HONOR ET GLORIA, UTILITAS

13 вер. 17:59 |

Національні судові дебати поза КНУ: огляд подій

(0 )

Ви могли подумати, що дебатні змагання проводяться тільки в КНУ, але це не так. Найцікавіше в цьому те, що, їздячи до інших міст, університетів, ви знайомитесь із дебатною комьюніті (спільнотою по-нашому), здобуваєте новий досвід, подорожуєте, загалом, - в цьому є чимало позитиву.

Пропонуємо вашій увазі дайджест турнірів, які вже є традиційними або «погрожують» стати такими. Якщо ви захочете взяти участь у них, то завчасно повідомляйте нам, оскільки на деяких змаганнях вимагається відбір лише однієї команди від ВНЗ, який ми і маємо робити у разі, якщо є декілька команд.

Радимо почитати правила змагань, якщо ви ще ніколи не мали справи з дебатами, щоб зрозуміти, які формати дебатних змагань існують.

Організатором заходів переважно виступає Ліга, по суті, ми єдиний дебатклуб серед інших вузівських, який займається організацією всеукраїнських дебатних змагань.

Всеукраїнські судові дебати з цивільного права та процесу ім. Станіслава Дністрянського (осінь, м.Львів, Львівський національний університет імені Івана Франка)

Сторінка заходу: https://vk.com/dnistryansky.moot

Чи не найстаріший турнір із  судових дебатів. У змаганнях беруть участь команди у складі 2-ох осіб зі студентів 3–5 курсів правових спеціальностей вищих навчальних закладів України.

Зауважте, що кожен навчальний заклад може делегувати лише одну команду для участі. Тому якщо цього року ви захочете спробувати свої сили на цьому турнірі – краще скажіть про це нам, а ми вже розпіаримо вашу команду та забезпечимо підтримкою всієї університетської спільноти.

Організаційний внесок тут є, бо це лігівський захід, однак він покриває витрати на проживання та харчування, проїзд вже за ваші кошти.

oIHLMWWGcoE

Всеукраїнський дебатний турнір з цивільного права і процесу «Майстерність судової промови» (весна, Донецький національний університет у м.Вінниця)

Дебати на фоні фонтанів. Поки що в цьому форматі було проведено тільки один турнір, але знаючи Лігу, вони зможуть зупинитись тільки десь на третьому десяткуJ

Потенційними учасниками є студенти 2-6 курсів. Від одного ВНЗ на турнір може поїхати лише 1 команда. Ще особливістю цього турніру є наявність аж ТРЬОХ фабул (ну взагалі не жаліють).

12809524 903405829779049 9221056569473105565 n

 «Одеські» турніри

За останні декілька років Одеса вочевидь вирішила завоювати звання дебатної столиці України, бо кількість заходів в останні роки там значно збільшилась. Та ми тільки «за»!:)

Зауважте: оскільки це заходи Ліги, то вам прийдеться сплатити організаційні внески.

ІІ Турнір з цивільного права та процесу «Pro et contra» (весна, Одеський національний університет імені Мечникова)

Сторінка заходу: https://vk.com/civil_mootcourt

Турнір масштабний, в ньому брали участь в тому числі і дебатери з нашого ВНЗ, а також ті, які брали участь у наших турнірах.

Кількість команд від ВНЗ необмежена, але обмежена кількість команд взагалі, тому треба слідкувати за оголошенням реєстрації на турнір.

Плюс цього змагання в тому, що воно проводиться безпосередньо у суді. Тобто зробити селфі у залі засідань Апеляційного суду Одеської області можна без проблем.

EinLs3BGgT0

Турнір з класичних судових дебатів “Ultima ratio” із господарського права та процесу (весна,Апеляційний господарський суд Одеської області)

Сторінка заходу: https://vk.com/ultima_ratio_odessa

Оскільки захід, як і вище наведений, організовується одеськими лігівцями, то і правила цих турнірів майже ідентичні.

Як людина, що має певне відношення до Одеси :), можу сказати, що більш шикарної локації організатори знайти не могли. Сама не бачила, але чула, що апеляційний господарський суд Одеської області - це не будівля, а витвір мистецтва.

Якщо ви хочете подебатувати у luxurious залах засідань, де зазвичай вирують величезні грошики, вам точно сюди.

LJm0Ok0OAzU

Всеукраїнські змагання з кримінального права і процесу «Майстерність судової промови» (осінь, Одеський державний університет внутрішніх справ)

Сторінка заходу: https://vk.com/competition_criminal_law_odessa

Це скоріше змагання із ораторства, ніж дебатів, але кому хочеться підтягнути свої ораторські навички + любите кримінальне – вам сюди.

В змаганнях бере участь тільки 3-5 курси, від одного ВНЗ може бути тільки двоє учасників.

Особливість змагання в тому, що воно передбачає проведення відбіркових раундів на базі університетів. Тобто ті, хто матимуть бажання взяти участь у цьому заході, мають повідомляти нам про цей намір, щоб не було плутанини.

+ у даному змаганні команда може мати тренера – представника від ВНЗ та/або практикуючого юриста, який надаватиме учасникам команди допомогу у підготовці до змагань.

uhdmNaHyM90

Не одеський, але

Міжвузівський податковий турнір (весна, м. Ірпінь, Університет Державної фіскальної служби України)

Сторінка заходу: http://vk.com/podturnir

Вже традиційний турнір із податкового права. Щоправда, він не дебатний, проводиться у форматі, що нагадує брейн-ринг чи що?де?коли?, однак для участі у дебатних заходах і такий досвід буде корисним.

Така річ - ти або любиш або не любиш, знаєш або не знаєш податкове. Тому категорично радимо взяти участь любителям податкового права. Адже там дійсно збираються найкращі студенти, обізнані у податковій сфері.

12803062 903424106443888 3374759795732019919 n

В цілому, це все. Однак ми з вами все одно розуміємо, що найцікавіші дебатні події відбуваються у нас, тому слідкуйте за новинами Департаменту національних судових дебатів ЮФ КНУ.

Підготувала голова Департаменту НСД Скічко Катерина

1280 Останнє редагування 13 вер. 19:47 |

Коментарі