студентські команди  юридичного факультету та Інституту міжнародних  відносин вдало виступали на Національному раунді судових дебатів імені Філіпа Джессапа та були запрошені на Міжнародний раунд у м. Вашингтон. Літня школа з судових дебатів ім. Філіпа Джессапа ще більш підвищила рівень знань студентів та їхню підготовку до участі у змаганнях у 2017 році.

З 10 по 15 липня 2017 р. юридичний факультет приймав вже традиційну англомовну літню школу з практики застосування Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод. Цьогорічна літня  школа є вже третьою школою у подібному форматі. Літня школа 2017 була присвячена проблемним питанням гарантування права на свободу та особисту недоторканість та забороні рабства. Лекторами школи виступили колишній суддя ЄСПЛ від Сербії Драголюб Попович, керівник відділу Департаменту виконання Рішень ЄСПЛ Павло Пушкар, член Вищої ради правосуддя, професор юридичного факультету Анатолій Мирошниченко, колишній омбудсман у Боснії та Герцеговині професор Френк Ортон, заступник декана юридичного факультету Олеся Отраднова та інші відомі фахівці у сфері захисту прав людини. Слухачами школи були студенти навчальних закладів України та інших країн, практикуючі правозахисники та інші небайдужі до проблематики захисту прав людини.  Літня школа проводилася за підтримки Офісу координатора ОБСЄ в Україні.

А вже наступного тижня – з 17 по 22 липня у стінах Червоного корпусу університету розпочала роботу Літня школа з права інтелектуальної власності. Ця літня школа вже також стала традиційною для юридичного факультету. Співорганізатором школи вже третій рік поспіль є Інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України. Цього року літня школа з права інтелектуальної власності зібрала рекордну кількість слухачів, які проходили підготовку за програмою підготовки фахівців з права інтелектуальної власності ВОІВ. Лекторами школи виступили відомі фахівці з права інтелектуальної власності Олена Орлюк, Ілларіон Томаров, Марія Ортинська та ін.

Літні школи юридичного факультету 2017 залишили тільки гарні враження як у слухачів, так і у лекторів. Гостинний прийом, висококваліфіковані доповідачі, мотивовані слухачі, цікаві теми – це все те, що приваблює у літніх школах юридичного факультету та надихає організаторів повторювати проект «Літні школи нон-стоп» з року в рік.

 

 

6383

Коментарі