HONOR ET GLORIA, UTILITAS

Літня школа з публічної адміністрації (м. Берлін)

(3 )

 

З 29 червня по 12 липня 2014 року на базі Вищої школи економіки і права проходила Літня школа з публічної адміністрації. Школа була організована в рамках спеціальної програми підтримки демократії в Україні.

Літня школа об’єднала 25 учасників із всієї України. Київський національний університет імені Тараса Шевченка представляли студенти юридичного факультету – Казанцева Альона (2 рік магістратури), Кормило Михайло (1 рік магістратури), Мельник Віра (1 рік магістратури), та студенти Інституту міжнародних відносин – Смешко Михайло (1 рік магістратури) та Шевчук Олександр (1 рік магістратури).

До програми Літньої школи входило два тижні лекцій, практичних занять, навчальних візитів до органів влади, які тісно переплітались з культурною програмою – студенти відвідали найважливіші історичні пам’ятки Берліну і його околиць.

Професорами Вищої школи економіки і права були прочитані лекції з адміністративного і конституційного права, європейського права, публічно-приватного партнерства, організовано практичні заняття в Бундесраті та Бундестазі Німеччини, Берлінському адміністративному суді. До участі у заняттях також долучались і німецькі студенти.

Культурна програма включала відвідування музеїв, куштування традиційної німецької кухні, подорож до Потсдаму - столиці німецьких королів.

Одним із ключових занять Літньої школи була гра "Ураган над Одесою", протягом якої учасникам було запропоновано ввійти в роль посадових осіб місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування – приймати рішення та віддавати накази в умовах ліквідації стихійного лиха. Студенти КНУ імені Тараса Шевченка показали себе одними з найактивніших учасників, взявши на себе відповідальність за ключові посади міста.

Не зважаючи на різноманітність і насиченість програми, учасникам був виділений цілий вільний день для самостійного ознайомлення з історико-культурною спадщиною Німеччини, під час якого студенти КНУ імені Тараса Шевченка здійснили мандрівку на мальовничий острів Рюген, що розташований недалеко від північно-східного узбережжя Німеччини в Балтійському морі.

Літня школа закінчилась урочистою вечерею і врученням сертифікатів. Студенти КНУ отримали нові знання та досвід з питань розвитку демократії та публічної адміністрації в Німеччині, гідно представили свій навчальний заклад та налагодили тісні зв’язки як зі студентами інших ВНЗ України, так і з німецькими професорами.

 

Berlin Sum Sch 1

 

Berlin Sum Sch 2

 

Berlin Sum Sch 3

 

Berlin Sum Sch 4

 

Berlin Sum Sch 5

Віра Мельник

студентка 1 курсу магістратури

юридичного факультету

 

17304

Коментарі