HONOR ET GLORIA, UTILITAS

14 вер. 15:14 |

Ухвалено рішення про створення фонду державного стимулювання винахідництва

(0 )

Нещодавно Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту з організації діяльності фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків» № 500 від 20 червня 2018 року.

Як наголосив голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України В. Ставнюк, перед тим, як Кабінет Міністрів України вийшов з такою ініціативою, були проведені дискусії з ключевими стейкхолдерами цього ринку – з провідними лекторами університетів, діючими інкубаторами, стартап площадками. І пройшли обговорення: що може зробити держава, щоб пітримати винахідників? Виходячи з цієї дискусії, народилась така площадка.

Даний проект передбачає впровадження механізму фінансування створення і подальшого використання (комерціалізації) винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності. Реалізація експериментального проекту здійснюватиметься Міністерством економічного розвитку і торгівлі України до 31 грудня 2019 року шляхом організації діяльності фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків через Державну інноваційну фінансово-кредитну установу. Наповнення фонду державного стимулювання винахідництва відбуватиметься за рахунок коштів Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, а саме за рахунок коштів, одержаних від сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності. Як підкреслив В. Ставнюк, цікавим у пілотному проекті є те, що держава пробує допомогати грантово, оскільки ці кошти не кредитні. Держава створює юридичну особу, залишає за собою частку корпоративних прав, але кошти не потрібно повертати.

Зокрема, передбачено організацію та проведення на конкурсних засадах відбору проектів, спрямованих на створення та/або використання об’єктів права інтелектуальної власності та впровадження у виробництво передових технологій для державного стимулювання. Таким чином, затвердження положення конкурсного відбору проектів, умов його проведення та процедури моніторингу й звітування учасників відбору, порядку наповнення та використання коштів фонду державного стимулювання покладено на Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Як зазначив В. Ставнюк, проекти реєструються в електронному вигляді, проходять через конкурсну комісію. Якщо вони підтримуються комісією, держава за власний рахунок проводить лабораторне дослідження на базі університетів, готує рекламний промоушен, проводить аудиторське дослідження, якщо потрібно, навчає винахідника, як користуватись своїм винаходом і залучати кошти. При цьому проводячи підтримку конкретного стартапа, фінансуються лабораторії університетів, для створення взірців, фінансуються промислові потужності.

Отже, очікується, що реалізація проекту сприятиме покращенню інвестиційного клімату та впровадженню ефективного механізму підтримки та захисту об’єктів права інтелектуальної власності в Україні.

Ознайомитися з текстом Постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту з організації діяльності фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків» № 500 від 20 червня 2018 року можна за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-realizaciyu-eksperimentalnogo-proektu-z-organizaciyi-diyalnosti-fondu-derzhavnogo-stimulyuvannya-stvorennya-i-vikoristannya-vinahodiv-korisnih-modelej-ta-promislovih-zrazkiv

Ознайомитися з презентацією «Державне стимулювання винахідництва (механізм конкурсного відбору)» можна за посиланням: https://issuu.com/mineconomdev/docs/minekon_2607-5

idealviv

374 Останнє редагування 14 вер. 16:50 |

Коментарі