HONOR ET GLORIA, UTILITAS

01 серп. 22:45 |

Відбулася Міжнародна літня школа з права охорони громадського здоров’я: "Право охорони громадського здоров'я в Україні та США: актуальні питання"

(2 )

 

Відбулася Міжнародна літня школа з права охорони громадського здоров’я 

На юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася Міжнародна літня школа «Право охорони громадського здоров’я в Україні і Сполучених Штатах Америки: актуальні питання». Організаторами заходу виступили Навчально-науковий центр медичного права і Американський центр загального права юридичного факультету КНУ та Асоціація адвокатів України. Серед учасників Міжнародної літньої школи були адвокати і лікарі, студентська молодь і досвідчені науковці. До виступів були запрошені найкращі фахівці з питань права і охорони здоров’я. Окрім українських спікерів, своїми знаннями і досвідом ділилася потужна команда американських фахівців.

Після вітальних слів, з яких розпочався захід, учасникам було запропоновано висловити свої очікування від Літньої школи. Приємно, що їхні очікування справдилися, - принаймні про це говорили учасники, коли захід добігав кінця. І дійсно, протягом п’яти днів занять присутні відкрили для себе багато нового; поглянули на раніше відомі речі під іншим кутом зору; дізналися про те, як у США вирішені проблеми, які наразі є актуальними для охорони громадського здоров’я в Україні; отримали практичні поради щодо забезпечення і захисту прав пацієнтів, медичних і фармацевтичних працівників, суспільства і держави.

Перший день навчання був спрямований на те, щоби дати розуміння концепту і основних проблем громадського здоров’я, права охорони громадського здоров’я, а також окреслити тренди їх розвитку. Спікерами цього дня стали: директор Навчально-наукового центру медичного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, доц. Радмила Гревцова; старший юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини к.ю.н. Павло Пушкар, фахівець у галузі громадського здоров’я к.м.н. Володимир Короленко та завідувач сектору регіонального відділення Агенції охорони довкілля США Барбара Ван Тіль.

Програма другого дня охопила медико-правові питання у розрізі громадського здоров’я. Їх висвітлили: завідувач кафедри цивільного права КНУ імені Тараса Шевченка академік НАПрН України Роман Майданик; доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор права Зоряна Черненко; директор юридичної компанії «Бі-Кей-Бі», адвокат Максим Баришніков; експерт з надання медичної допомоги особам в місцях несвободи Дін Рігер (США) та старший науковий співробітник НДІ приватного права імені Ф. Бурчака НАПрН України Галина Миронова. Далі учасники мали змогу дізнатися більше про правові аспекти боротьби з інфекційними захворюваннями, зокрема вакцинопрофілактики від експерта у галузі громадського здоров’я Віктора Ляшка та головного позаштатного дитячого імунолога Києва, к.м.н.Федора Лапія. В один з наступних днів цю актуальну тему продовжив виступ фахівця Навчально-наукового центру медичного права юридичного факультету КНУ Святослава Малишевського.

Низка важливих правових питань, пов’язаних з громадським здоров’ям (наркополітика, юридична відповідальність, застосування нових біомедичних та інформаційних технологій) – була розглянута протягом третього дня навчання за програмою Міжнародної літньої школи. Ці питання розкрили головний експерт медичної групи РПР Зоряна Черненко; голова Комітету з медичного і фармацевтичного права Асоціації адвокатів України, адвокат Радмила Гревцова; к.ю.н., доцент Яна Триньова; директор юридичної компанії «Бі-Кей-Бі» Максим Баришніков та к.ю.н., асистент кафедри цивільного права КНУ імені Тараса Шевченка Катерина Москаленко. Екологічні аспекти громадського здоров’я у їх правовому вимірі висвітлили директор відділу охорони водних ресурсів, юрист та фахівець у сфері громадського здоров’я, професор КНУ імені Тараса Шевченка Марк Поллінз та його американські колеги Лерен Дентон і Барбара Ван Тіль.

Після напруженої роботи учасників Міжнародної літньої школи очікувала культурна програма, до організації якої доклала зусиль директор Американського центру загального права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка к.ю.н. Ольга Куцевич та волонтери Центру. Учасники Міжнародної літньої школи оцінили і зусилля Американського центру загального права щодо запрошення доповідачів зі США. Українські доповідачі ділилися своїми думками і досвідом на запрошення Навчально-наукового центру медичного права КНУ. Завдяки Асоціації адвокатів України підвищується обізнаність адвокатів у питаннях, пов’язаних із правовим регулюванням охорони громадського здоров’я.

…Четвертий день роботи Міжнародної літньої школи був присвячений правовим питанням забезпечення населення лікарськими засобами. Увазі учасників були представлені доповіді юриста юридичної фірми Akin Gump Strauss Feld & Hauer LLP Вікторії ле Лас Касас (США), президента Асоціації адвокатів України, керівника «OLEH RACHUK LAW FIRM» Олега Рачука та фахівця Навчально-наукового центру медичного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, біолога, магістра бізнес-адміністрування та юриста Ганни Гусевої.

Після виступів спікерів нерідко розгорталася жвава дискусія. Дуже цікавою була і експертна панель за участі гостей зі США.

В останній день роботи Міжнародної літньої школи професор Rutgers University School of Law Ніл Вайз розповідав про можливості академічного обміну та працевлаштування у США. Учасники ділилися своїми враженнями і планами на майбутнє.

Наступного року планується продовження традиції проведення літніх шкіл у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, у фокусі уваги яких опиняються і питання права і охорони здоров’я.

1

5 1

6110 Останнє редагування 01 серп. 22:50 |

Коментарі