HONOR ET GLORIA, UTILITAS

У третьому рейтингу правничих факультетів Польщі переміг факультет права та адміністрації Ягелонського університету

(6 )

(за матеріалами газети «Rzeczpospolita»)

У рейтингу правничих факультетів Польщі, утретє проведеному популярною газетою «Rzeczpospolita», результати якого оголошені нещодавно, впевнено переміг факультет права та адміністрації Ягелонського університету в Кракові. Друге місце посів факультет права та адміністрації Університету Адама Міцкевича в Познані - п'ятий у минулому році. Третє місце дісталось факультету права та адміністрації Сілезького університету в Катовіце, який піднявся з сьомого місця.

У рейтингу брали участь 22 освітні заклади із загальною кількістю близько 44000 студентів.

Факультети, які провадять студії в галузі права, оцінювались у трьох категоріях: науковий потенціал, якість освіти та співпраця із зарубіжними країнами.

У першій категорії кращим був унверситет із Катовіце, який забезпечує динамічну наукову кар'єру співробітників й виконує багато грантових проектів. Якість освіти (найбільш важливу з точки зору студентів), найкраще забезпечує Ягелонський університет, який також переміг в категорії «міжнародна співпраця».

У цьому році новим було те, що більшість факультетів презентували в своєму складі школи іноземного права (американського, німецького та ін.). Рейтинг також показав, що всі факультети активно використовують академічне самоврядування і створюють свої власні нові напрямки. При цьому особливо було відзначено запровадження в Ягелонському університеті унікальної бакалаврської програми «Право інтелектуальної власності і нових медіа». Декан факультету права та адміністрації Ягелонського університету проф.Кристина Хойніцка висловила впевненість у популярності цієї специфічної програми в абітурієнтів, зокрема, тих, хто в майбутньому не має наміру працювати за типовими юридичними професіями – судді, адвоката, прокурора, для яких в Польщі обов’язковою є цілісна юридична освіта за ОКР магістра (і тому навіть не існує ОКР бакалавра за спеціальністю «Право»).

Відзначено було також популярність правно-економічного напрямку і польсько-німецьких правничих студій, відкритих на факультеті права та адміністрації Університету Адама Міцкевича в Познані.

Ці новації, як зазначалось на презентації результатів рейтингу, мають підвищити конкурентоздатність випускників на досить складному ринку праці (за останніми статистичними даними, серед безробітних у Польщі нараховується близько 200000 молодих людей з вищою освітою).

Досвід навчально-виховного процесу на факультеті права та адміністрації Ягелонського університету, насамперед за спеціальністю «Право інтелектуальної власності і нових медіа», буде використано в роботі кафедри інтелектуальної власності нашого університету, зокрема магістратури за спеціальністю «Інтелектуальна власність».

Детальніше див. за посиланням:

http://prawo.rp.pl/artykul/884073,1113874-Ranking-Wydzialow-Prawa-2014--Uniwersytet-Jagiellonski-oferuje-najlepsze-studia-prawnicze.html

Леонід Комзюк,

кандидат юридичних наук,

доцент кафедри інтелектуальної власності

Київського національного університету

імені Тараса Шевченка

(стажист кафедри права інтелектуальної власності

факультету права та адміністрації

Ягелонського університету),

Краків, липень 2014 р.

8965

Коментарі