HONOR ET GLORIA, UTILITAS

30 лип. 09:12 |

International Human Rights Law Summer Study

(0 )

Цього літа на базі юридичного факультету Університету імені Миколаса Ромериса у Вільнюсі в період з 16 по 26 липня була проведена Літня школа права на тему «Права людини». Даний міжнародний захід був організований за підтримки Університету імені Руана (Франція) під патронатом проф. док. Едігіуса Ярашіенаса, який на разі є діючим суддею Європейського суду з прав людини (Стразбург).

На Літній школі були присутні представники-студенти із багатьох держав світу, зокрема Литви, Франції, Нідерландів, Польщі, Республіки Судан, Республіки Камерун, Білорусії та України. Наш навчальний заклад представляли к.ю.н. доц. Ващенко Юлія та Мельниченко Руслан (студент 4 курсу).

Фахівці університетів різних держав читали лекції на теми міжнародної та регіональної співпраці по захисту прав людини, ґенези міжнародних інституцій та утворень з прав людини, права війни, проблемних аспектів права людини на життя, заборони тортур та нелюдського поводження, заборони дискримінації людини на тому чи іншому ґрунті.

Відзначимо, що лекції Ващенко Юлії В'ячеславівни на тематику енергетичного права в контексті захисту прав людини викликали жваві обговорення.

Учасники заходу прослухали унікальну лекцію Ніоли Садунаіте, колишньої ув'язненої КДБ на релігійному ґрунті.

1

Програма Літньої школи була надзвичайно насиченою як в плані лекцій, так і в плані екскурсій. Так, всі учасники заходу мали можливість відвідати Музей жертвам геноциду, Дев'ятий форт (Каунас), культурно-туристичний центр Тракаї, башту Святого Джона, екскурсії по старому Вільнюсу.

2

Екскурсія в Тракаї

3

Вигляд з башти Святого Джона

Учасникам також пощастило відвідати Апеляційний суд Литовської Республіки, омбудсмена з прав дитини та Центр біженців.

Однак без перебільшення апогеєм всіє Літньої школи у Вільнюсі був Moot Court, який по своїй суті є начальним судовим процесом. Організаторам вдалося забезпечити 100% атмосферу Європейского суду з прав людини за рахунок того, що сам Moot Court проходив в Апеляційному суді Литовської Республіки, а головуючим судового процесу був проф. док. Едігіус Ярашіенас (діючий суддя ЄСПЛ). Іншими ж суддями були діючий суддя Апеляційного суду та професор з міжнародного права. Водночас, окремо велось спостереження незалежного експерта проф. док. Маріне Тоуліер, яка є директором міжнародних зв'язків юридичного факультету Університету імені Руана.

4

Всі учасники Moot Court

56

7

8

9

За результати проведення Moot Court команда з чотирьох осіб, до складу якої входив студент 4 курсу юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Мельниченко Руслан Володимирович, зайняла перше місце.

Міжнародна школа у Вільнюсі за співпраці із юридичним факультетом КНУ імені Тараса Шевченка була проведена на високому рівні.

При підведенні підсумків роботи Літньої школи всім учасникам було вручено сертифікати. Між іноземними студентами зав'язались дружні відносини, які, безумовно, відіграють важливу роль в розвитку як самих студентів, так і співпраці їх університетів.

Руслан Мельниченко, студент 4 курсу

 

19567 Останнє редагування 07 вер. 23:35 |

Коментарі